Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin brzy dosáhne nového maxima, pokud bude následovat tento vzorec

Je býčí trend bitcoinu zpět? Odborníci zanalyzovali graf BTC a našli vzorce, které signalizují posun na vzestupnou trajektorii.

Publikováno
Bitcoin brzy dosáhne nového maxima, pokud bude následovat tento vzorec
Zdroj: Depositphotos.com

Obchodník s kryptoměnami Matthew Hyland identifikoval na grafu Bitcoinu inverzní formaci head and shoulders, která signalizuje potenciální posun od klesajícího trendu k vzestupné trajektorii ceny.

Inverzní formace hlava a ramena je v technické analýze klasickým býčím indikátorem, který často značí obrat po klesajícím trendu.

Tento vzorec se objevuje, když cena Bitcoinu vytvoří tři koryta pod linií odporu zvanou neckline, přičemž prostřední z nich, známé jako hlava, je hlubší než levé a pravé rameno.

Hylandova analýza naznačuje, že pokud Bitcoin neprorazí rezistenci na 67 500 USD, dá se očekávat dokončení formace, která už je v grafu částečně vidět.

17. dubna cena Bitcoinu našla dno prvního ramena a 1. května se odrazila od vrcholu (dna, protože jsme v inverzním obrazci) hlavy.

Zdroj: twitter.com/MatthewHyland
Bitcoin Head and Shoulders Formation
Pattern Head and Shoulders na grafu Bitcoinu

Pokud se inverzní vzorec hlava a ramena vyvine podle očekávání, může cena Bitcoinu zažít dočasný pokles k úrovni supportu 60 000 USD, než se vyšplhá až na nové historické maximum.

Tento propad by představoval cca 6% pokles ze současné ceny na úrovni zhruba 64 000 USD, což by podle údajů společnosti CoinGlass potenciálně vedlo k likvidaci dlouhých pozic v hodnotě přibližně 530 milionů USD.

Udržení hybnosti býčího trendu je podmíněno tím, že se Bitcoin udrží nad krátkodobou úrovní podpory 59 500 USD. Význam této úrovně podpory zdůrazňuje svým stoupencům také pseudonymní kryptoanalytik Willy Woo.

Ve zkratce...

Hylandův model předpokládá, že Bitcoin by mohl do června překonat své současné historické maximum, pokud prorazí nad rezistenci “neckline” inverzního obrazce hlava a ramena, a to i navzdory možnému krátkodobému poklesu.

Další indikátory nového býčího trendu

Index Fear and Greed, který měří náladu na trhu, aktuálně vykazuje skóre “Greed” 69, což naznačuje zvýšený zájem kupujících.

Tento sentiment kontrastuje se skóre “Fear” ve výši 43 bodů z konce minulého týdne.

Zatímco někteří obchodníci očekávají v nejbližší době období stagnace cen, jiní aktuální situaci považují za příležitost k potenciálním budoucím ziskům.

Bitcoin navíc v uplynulém týdnu dosáhl významného milníku jedné miliardy transakcí na svém blockchainu od jeho startu v roce 2009.

Po boomu transakčních poplatků, který následoval těsně po halvingu, se ceny poněkud uklidnily a aktivita v síti výrazně vzrostla, což rovněž svědčí o oživení.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
5
2

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.