Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 27. 1. 2023 – Jaké hladiny nyní sledovat?

Publikováno

Ahoj tradeři, v analýze minulý týden jsme se bavili o tom, že BTC dosahuje důležité rezistence na 23,3 tis. USD a že zde bychom měli vidět konečně rozsáhlejší korekci, buď cenovou, nebo aspoň časovou.

Toto se nyní potvrzuje, protože od minulého týdne se cenová struktura nezměnila a jediné, co BTC udělal, bylo, že během středy vystřelil cenu až téměř k 24 tis. USD, ale odtud byla opět pumpa smazaná a pohybujeme se opět ve stejném rozmezí pod rezistencí.

Hlavní rezistence BTC 
Hlavní rezistence BTC

Časová korekce je tedy potvrzená, ale stále je velmi pravděpodobné, že pokud má BTC prorazit takto obří rezistenční cluster, bude muset proběhnout i mírný pokles ceny, aby do trhu mohli naskočit noví nakupující na supportech.

V tomto ohledu jsou pouze dvě možné zóny, kde by BTC mohl akumulovat:

  • Denní support mezi 21 600-20 800 USD
  • Dlouhodobý support kolem 19 000 USD.
Supporty BTC
Supporty BTC

Vzhledem k tomu, jak BTC fungoval během dřívějších rychlých pohybů nahoru, většinou nevidíme žádný rozsáhlý pohyb dolů a ideální technické pohyby. Daleko spíš je to rychlý knot, který otestuje zónu asi 10 % pod vytvořeným maximem a poté tlačí stále výš.

Je to jeden z důvodů, proč dávám vyšší šanci tomu, že ceny pod 21 000 USD uvidíme jen velmi těžko. Mé očekávání je tedy rychlý knot dolů, směrem k 21 500-21 tis. USD, poté vytažení a rychlá cesta na swing high, které se nachází nad 25 000 USD.

Primární scénář BTC
Primární scénář BTC

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin měl v posledních pár týdnech volatilitu, jakou jsme tu už dlouho neviděli. Během dvou uzavřených týdenních svící, si připsal přes 30% hodnoty, a to bez jakéhokoliv pullbacku.je velmi pravděpodobné, že z aktuálních cen pullback přijde, a to do primárního supportu, pod 21500 USD. Pokud uvidíme, že zde do trhu agresivně vstupují býci, je možné očekávat pokračování nahoru, k $25k.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.