Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 20. 1. 2023 – Otáčí se u Bitcoinu trend směrem vzhůru?

[Bitcoin] Analýza 20. 1. 2023 – Otáčí se u Bitcoinu trend směrem vzhůru?

[Bitcoin] Analýza 20. 1. 2023 – Otáčí se u Bitcoinu trend směrem vzhůru?

Ahoj tradeři, v minulých týdnech jsme se bavili o tom, že BTC je stále v bearish trendu a jeho hlavní rezistence se nacházela kolem 19 tis. USD.

Za poslední týden se toho hodně změnilo, když během víkendu BTC vylétl až k 21 500 USD, kde se nacházela naše invalidace bearish 4-hodinového trendu a Bitcoin tak kompletně smazal celý dump, který byl v listopadu vytvořený díky pádu FTX.

Pojďme se proto nyní společně podívat na hlavní trendové struktury a říct, si, co nás po takto bullish týdnu může čekat v těch následujících.

Situace na 4hodinovém grafu

Hlavní trendové pohyby 4h grafu (vykresleno na 12h grafu vzhledem k přehlednosti)
Hlavní trendové pohyby 4h grafu (vykresleno na 12h grafu vzhledem k přehlednosti)

Na grafu výše vidíme hlavní swingová minima a maxima, která BTC během posledního cca půl roku vytvořil. Během srpna se BTC otočil do downtrendového režimu a setrval v něm až doteď, s vytvořeným swingovým minimem na ceně 15 588 USD a swingovým maximem 21 480 USD.

Je třeba říct, že přes toto swingové maximum se BTC během posledního týdne podíval, ale pro potvrzení otočky trendu je potřeba, aby nám BTC uzavřel aspoň jednu plnou 4h svíci nad cenovou úrovní 21 480 USD, což se zatím nepodařilo. V té chvíli již můžeme přepnout na 4h grafu do bullish trendu a očekávat vyšší ceny.

Bitcoin se tedy nyní nachází mezi dvěma světy – již dokázal dostat několik knotů nad swingové maximum, ale zatím se nepovedlo strukturu naplno rozbít a otočit trend.

Denní graf

Struktura denního grafu je poněkud odlišná, protože BTC celý rok 2022 tvoří konzistentně nižší maxima a minima, takže za celých 12 měsíců jsme viděli jen a pouze čistý downtrend. V této chvíli se swingové maximum (a tedy invalidace denního downtrendu) nachází na 25 211 USD.

Plný denní uzávěr nad touto cenou by otočil denní trend a dal by trhu možnost se podívat k cenám 28-30 tis. USD.

Mezi aktuální cenou a tímto swingovým maximem ale leží obří měsíční rezistence na ceně 23 300 USD a je pravděpodobné, že až (pokud) sem BTC dosáhne, uvidíme silnou korekci trhu a pokud máme prorazit do uptrendu na denním grafu, cena bude muset sebrat síly níže.

Denní trend BTC 
Denní trend BTC

Důležité S/R úrovně

Bitcoin tedy zatím leží v denním downtrendu a na 4h grafu zatím ještě pořád technicky také, byť zde je očividné, že pravděpodobnosti pro proražení do uptrendu, jsou obrovské. Je tedy jen otázka, jestli BTC prorazí k rezistenci na 23k nahoru rovnou, nebo bude muset mít nějakou větší korekci pro nabrání sil.

Pokud bychom viděli z aktuálních cen větší korekci, jasný support se nachází kolem 19 tis. USD – stejná zóna, na které minulý týden ležela naše rezistence. V případě, že by se BTC vrátil sem, velmi pravděpodobně do trhu naskočí mnoho býků, kteří vytlačí cenu nad 21 500 USD a nejspíš rovnou k 23 tis. USD.

Naopak – jak už bylo zmíněno – pokud z aktuálních úrovní korekci neuvidíme a cena bude pokračovat rovnou na 23 tis. USD, očekávám zde oslabení trhu a pravděpodobně vykrvácení k 19 tis. USD.

Důležité S/R Bitcoinu 
Důležité S/R Bitcoinu

Závěr k aktuální situaci

BTC měl za posledních 7 dní obří bullish pohyb, který má potenciál změnit strukturu trhu a dosáhnout minimálně 23 tis. USD. Pokud se býci skutečně odvážou, tak pokračování klidně až k 28-30 tis. USD.

Prozatím ale musíme jít krok po kroku a nečekejte, že hned další týden uděláme dalších +40 %. V této chvíli ať už budeme padat nebo růst, trh se brzy vyčerpá a očekávám, že obě extrémní hranice (19 tis. a 23 tis.) budou obhájené a pošlou cenu k opačnému extrému.

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,62%
Aktuální cena
$27 157
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+1,04%
Aktuální cena
$1 902
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,62%
Aktuální cena
$306

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo