Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 29. 10. 2021 – Přijde pokračování růstu? Odkud?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se dívali na možnosti korekce a predikovali možnost pádu a odrazu od levelu 58240 USD.

Bitcoin se sem opravdu vrátil a dnes vidíme krásný odraz z těchto supportů a poměrně silnou bullish price-action.

Scénář z minulého týdne 
Scénář z minulého týdne

Občas se ozývají hlasy, jestli toto nemohl být vrchol a Bitcoin žádné další ATH neuvidí. Je potřeba si ale uvědomit, že propady o 15% do krypta jednoduše patří a není to nic zvláštního.

Pojďme se ale na dlouhodobý graf podívat technicky:

Dlouhodobý graf Bitcoinu
Dlouhodobý graf Bitcoinu

Na grafu vidíme několik důležitých věcí.

  1. Invalidace dlouhodobého uptrendu BTC je až pod cenovou úrovní 40 000 USD. Pokud uvidíme Bitcoin znovu na těchto cenách, tak opravdu skončil bull market a je možný hluboký pullback až někam ke 20 tisícům. Vzhledem k tomu, že otevírací cena dnešního dne byla přes 60 500 USD, moc pravděpodobné to není.
  2. Na cestě k této invalidaci, máme dva silné supporty, a to kolem cen 57 tis. a 50 tis. USD. Toto jsou velmi silné úrovně, od kterých můžeme s vysokou mírou pravděpodobnosti očekávat odraz a pokračování na nová maxima. Pro přikoupení tedy ideální.

Tedy bez ohledu na to, co se bude dít v následujících pár dnech, ať už Bitcoin propadne na 56 tis. USD, nebo dokonce na 50 tis. USD, bullrun pokračuje.

Krátkodobé scénáře

Byť dlouhodobě vidíme i support na 50 tis. USD, návrat na něj není tak pravděpodobný. Pracujme nyní tedy především s aktuálními supportními úrovněmi, které Bitcoin testuje.

Aktuální scénáře pohybu BTC 
Aktuální scénáře pohybu BTC

Jak vidíte na grafu, není zatím možné říct ani po včerejším celkem silném pohybu nahoru, že by BTC našel své dno. Stále je tu možnost, že vyplní celou naši supportní zonu, až k 55 800 USD.

Co by nám říkalo, že máme dno splněné, by bylo překonání denního levelu (63 000 USD). Bitcoin by pak pokračoval až do rezistence 64300 USD, odkud můžeme očekávat nákupní pullback a cestu na nová ATH.

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin během posledních týdnů potvrdil uptrend na všech možných timeframech a za necelé 3 dny nás nejspíš čeká i nejvyšší měsíční uzávěr historie. Bullrun bude pokračovat a myslím si, že první další zastávka bude kolem 70-80 tis. USD za Bitcoin. 

S aktuální korekcí ale musíme být trpěliví a být připravení na to, že v “nejhorším” případě by nás mohla čekat návštěva i 50 000 USD před pokračováním trendu.

V nejbližším týdnu ale sledujme support 58-56 tis. USD, která má vysoké pravděpodobnosti odražení ceny vzhůru. Až přijde potvrzení konce korekce, je čas na longové obchody.

Líbil se vám tento článek?
15
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.