Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC + ETH] Analýza 16. 6. 2023 – Krypto se nachází blízko supportů

Publikováno

Ahoj tradeři! Kurz Bitcoin v posledních týdnech pomalu klesá a před několika dny konečně dosáhl supportů, o kterých si tu píšeme poslední měsíce. Je to tedy jeden z nejhezčích grafů na trhu. Pojďme se na něj podívat.

Týdenní graf

Z pohledu týdenních svící se stále nacházíme v hlavním uptrendu, kde se swing low nachází na cenové úrovni 20 tis. USD, swing high kolem 31 tis. USD a nyní probíhá korekce celého tohoto pohybu.

Tři supportní zóny, ze kterých nás může čekat odraz, jsou:

  • 25 200 USD
  • 24 300 – 23 300 USD
  • 22 000 – 21 800 USD

Rezistence, které sledujeme:

  • 29 200 – 29 900 USD
  • Při proražení 30 tis. USD je volný prostor až k 35 tis. USD
Týdenní oblasti zájmu pro BTC
Týdenní oblasti zájmu pro BTC

Jak vidíte v grafu, prvního supportu na ceně 25 200 USD jsme tento týden dosáhli a vidíme na něj reakci. To samo o sobě ale nestačí, abychom mohli vyhlásit dno, takže se pojďme podívat na nižší timeframy.

Denní graf

Pokud bychom na denním grafu viděli prolomení předchozího lokálního maxima (26 400 USD) a návštěvu oranžové zóny nad ním (kolem 27 tis. USD), tak bych to považoval za první znamení, že BTC je opravdu schopný reagovat z levelu 25 200 USD a mířit k 29-30 tis. USD. Tento scénář je v grafu níže.

Obchodní scénáře BTC 
Obchodní scénáře BTC

Dokud ale tato podmínka není splněná, je potřeba trpělivost, protože nemůžeme vědět, jestli si BTC nesáhne ještě na nižší support kolem 24 tis. USD, což už by z mého pohledu ale byla hlavní odrazová úroveň.

Ethereum

Ethereum je v posledním týdnu výrazně slabší než BTC, což je drastická změna oproti předchozímu období. Po invalidaci bullish scénáře tak ETH prorazilo dva důležité supporty a jeden z nich nyní testuje zespodu.

Tento graf mi přijde výrazně čistší než BTC v tom smyslu, že pohyb dolů pravděpodobně ještě není dokončený. Očekával bych tedy kolem aktuálních cen zamítnutí a cestu k 1 590 USD, kde se nachází následující dlouhodobý support.

Obchodní scénář ETH 
Obchodní scénář ETH

Týdenní graf ETH je nastavený podobně jako BTC, takže tento support bude sloužit jako výborná longová příležitost.

Závěr

Grafy BTC i ETH jsou na vyšších timeframech nastavené velmi pěkně na pokračování uptrendu. Na denních grafech se ale nacházíme v jeho korekci a stále není jisté, jestli bylo minimum korekce vytvořené – BTC k tomu má nakročeno výrazně lépe než ETH, ale potřebujeme vidět pohyb nad cenovou úroveň 26 400 USD, abychom to mohli potvrdit. Pokud nenastane, měli bychom vidět ještě jednu nohu dolů k návštěvě HTF supportů u obou aktiv. 

Líbil se vám tento článek?
19
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.