Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 4. 12. 2020 – Bitcoin na vážkách

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsem psal, že ikdyž je na delších časových rámcích stále silný uptrend, na nižších timeframech se dostáváme do možnosti stagnace/bearish trendu. A to jednak na základě struktury, ale zároveń i předchozích cyklů.

Toto se nepotvrdilo a trend z vyšších časových rámců dokázal pushnout Bitcoin na nové maximum.

Takže co nyní?

Pojďme si jednak zopakovat, v jaké situaci Bitcoin je, a na základě toho ukázat možné projekce.

Bitcoin z pohledu vyšších časových rámců

Analýza Bitcoinu na 2denním grafu
Analýza Bitcoinu na 2denním grafu

Jak vidíme na grafu výše, kurz Bitcoinu tímto posledním pohybem nahoru jasně ukázal, že zatím je stále v silném uptrendu.

Co je důležité, tak až do včerejška nedokázal prorazit rezistenci na ceně 18 860 USD. Včera poprvé přišel close 2D svíce nad rezistencí, což opět dělá nejvyšší 2D close na Bitcoinu v historii.

Toto rozhodně vypadá bullish a pokračování nahoru stále možné je. Kam? Více faktorů ukazuje na úrovně 21 tis a 24 tis. USD. Reálně ale nikdo neví, proto pokud půjde Bitcoin nahoru, bude důležitější než kdy dříve, sledovat každodenně jeho vývoj a indície, které nám předkládá.

Situace na 4h grafu

Vzhledem k tomu, že jsme prorazili rezistenci na ceně 18 860 USD, tak aby mohl pokračovat bullish scénář, nedává smysl, aby BTC nyní šel níže než na otestování tohoto levelu. Proto aktuální test supportů by měl být poslední, pokud má uptrend pokračovat.

V případě, že by se to nestalo, tak pod cenou je support na cenové úrovni 17 890 USD, ale pravděpodobně by se cena bitcoinu otočila i u levelu 17 150 USD.

Scénáře na 4h grafu
Scénáře na 4h grafu

Pokud by se Bitcoin vyvíjel tímto “bearish” scénářem, tak by to do velké míry ovlivnilo i dlouhodobý vývoj.

Testování hlubokých supportů je totiž typické pouze pro jeden typ obchodního prostředí, a to jsou range.

V případě tohoto scénáře bychom se tedy v dalších týdnech pravděpodobně dívali na to, že cena zůstane uzavřená mezi 19 500 USD až 17 1500 USD, viz graf níže:

Všechny scénáře BTC/USD
Všechny scénáře BTC/USD

Samozřejmě je tu i možnost, že by BTC šel pod cenu 16 150 USD, což je low z minulého týdne. Samozřejmě, stát se to může a znamenalo by to, že je trh extrémně bearish. Pravděpodobné to ale zatím moc není.

Ethereum

Altcoiny jsem zde zmínil poprvé jako velmi zajímavou diverzifikaci portfolia už několik týdnů zpátky. Ethereum bylo v té době kolem 500 USD a kapitalizace altů pod 170 mld. USD. Všechno v mezidobě splnilo minimální target (u ceny Etherea to bylo 620 USD). Teď je tedy zase těžká otázka, jestli půjdeme na další targety, nebo do korekce.

Logicky – závisí to na Bitcoinu. Vzhledem k tomu, že ten nám nedává směr, tak ani Ethereum nemá jasné signály. Obecně ale jde říct dvě zásadní věci, které nám v tradingu pomohou:

  1. Hlavní rezistence je zóna 610-620 USD. Tato byla již 3x otestovaná, takže pokud sem cena dojde po čtvrté, velmi pravděpodobně bude mít dostatek síly ji rozbít. Dalším targetem je potom level 670 USD.
  2. Na druhou stranu, pokud Ethereum půjde pod support 585 USD, otevírá se nám cesta pro dosažení 560 a potenciálně i 520 USD. Odtud bychom ale měli pokračovat nahoru.
Scénáře na ETH/USDT
Scénáře na ETH/USDT

Závěr k dnešní situaci u ceny bitcoinu

V tomto týdnu bohužel není možné dát jednoduchý scénář, který bychom mohli následovat.

Bitcoin i altcoiny překonaly předchozí rezistence, ale nepřišlo žádné pokračování. Trend se zastavil a vše stagnuje. Musíme tedy počkat na prolomení supportu nebo rezistence, abychom mohli otevřít obchody a pokračovat s trendem až na vyznačené důležité úrovně.

Líbil se vám tento článek?
5
3

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ladislav

v ramci teto analyzi se tedy dozvidame ze trend je bullish, ale ze muze jit BTCna 18, pak na 17 atreba i na 16 tedy vase analyza pocita s volatilitou 15℅ ?? nevim jestli by jste nemel rozsirit svuj odhad na bullish az na 25 a bearish na 12 pak budete mit alespon z pohledu mesice 100℅ pravdu. sorry jako ale cekal bych sofistikovanejsi nahled sofistikovaneho analytik neb toto co je psano dokaze odhadnout skoro kazdy…a to ze je extremne bulish a BTC zhodnotil svou hodnotu o 50℅ za mesic a pul neni nikde zminebo. co myslite ze potlaci cenu dale nahoru??? proc?? za me palec dolu.