Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Další krádež ve světě DeFi. Zmizelo 103 milionů dolarů z mostu Horizon

Publikováno
Další krádež ve světě DeFi. Zmizelo 103 milionů dolarů z mostu Horizon
Zdroj: Depositphotos.com

Dnes ráno proběhl další hack ve světě decentralizovaných financí. Tentokrát byla ukradena aktiva v hodnotě 100 milionů dolarů, a to z blockchainu Harmony. Krádež byla provedena pomocí počítačového útoku zaměřeného na most Horizon umožňující směnu aktiv mezi blockchainy Bitcoinu, Etherea a Binance Chainu.

Coin blockchainu Harmony ONE se od zjištění útoku propadl o cca 15 % a v době psaní tohoto článku se obchoduje za cenu zhruba 0,025 dolarů.

Organizátoři útoku převedli aktiva z mostu Horizon do své peněženky s cílem směnit ukradená aktiva za ethery na decentralizované burze Uniswap.

Vyjádření firmy Harmony

Tým Harmony na svém Twiteru již informoval, že se tímto útokem a krádeží aktiv zabývají a spolupracují na vyřešení problému společně s FBI a několika firmami zabývající se digitální bezpečností.

Firma Harmony také informovala, že tento útok nijak neovlivnil proces fungování bitcoinového mostu, protože finanční prostředky a aktiva jsou uloženy v decentralizovaných trezorech a jsou v tuto chvíli považovány za “bezpečné”.

Během vyšetřování, které nadále probíhá, byl tým schopen identifikovat adresu peněženky, na které se ukradená aktiva nachází. V peněžence se v této době nalézá 85 867 etherů (reálná hodnota cca 103 000 000 dolarů).

Zdroj: Etherscan.io
Náhled na peněženku útočníka pomocí blockchain exploreru Etherscan
Náhled na peněženku útočníka pomocí blockchain exploreru Etherscan

Šlo tomu zabránit?

Mnozí již na začátku dubna tvrdili, že most Horizon je zranitelný a na podobné útoky náchylný. Na Twiteru o tom mluvil zakladatel Chainstride Capital a upozorňoval, že nízký počet autorizací pro uskutečnění transakce může vést ke zneužití a následně k odcizení aktiv.

Další útoky na protokoly

Podobné útoky se v minulosti již odehrály. Mezi další útoky proti protokolům a projektům postaveným na blockchainu patří nedávné napadnutí mostu na Solaně s názvem Wormhole a počítačová hra Axie Infinity, která je napojena na Ronin Netwok pracující na Ethereum blockchainu. Tento hack upoutal pozornost mnoha lidí, neboť bylo ukradeno historických 620 milionů dolarů.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.