Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 3. 9. 2021 – Uvidíme další pumpu?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili o dvou scénářích dalšího možného vývoje ceny bitcoinu – bullish a bearish. A psal jsem také podmínky, za kterých budou jednotlivé scénáře aktivované.

Aktivace bullish scénáře spočívala při denním uzávěru nad 49 tis. USD, ideálně 49,8 tis. USD. Včera uzavřela denní svíce na ceně 49250, takže “základní” podmínka breakoutu byla splněná. Šance se dost výrazně převážily na stranu býků.

Denní svíce uzavřela nad hlavní rezistencí
Denní svíce uzavřela nad hlavní rezistencí

Hlavní kontext by nyní tedy měl být, že Bitcoin směřuje výše, k 53 tis. USD a později dost možná i 55 tis. USD, byť ještě stále čekáme na hlavní potvrzení – tedy denní uzávěr nad 49,8 tis. USD. Je ale dost pravděpodobné, že až toto proběhne, bude již pozdě na vstupy do dalších obchodů.

Mějte tedy na paměti, že nyní jsou hlavní longy, ale stále jsou poměrně rizikové.

Týdenní uzávěr

Dalším faktorem, který pro mě bude tento týden extrémně důležitý, je týdenní uzávěr. Minulý týden totiž Bitcoin vytvořil swing high na ceně 49300 USD. Pokud uzavře tento týden nad touto cenou, je téměř jistě potvrzené, že bullish trend ještě neskončil a pokračujeme výše.

Hladina, nad kterou musí uzavřít týdenní svíce pro pokračování trendu
Hladina, nad kterou musí uzavřít týdenní svíce pro pokračování trendu

Obchodní scénáře

Bitcoin měl dnes poměrně volatilní dopoledne, takže grafy na nižších časových rámcích jsou poměrně nečitelné, ale evidentně je v trhu stále síla. Dokud drží cena nad 49k, je pravděpodobné, že by BTC mohl jít nahoru rovnou.

Pokud zmíněný support ztratí, uvidíme návštěvu 47 700 USD, což by stále bylo v rámci bullish scénáře.

Obchodní scénáře BTC
Obchodní scénáře BTC

Celková tržní kapitalizace

V předchozích článcích jsem vícekrát zmiňoval metriku tzv. total marketcapu – jde o celkovou kapitalizaci kryptoměnového trhu, která několik týdnů čelila rezistenci, takže jsme nemohli vědět, jaký bude výsledek.

Nyní máme dvě plné denní svíce uzavřené nad touto rezistencí, takže i tato metrika ukazuje bullish potenciál, vstříc následujícímu týdennímu levelu na hodnotě 2,4 miliard USD, tedy možnost růstu asi o 7 %.

Total mcap nad rezistencí
Total marketcap nad rezistencí

Závěr k aktuální situaci

Více metrik napříč celým kryptoměnovým trhem vypadá pozitivně. Samotný Bitcoin prozatím vypadá, že stabilně překonal 49 tis. USD a mohl by postupně zamířit na 53 tis USD jako další cíl.

Altcoiny jsou v posledních cca 2 týdnech silnější než Bitcoin, takže jednotlivé projekty mohou nabízet ještě zajímavější zhodnocení.

Jak ale víme, vždy se může stát něco nepředvídatelného, takže pokud se kapitalizace kryptoměn pohybuje na nejvyšších hodnotách za poslední 4 měsíce, není dobrý nápad jít do moc agresivních obchodů.

Pokud chceme, aby se Bitcoin udržel v uptrendu, neměl by nyní porušit minimum na ceně 46500 USD

Líbil se vám tento článek?
22
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

NOBODY93

Ahoj , mohu se zeptat autora článku na zakreslování “rezistencí” ? Převážně sleduji D graf ale nevím podle jakého grafu je lepší zakreslovat rezistence , mám je zakreslovat podle uzavřených svící na W grafu nebo na D grafu ? Které mají větší váhu ? Děkuji

Andrej Kalvoda

Ahoj, z čím vyššího timeframu rezistence vychází, tím větší váhu mají. Takže nejlepší je vyznačit důležité rezistence na měsíčním, poté týdenním a denním grafu.