Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 28. 8. 2020 – Pojďme se podívat na fraktály

Ahoj tradeři, minulý pátek jsme se pohybovali na cenách 11 800 USD a já jsem celou pozornost předchozí analýzy věnoval bearish znakům a důvodům, proč bychom je neměli jen tak přecházet.

Od té doby kurz bitcoinu klesl až na úterní minimum na hodnotě 11 101 USD (Bitmex). Obavy o možné vytvoření minimálně dočasného cenového vrcholu tedy rozhodně byly oprávněné.

Dnes si jen rychle projdeme dlouhodobé ukazatele z minulé analýzy, ale hlavní pozornost bych chtěl věnovat krátkodobým grafům.

Týdenní graf

Jak jsme si řekli minule, tak zatím na grafu vidíme jasné odmítnutí z týdenní rezistence 11 880 USD. Bitcoin by začal být bullish, pokud by dokázal uzavřít týden nad tímto levelem. Potom by mohl pokračovat k cenovce 13 500 USD.

Do té doby ale dává smysl otestování supportů – pod cenou nyní máme:

  • Měsíční level (10 854 USD)
  • Týdenní level (9724 USD)
  • Měsíční level (9448 USD)
  • Měsíční level (9351 USD).
Hlavní supporty a rezistence
Hlavní supporty a rezistence

Všechny jsou z horní strany zatím neotestované. Na úrovni nejnižších supportů máme také 21W MA (žlutě), což je velmi důležitý cyklický indikátor a dokud cena uzavírá nad ním, Bitcoin zůstává v bullish cyklu.

Na cenách 9 925 – 9 615 USD máme také jediný nevyplněný CME gap. Vzhledem k tomu, že cena CME futures je asi o 160 USD vyšší, než spot cena na burzách, tak jde prakticky o ty stejné úrovně, jako supporty lehce pod 9500, zmíněné výše. 21W MA dělá také podporu CME gapu.

Nevyplněný gap na ceně CME Futures
Nevyplněný gap na ceně CME Futures

Závěr na týdenním grafu:

Pokud cena Bitcoinu zamíří dolů, pozonost celého trhu se nejspíš bude upínat na cenovky 10 000 – 9 400 USD, kde jsou jak nejdůležitější neotestované supporty, tak CME gap, nebo i jeden z nejdůležitějších klouzavých průměrů.

V případě breakdownu by tedy byl velmi pravděpodobný návrat na tyto úrovně a šlo by o jednu z nejzajímavějších nákupních příležitostí v rámci bullish cyklu.

Tento pullback by byl invalidovaný týdenním uzávěrem nad 11900 USD, nebo ekvivalentu na nižších časových rámcích (viz níže)

Krátkodobé grafy

Na kratších časových rámcích je Bitcoin zcela jasně v rangi mezi 10850 a 12000 USD. Denní uzávěr nad/pod kterýmkoli z těchto levelů způsobí větší reakci a pohyb cca o 800-1000 USD daným směrem.

Vyznačení range na denním grafu BTC
Vyznačení range na denním grafu BTC

Dříve jsem ukazoval podobnosti mezi aktuálním pohybem a pohybem v červnu tohoto roku. Tento fraktál se dále rozvíjí stejným způsobem, kde i nadále vidíme velké množství podobností.

Porovnání vývoje ceny s červnem 2020
Porovnání vývoje ceny s červnem 2020

Pokud se budeme stejným stylem rozvíjet i dále, tak bych nečekal na volatilitu další minimálně 2 týdny. Podle fraktálu bychom nyní měli pomalu dosahovat zóny 11 880 – 12 000 USD, kde přijde zamítnutí a uvidíme poté opět pomalý postup k supportům kolem 11 tis. USD.

Co krátkodobě očekávat?

Osobně tu vidím dvě možnosti:

Bullish verze

To je právě pohyb podle fraktálu – překonali bychom důležitý level 11550 USD, což by dalo možnost pokračovat výše, tedy až k rezistenci 11880-12000 USD.

Bearish verze

Z hlediska struktury ale ještě nic bullish scénář nenaznačuje. Osobně se tedy stále dívám i na potenciál dosažení supportu 11000-10850 USD a případně, pokud se tu objeví nějaký reverzní pattern, pohyb nahoru z těchto úrovní.

Bullish a bearish scénář
Bullish a bearish scénář

Závěr

Ikdyž Bitcoin na vyšších časových rámcích zůstává bullish, osobně si myslím, že pullback by dával smysl. Stejně jako v červnu jej ale nebudu obchodovat dříve, než Bitcoin prorazí nejdůležitější support (10 854 USD) a neuzavře pod ním minimálně jednu denní svíci.

Je to z toho důvodu, že opět je ve hře i bullish scénář, a to cesta k 13500 USD.

Na krátkodobějších grafech se pohybujeme v rangi, který zatím probíhá jako přes kopírák s tím červnovým. Pokud půjdeme dál podle tohoto schématu, tak bychom měli v dalším týdnu vidět pozvolné otestování úrovní 11800-12tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
13
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.