Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin (BTC) analýza komplexně – Signál pro pokračování v medvědím trendu

Publikováno
Bitcoin (BTC) analýza komplexně – Signál pro pokračování v medvědím trendu
Zdroj: ambcrypto.com

Tenhle týden byl pro trhy, co se týče price action, opravdu bohatý. Ne jenom akcie, ale i Bitcoin zaznamenal dynamičtější kurzový průběh. O akciovém trhu jsem již v referoval v předešlé analýze a dnes se právě zaměříme na kurz bitcoinu.

Dopředu mohu říct, že kurz bitcoinu je mnohem stabilnější. Ale přesto jsme díky skromnějšímu vývoji nějaké cenné informace získali. Jelikož každý kurzový průběh je sám o sobě informací, kterou lze interpretovat.

Stručný kontext

Kontext jsem docela obšírně rozebral v debaklu akciových indexů. Ale pro úplnost to ještě stručně uvedu i v tomto příspěvku. Tento týden byla zveřejněna inflace za listopad a Federální rezervní systém měl ve středu zasedání. A to jsou nové informace, podle kterých se mohou trhy zařídit. Co se týče inflace, tržní reakce byla dost rozporuplná. Avšak středeční rozhodnutí Fedu přineslo již “rozumnější” reakci ze strany trhu.

Víceméně šlo zase jenom o opakování informací z předešlých zasedání. FOMC statement je vlastně beze změny od listopadového zasedání. Ale i to opakování stačilo, aby si mnozí spekulanti uvědomili, že se snaží propsat do kurzů něco, co příští rok vlastně nemusí přijít. Došlo tedy určitě k jistému vystřízlivění.

Signál pro pokračování v medvědím trendu

Prvně si provedeme technickou analýzu na týdenním grafu. Sice nemáme ještě ukončený týden, ale víkendy jsou v drtivé většině případů naprosto bez volatility. Jestli se tedy býkům během několika hodin nepovede zatlačit nahoru, asi v této podobě zavřeme.

Aktuálně má týdenní svíce bez debat zamítavou podobu. Jednak jsme otestovali 300týdenní klouzavý průměr a jednak kurz pronikl zhruba do poloviny rezistenčního pásma. A reakce je zamítavá. Jestli proto týdenní svíce opravdu zavře v této doji podobě, je to signál pro pokračování v medvědím trendu. Ačkoliv bych byl radši pro mnohem plnější otestování rezistence.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní graf BTC
Týdenní graf BTC

Dle týdenního grafu nás čeká první opravdu likvidní pásmo až kolem 12 000 USD. Na tuhle úroveň čekáme už dlouho. Je to první skutečně důležitá zastávka v rámci medvědího trhu, který u Bitcoinu trvá více jak jeden rok. Nikdo přirozeně neví, jak hluboko půjdeme. Ale ta pravděpodobnost otestování 12 000 USD je vysoká. Kurz bitcoinu je od sledovaného pásma velmi blízko.

Osobně jsem hrozně zvědavý, jak kurz na úrovni zareaguje. V tu chvíli získáme nové informace pro interpretaci.

Na denním grafu vidíme mnohem detailněji kurzový růst z posledních týdnů. Kurz bitcoinu se po relativně dlouhé době dostal konečně k rezistenčnímu pásmu 19 000 USD. Jak už jsme si řekli, došlo k otestování spodní poloviny pásma. Dotýkající se svíce poté zavřela v dosti nepříznivé podobě. Jedná se o zamítavou doji svíci. Na což další prodejci reagují opětovně zvýšenou agresivitou. Tím pádem cena postupně klesá a došlo i k narušení toho maličkého uptrendu.

Zdroj: tradingview.com
Denní graf BTC
Denní graf BTC

Nejbližší support se nachází kolem 16 000 USD. A dle jednotlivých reakcí můžeme konstatovat, že nejde zrovna o nejsilnější úroveň. Býkům se podařilo level ubránit, ale nikdy jsme neviděli žádnou opravdu velkou iniciativu. Kromě prvotního otestování z 10. listopadu. Následující retesty jsou nic moc. Respektive nejsou moc přesvědčivé. Proto jsem zvědav, zda s dalším otestováním úrovně budou nakupující ochotni vyvinout iniciativu. Určitě ke kurzové reakci dojde. Ale nejsem si jist, zda půjde o něco přesvědčivého.

Závěrem

Bitcoin má mnohem méně afektovaný kurzový průběh, než mají akciové trhy. Což je zajímavá změna něco podobného sledovat. Nic to ale nemění na tom, že je na tom Bitcoin technicky bledě. Šance na průlom 19 000 USD jsou pramalé. A první, možná poslední v letošním roce, otestování to potvrzuje. Jestli se kurz dostane na 16 000 USD a level padne, další slabší support je na 14 000 USD. Ten “beton” začíná až na těch 12 000 USD. A nyní jsme opravdu blízko.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.