Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy » Tvůrce Tiger Kinga točí dokument o jedné z největších bitcoinových krádeží

Tvůrce Tiger Kinga točí dokument o jedné z největších bitcoinových krádeží

Zdroj: arabdown.org

Bitfinex hack, případ z roku 2016, kdy bylo ze známé kryptoměnové burzy odcizeno 120 000 BTC, byl tento týden konečně vyřešen. Americké úřady nejenže byly schopné identifikovat new yorský pár Ilyu Lichtensteia a Heather Morgan jako viníky, ale také získaly zpět velkou část odcizených kryptoměn v hodnotě 3,6 miliardy dolarů!

Všechny detaily zatím nejsou plně známy, nicméně se zdá, že se jedná o poměrně zajímavý a možná až bizarní příběh, čehož si všiml i režisér Chris Smith, (Tiger King, FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl), který v pátek oznámil, že o celém případu hodlá natočit pro Netflix dokumentární sérii.

Je otázkou, jak Smith tento příběh pojme. Pokud bude tento případ prezentován ve správném světle, mohl by pomoci s nabouráním stigmatu "krypto je pro zločince" a tím urychlit adopci kryptoměn mezi retailovými investory.

Tato myšlenka může znít paradoxně vzhledem k zaměření dokumentu na krypto krádež. Vyřešení tohoto případu bylo ale možné právě díky blockchainové technologii, která vyšetřovatelům umožnila sledovat ukradený bitcoin a po letech je dovedla až k samotným pachatelům. Takový postup by byl u fiatu samozřejmě nereálný, tím pádem se zde dá i vykreslit myšlenka, že běžné měny jsou díky své anonymitě pro zločince mnohem vhodnější než bitcoin.

Na závěr jedna třešnička z tohoto případu: vyšetřovatelé byli schopni získat zpět 94,000 bitcoinů velmi jednoduše díky soudnímu příkazu k prohlídce online účtů páru. Viníci totiž měli hesla od svých krypto peněženek uložené na internetovém cloudu. To popírá jedno ze základních pravidel bezpečnosti ve světě kryptoměn. Tito kriminální "masterminds" tedy přišli o většinou své kořisti kvůli amatérské chybě.

Dokáže psát lépe? Ukažte se!

Je psaní vaším koníčkem? Chcete sdílet své zkušenosti a know-how s ostatními čtenáři? Pište si svůj vlastní blog a budujte si jméno v komunitě lidí s podobnými zájmy. Stačí se zaregistrovat a můžete začít. Nic víc není třeba. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo