Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 26. 2. 2021 – Začíná konsolidace?

Publikováno

Ahoj tradeři, minulý pátek se kurz Bitcoinu pohyboval kolem ceny 53 000 USD a v analýze jsme probírali, že má potenciál k růstu až na cca 55 tis. USD, ale poté pravděpodobně uvidíme větší propad jeho ceny, kde bychom se mohli teoreticky dostat až k 40 tis. USD.

Ačkoliv si většina lidí myslela, že takto velký propad je “nemožný”, tak nás BTC velmi brzy vyvedl z omylu, kdy od pondělí umazal 25 % své hodnoty a dosáhl prozatím supportu na ceně 44 800 USD.

Tímto pohybem ztratil velmi důležitou strukturu a je velmi pravděpodobné, že v těchto úrovních proběhne rozsáhlejší konsolidace – a to buď několik týdnů pohybu do strany, nebo ještě druhá vlna pohybu dolů, tedy do naší zóny kolem 40 tis. USD.

Dlouhodobý graf Bitcoinu 
Dlouhodobý graf Bitcoinu

Když se podíváme na denní graf Bitcoinu výše, vidíme pouze dvě neotestované zóny, na které Bitcoin bude téměř jistě reagovat:

  • Rezistenci 53 300 – 55 900 USD
  • Support 40 500 – 38 000 USD

Toto jsou prakticky jediné dvě HTF zóny, které byste určitě měli mít vyznačené v grafu a na které by se měla upínat pozornost do dalšího týdne.

Rezistence

Pokud BTC z aktuálních cen nahoru, je velmi pravděpodobné, že na rezistenci kolem 54 tis. USD se zastaví a přijde zamítnutí. Nemusí být nutně na nové low, ale takovýto pohyb by předznamenával minimálně několikatýdenní konsolidaci mezi 45-55 tis. USD. Ve více bearish případě i mezi 40-55 tis. USD.

Bullish scénáře Bitcoinu
Bullish scénáře Bitcoinu

Myslím si, že toto je opravdu ta nejvíce bullish možnost, která nás na Bitcoinu čeká.

Support

Pokud BTC nedokáže udržet D support na cenové úrovni 44 800 USD, tak se cena z aktuálních úrovní může velmi snadno posunout až k 40 500 – 38 000 USD.

Jsem si téměř jistý, že toto je opravdu dobrá support zóna, ze které se BTC může odrazit do dalšího pokračování trendu a potenciální cestě k 70 tis. USD.

Nemyslím si ale, že to bude snadná cesta. Pokud bychom v dalších dnech viděli propad až na 40 tis. USD bez otestování rezistencí, pravděpodobně to bude předznamenávat opravdu dlouhou periodu, ve které BTC bude mít daleko menší volatilitu a pouze bude konsolidovat mezi 40-55 tis. USD.

Bavíme se zde řádově o jednotkách měsíců.

Sekundární scénář BTC
Sekundární scénář BTC

Situace na 1h grafu

Kratší časové rámce jsou nyní velmi neutrální. Velmi pravděpodobně nás čeká pohyb vstříc rezistenci na 49 tis. USD. Poté ale bude záležet na tom, jestli ji dokážeme překonat, nebo se od ní BTC odrazí dolů a prorazí support 44 800 USD.

Krátkodobé scénáře
Krátkodobé scénáře

Závěr k aktuální situaci u BTC

Z analýzy dnešní vyplývá, že Bitcoin před sebou má rozsáhlejší období konsolidace. Jak dlouhé toto období bude, bude záležet především na tom, jaký uvidíme nejbližší větší pohyb. Zda otestujeme nejprve rezistenci kolem 54 tis. USD, nebo support 40 tis. USD. Až podle tohoto můžeme určovat další strategii.

Bitcoin je na vyšších časových rámcích bullish, takže je velmi pravděpodobné, že po jeho konsolidaci bude pokračovat další vlna nahoru na nové ATH.

Co dělat?

Otevírat jakékoli dlouhodobou pozici na aktuálních úrovních je přinejmenším velmi nebezpečné. Kromě krátkodobých obchodů ve směru trendu tedy je možné pouze čekat buď na rezistenci 54 tis. USD, anebo na support 40 tis USD. A na těchto důležitých HTF úrovních se dívat po nabírání pozic.

Líbil se vám tento článek?
39
3

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.