Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 30. 10. 2020 – Bitcoin vs. volby v USA. Co se bude dít?

Andrej Kalvoda
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno

Ahoj tradeři, v analýze minulý týden byl Bitcoin relativně čerstvě po breakoutu a pohyboval se na cenách kolem 13 000 USD. Dnes nejsme o mnoho výš, ale mezitím se udála spousta důležitých kroků, které si dnes rozebereme.

Minulý týden jsem psal o tom, že Bitcoin musel dojít minimálně k nejdůležitější rezistenci – 13 700 USD. A velmi záleželo na tom, jakým způsobem tam dojde. Nakonec si vybral tu “extrémně bullish” variantu, kdy šel rovnou čarou až na zmíněnou rezistenci.

Jak jsem připomínal v poslední analýze, něco takového je sice z krátkodobého pohledu bullish, ale znamená to, že veškerá síla trhu se kondenzuje do rychlého trendu a není možné, aby tímto způsobem prorazil tak silnou rezistenční úroveň.

A následky jsme viděli ve středu, kdy kurz Bitcoinu během jednoho dne spadl o 1000 USD dolů.

Bitcoin dosáhl rezistence a přišlo zamítnutí
Bitcoin dosáhl rezistence a přišlo zamítnutí

Co očekávat nyní?

Určitě chci připomenout, že nyní je období, ve kterém se celý trh chová naprosto nepředvídatelně. Kromě koronaviru zde máme i Americké prezidentské volby, které proběhnou už v úterý.

Do toho nám také uzavírá měsíční svíce, kterou velmi často doprovází zvýšená volatilita. Je tedy asi nejhorší chvíle, kdy můžeme predikovat, jestli Bitcoin rezistenci prorazí, nebo se budeme vracet daleko níže.

Proto se budeme dívat na objektivní fakta, ne predikce. Je důležitější než kdy dřív, věnovat plnou pozornost nejdůležitějším úrovním a reakce trhu na tyto levely.

Struktura na 1D grafu

Vzhledem k tomu, jak rychlý a silný pohyb dolů jsme ve středu měli, spousta lidí očekává, že se vytvořil vrchol. Osobně by mě touto cestou intuice vedla také, ale opět – musíme se zaměřit na fakta. V realitě byl tento pohyb pouze retestováním supportu, takže nám stále drží bullish struktura.

Pivotním bodem je právě level 12 920 USD. Dokud cena drží nad tímto supportem, tak musíme primárně uvažovat bullish odraz a další cestu nahoru.

Ve chvíli, kdy uzavře denní svíce pod 12 920 USD, tak je tato struktura rozbitá a bude následovat pullback zpět k nejbližšímu supportu, což jsou ceny 12 280 – 12 000 USD.

Scénáře na denním grafu
Scénáře na denním grafu

Situace na 4h grafu

Pokud se podíváme na nižší časové rámce, tak ty nám moc nepomohou. Vidíme, že jakmile se Bitcoin odrazil ze supportu 13 000 USD, šel opět otestovat rezistenci, odkud byl opět odražen zpět dolů.

Toto vypadá jako ukázkové netrendující prostředí, takže si osobně myslím, že v dalších několika dnech nás žádná velká akce nečeká.

Vzhledem k faktorům uvedeným výše je jasné, že dít se může nyní cokoli, ale po technické stránce bychom nyní měli strávit klidně následující týden v rangi mezi 13 000 – 13 600 USD.

Pravděpodobný scénář range
Pravděpodobný scénář range

Analýza dominance Bitcoinu

Víme, že v prostředí, kdy Bitcoin jde do strany, často vezmou moc do rukou altcoiny a vystřelí vzhůru. Že by to tak mohlo být i nyní, ukazuje graf Bitcoinové dominance, která se dostává na úroveň silné měsíční rezistence.

Graf Bitcoin dominance dosahuje silné rezistence
Graf Bitcoin dominance dosahuje silné rezistence

Pokud tedy trh na tuto rezistenci zareaguje, pravděpodobně uvidíme ožít trh s altcoiny, které v posledních týdnech spíše klesaly.

Závěr k dnešní analýze

V úplně nejlepším případě doporučuju být co nejvíce mimo trh a otevírat pouze konzervativní obchody, protože faktory ovlivňující trh nyní obchodování nepřejí. V příštím týdnu už bude minimálně faktor amerických voleb za námi a trh pravděpodobně bude klidnější.

Co se týče samotného kryptoměnového trhu, tak tam nyní od Bitcoinu očekáváme spíše konsolidaci, která se buduje v rámci bullish kontextu.

Toto se mění pouze ve chvíli, kdy se uzavře denní svíce pod cenou 12 920 USD. V takovém případě můžeme očekávat pullback k supportu 12 300 – 12 000 USD.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.