Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 19. 11. 2021 – Kam může korekce pokračovat?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu byl Bitcoin stále bullish, ale v analýze jsme se bavili i o možnosti, že by BTC ztratil levely kolem 61 500 USD, což by nám otevřelo cestu k návštěvě 56tis. a případně v nejvíce bearish scénáři až k 50 tis. USD.

Jak vidíme na grafu níže, Bitcoin tyto supporty v začátcích týdne opravdu ztratil a právě v noci na dnešek testuje náš support 56 tis. dolarů.

Scénář BTC z minulého článku 
Scénář BTC z minulého článku

Možnosti, že by nám končil bullish market, se nyní ani věnovat nechci – dokud nám drží předchozí low na 40 tis. USD, je tato možnost vysoce nepravděpodobná. Soustřeďme se tedy na ty možnosti, které nám mohou pomoci z celkového trendu vytěžit nejvíce. Tedy možnost odrazu z 56 tis. a 50 tis. dolarů směrem vzhůru.

Jak poznat, odkud se Bitcoin odrazí?

Nikdy to nepoznáme dopředu – trh je nepředvídatelný a my pouze můžeme balancovat pravděpodobnosti. Nicméně to, kde vidím nejpodstatnější ukazatele, je týdenní graf.

Zde je možnost, že by týden uzavřel pod předchozím swing low, což by otevíralo velké pravděpodobnosti pro pokračující pohyb dolů, vstříc 50 tis. dolarů.

Nejdůležitější rezistenční úroveň
Nejdůležitější rezistenční úroveň

O ceně kolem 61 tis. dolarů tedy přemýšlejme jako o nejdůležitější úrovni na grafu, co se týče aktuálního týdenního uzávěru.

  • -> Pokud týdenní svíce uzavře nad 61 tis., jsou vysoké pravděpodobnosti, že low již máme stanovené a Bitcoin je připravený jít na nová ATH.
  • -> Pokud týden uzavře pod 61 tis. USD, budu se na každý pullback nahoru dívat jako na příležitost shortovat s potenciálním targetem 50 tis. dolarů a invalidací nad aktuálním maximem (69 tis. USD)

Myslím si, že takto jednoduché to nyní bude – týdenní uzávěr nám odhalí scénář, který bude možné obchodovat celý příští týden.

Závěr

Na Bitcoinu se nyní ukázal hlubší pullback, než by bylo v agresivním bullmarketu ideální, ale invalidace celého býčího trhu, je až pod 40 tis. dolary, takže z dlouhodobého hlediska není čeho se bát.

Krátkodobě zatím jasno nemáme – zde nám konkrétní scénář otevře týdenní uzávěr – a nejdůležitější cenová hladina grafu na 61 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
16
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.