Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin se během noci propadl až na 42 000 USD!

Bitcoin se během noci propadl až na 42 000 USD!

Bitcoin se během noci propadl až na 42 000 USD!
Zdroj: breezyscroll.com

Kryptoměnový trh zažil další krvavou noc. Během dneška se Bitcoin propadl téměř o 16 000 USD na hodnoty kolem 42 000 USD. Na některých burzách spodní knoty dosahovaly až na ceny mírně nad 40 000 USD. Nejnižších cen Bitcoin dosáhl kolem půl sedmé ráno. Tržní kapitalizace celého trhu kryptoměn klesla v nejnižším bodě o 600 miliard USD.

Kurz BTC
CZK
USD
EUR
BTC
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Bitcoin s sebou tradičně strhl celý kryptoměnový trh, drtivé množství všech altcoinů dosahuje 20% či 30% propadů během posledních 24 hodin, např. Polkadot, Avalanche, Terra, Binance Coin, Solana či Cardano.

Červená zaplavila téměř celý kryptoměnový trh
Zdroj: cryptobubbles.net

Druhá největší kryptoměna Ethereum následovala propad stejně strmým tempem, v nejnižším bodě cena dosahovala 3500 USD, na některých burzách se blížila až k 3100 USD. Ethereum se nyní postupně stabilizuje na cenách kolem 3900 USD.

Postupný sell-off na spotových trzích tradičně zapříčinil kaskádovitou vlnu likvidací na derivátech. Během pár hodin dosahovala hodnota zlikvidovaných pozic u 400 000 traderů na více než 2,5 miliard USD.

Co zapříčinilo propad?

Propad se do určité míry dal očekávat kvůli všeobecnému poklesu na všech finančních trzích. Fundamentálně náladu trhu silně ovlivňuje nová varianta nemoci COVID-19, do určité míry mohlo přispět i včerejší prohlášení čínského developerského giganta Evergrande o neschopnosti plnění finančních závazků kvůli finančním problémům. Finanční problémy Evergrande jsou už dlouhodobě známým faktem, jejich vliv byl patrný i v minulých propadech.

Páteční prohlášení Evegrande ohledně finanční situace
Páteční prohlášení Evergrande ohledně finanční situace
Zdroj: twitter.com

Z technické stránky bylo chování ceny BTC v posledních dnech též velmi nepřesvědčivé. Předpokladem pro růst bylo zakončení páté Eliottovy vlny minulý týden, BTC poté ale 3x nebyl schopen prorazit rezistenci klouzavých průměrů kolem 59 tisíc USD, během propadu se zastavil na supportu weekly range high z minulého týdne, ten ale neudržel.

Detail grafu BTC
Detail grafu BTC
Zdroj: tradingview.com

Další zastávka byla na 53,5 tisíc USD, kde se nacházel support vektorové svíčky minulého týdne sahající až na 53,2 tisíce USD, ani ten BTC bohužel neudržel. Následoval strmý propad až do hodnot kolem 42 tisíc USD. Dalším ukazatelem byly velmi velké hodnoty Open Interestu (OI).

Nynější situace na trhu

V době psaní článku se Bitcoin vrátil do oblasti kolem 48 tisíc USD, kde se již nějakou dobu drží. Velmi podobné chování můžeme vidět téměř u všech ostatních kryptoměn, není tedy možné říci, že se Bitcoin v současnosti nachází na lokálním minimu. Funding se nyní pohybuje v záporných hodnotách a Fear & Greed index je opět v zóně extrémního strachu.

Pokud ve vás stále převažuje býčí nálada, byl tento propad skvělou příležitostí pro nákup. El Salvador neváhal a nakoupil dalších 150 BTC průměrně za 48 670 USD. Ihned po nákupu však prezident Nayib Bukele litoval, že ještě pár minut nepočkal.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,73%
Cena
$24 742
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+0,99%
Cena
$329,6
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
+2,58%
Cena
$0,39

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo