Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Ethereum] Analýza 11. 12. 2020 – Nejdůležitější úroveň na dohled

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili o dvou scénářích – jeden byl bullish, pro případ, že se Bitcoin udrží nad cenou 18 860 USD. A druhý “bearish”, který počítal se ztrátou tohoto levelu a postupem na 17 800 USD a posléze i 17 150 USD, což je poslední support, aby se BTC udržel v uptrendu.

Jak je asi jasné, Bitcoin se rozhodl pro ten více bearish scénář, kdy jsme se již v úterý dostali pod 18 860 USD, čímž se validoval. Validace je důležitý bod – který potvrzuje daný scénář a připravuje nás na jeho další průběh.

Během středy potom BTC dosáhl na 17800 a po otestování rezistencí míří opět dolů – pravděpdobně na zmíněných 17150 USD.

Další vývoj BTC dle scénáře z předchozího týdne
Další vývoj BTC dle scénáře z předchozího týdne

Vyšší časové rámce

Jak jsem ale také zmínil v předchozí analýze, tento bearish scénář ovlivňuje také vyšší časové rámce, protože jsme nezvládli překonat rezistenci a BTC se vrací zpět na support.

Toto je typické pro scénář range, takže ikdyž zůstáváme HTF stále v bullish trendu, šance, že v rozmezí 17 000 – 19 000 USD zůstaneme dalších pár týdnů, je opravdu vysoká.

Zároveň, jak jsem zmínil výše, jde o poslední support uptrednu, takže ve chvíli, kdy BTC tento level ztratí, pravděpodobně půjdeme pod 16k, což by v dlouhodobém horizontu mohlo znamenat i retest 13,7k a 12k.

Na predikci tohoto je ale ještě brzo, takže ikdyž je dobré o té variantě vědět, nepředbíhejme.

Pohyb BTC na vyšších časových rámcích
Pohyb BTC na vyšších časových rámcích

Shrnutí základní technické analýzy Bitcoinu

Co si z toho odnést? Bitcoin je evidentně o moc slabší, než byl v předešlých týdnech. Určitě má smysl být nyní opatrný a chránit si své portfolio.

Je ale důvod otevírat agresivní shorty? Zdaleka si to nemyslím. Na vyšších časových rámcích jsme stále v bullish trendu, jen je chování grafu slabší, což je po tak silném trendu pochopitelné.

Čas být bearish přijde, až se Bitcoin dostane pod 16 tis. USD. Poté bude možné obchodovat shorty směrem k 13,7 tis. USD.

Do té doby, pokud jste podle minulých analýz vybrali profity kolem 19tis USD, je naopak možné spekulovat na růst ze supportu 17150, který je posledním supportem, který drží Bitcoin v uptrendu. Býci jej tedy téměř jistě budou silně hájit.

Ethereum

Podobně jako Bitcoin, i Ethereum je v celkem nejisté situaci. Prolomit rezistenci na ceně 620 USD zkusilo 2x, po čemž se cena odrazila dolů, a úplně stejně jako Bitcoin, míří k otestování nejdůležitějšího supportu celého uptrendu, a to ceny kolem 520 USD.

Dokud tento support drží, uptrend může pokračovat a stále můžeme vidět ceny 670, případně i 790 USD/ETH. Pokud ale selže, Ethereum se přesouvá do hlubšího pullbacku i na vyšších timeframech – a zde bychom mohli vidět návrat k 400 USD.

Vše tedy bude záležet na reakci na support 520 USD. Dokud je cena nad ním, bias by měl být stále býčí.

Nejdůležitější support na ETH/USDT
Nejdůležitější support na ETH/USDT

Osobní názor

Můj pohled na grafy se od minulých analýz tolik nezměnil. Stále vidím, že altcoiny mají technicky daleko větší potenciál pro růst, než Bitcoin.

Tím neříkám, že musí růst – samozřejmě pokud Bitcoin půjde rovnou čarou na 13 tis. USD, altcoiny budou krvácet. Ale pokud by Bitcoin přešel do fáze range, což si myslím, že je nyní nejpravděpodobnější varianta, altcoiny budou jednoznačně profitovat.

Příležitost tedy vidím stále v tom stejném – na supportech nakupovat altcoiny, dokud trh neukáže opak, což se zatím nestalo. Naopak zajistit si kapitál, je možné díky opačné pozici na Bitcoinu, který nemá tolik potenciálu pro růst.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.