Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 27. 8. 2021 – Jak důležitá je nynější korekce?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsem v analýze zmiňoval, že Bitcoin pravděpodobně čeká dosažení 49 tis. USD, ale jak cena Bitcoinu, tak celková tržní kapitalizace zde narazí na velkou rezistenci a mohl by to být poslední trendový pohyb směrem vzhůru.

Bitcoin v uplynulém týdnu cenovku 49 tis. USD opravdu dosáhnul a dokonce pokračoval o něco výš – aktuální top byl vytvořený na úrovni 50 500 USD a během posledních několika dní sledujeme korekci až pod 47 tis. USD

Aktuální situace BTC
Aktuální situace BTC

Dnešní analýza bude velice jednoduchá, protože se nyní Bitcoin pohybuje na naprosto neutrální půdě. Jakýkoliv pohyb mezi 45-49 tis. USD nyní bude pouze range a bohužel nám nedá žádné informace o tom, kam přijde další silný, trendový pohyb na Bitcoinu.

Rozhodně ale můžeme určit scénáře a co v takových chvílích dělat.

Bullish scénář

Bitcoin zpomalil svůj bullish vývoj, ale stále neztratil žádné důležité úrovně. Stále tedy primární scénář směřuje nahoru, ale potřebujeme tam potvrzení, kterým by bylo denní uzavření nad 49 tis. USD, ideálně i 49 800 USD.

V takovém případě bychom se dívali na pokračující bullish pohyb vstříc rezistenci cca na úrovni 56 tis. USD.

Bullish scénář Bitcoinu
Bullish scénář Bitcoinu

Bearish scénář

Jak je vidět v předchozích grafech, nejdůležitějším supportem pro udržení se v uptrendu, jsou ceny kolem 45 tis. USD. Konkrétně abychom se mohli bavit o tom, že může pokračovat uptrend, nesmí uzavřít denní svíce pod 44700 USD, což je poslední swing low.

Z této logiky vychází i bearish scénář, který závisí na tom, aby BTC pod zmíněným supportem uzavřel.

Potom bychom sledovali další trendový pohyb vstříc 41 tis. USD a při velmi slabém trhu až k 35 tis. USD – toto by ale pravděpodobně neproběhlo během jediného týdne, takže to je možné probrat v příští analýze, pokud by tento velmi bearish scénář byl aktuální.

Bearish scénář Bitcoinu
Bearish scénář Bitcoinu

Závěr k aktuální situaci

Příležitosti pro long pozice proběhly v minulém týdnu, naopak první shorty byly možné brát začátkem tohoto týdne. V tom, jak je nastavený trh nyní, nelze jednoznačně predikovat kam bude směřovat “další velký pohyb”, protože jsme technicky stále v uptrendu, ale máme silné náznaky, že se to může měnit.

Nejlepší je tedy nyní nedělat nic – nechat prostor mezi 45-49 tis. USD lidem, kteří v tomto rangi chtějí ztrácet peníze a počkat na rozhodnutí trhu, kam se Bitcoin vydá.

Pod 45 tis. USD se otevírá cesta k daleko hlubšímu pullbacku, a tedy příležitost pro shorty. Naopak nad 49 tis. USD pokračujeme v bullish trendu.

K tomu nás čeká dnes projev Jerome Powella, v neděli uzávěr prvního červeného týdne a v příštím týdnu uzávěr měsíce. Je tedy spousta externích faktorů, které mohou přinést volatilitu a v takových případech je také lepší zbytečně neobchodovat, protože se to ve většině případů nevyplatí.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.