Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 30. 12. 2022 – Co čekat začátkem roku?

Publikováno

Ahoj tradeři, za méně než 48 hodin tu máme konec roku 2022, proto bych se s vámi v dnešní analýze rád podíval na nějaký menší výhled, co v dalších měsících očekávat.

Plná data budeme mít samozřejmě až po celkovém ročním uzávěru, proto dnes jen v krátkosti a jednoduchosti, jako příprava na příští týden.

Týdenní graf

Je extrémně důležité, v jakém kontextu se BTC nyní pohybuje. A jak už jsme si říkali v předchozích analýzách, jediné (nejbližší) levely, na kterých Bitcoinu záleží, jsou 18 900 USD jako rezistence a 13 900 USD jako support.

Z týdenního pohledu je tu ještě průběžný support na 16 150 USD, který nás drží poslední 2 měsíce, ale pravděpodobně nás neudrží navždy.

Primární pohyb, který bych po novém roce čekal, je tedy dolů, na další HTF support, kolem 13 900 USD.

Jediná možnost invalidace je překonání 19 tis. USD, o čemž bychom vás v týdenních analýzách informovali.

Primární pohyb BTC 
Primární pohyb BTC

Nicméně, i když si BTC může sáhnout pod 14k, nesdílím pesimismus většiny trhu a jejich predikce, že BTC půjde až na 10 tis. USD a níže.

Level 13 900 USD je z hlediska struktury trhu nejdůležitější hladina od té doby, co jsme navštívili 35 tis. USD koncem ledna 2022. A stejně jako BTC předvedl na jaře krásnou bear market rally, při které si připsal +50 %, je velmi pravděpodobné, že kolem 14k si najde další podobné dno, které by jej mohlo vystřelit nejen na 19 tis. USD, ale klidně i na 20,5, nebo 23 tis. USD.

Lokální dno BTC kolem 14 tis. USD
Lokální dno BTC kolem 14 tis. USD

Závěr

Pád Bitcoinu a vytvoření lokálního dna kolem 14 tis. USD je dle mého názoru velmi pravděpodobný scénář. Jde ale o základní gameplan, se kterým je potřeba nadále pracovat, až (pokud) úrovní dosáhneme. Nemá smysl ale propadat skepsi, pokud opravdu dosáhneme jednoho z největších supportů, které jsme tu viděli za posledních 12 měsíců.

Více si vše rozvedeme v následujícím týdnu. Prozatím přeji vše nejlepší do nového roku.

Líbil se vám tento článek?
18
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.