Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 23. 12. 2022 – Nová minima na obzoru?

[Bitcoin] Analýza 23. 12. 2022 – Nová minima na obzoru?

[Bitcoin] Analýza 23. 12. 2022 – Nová minima na obzoru?

Ahoj tradeři, během posledních dvou týdnů jsme na trhu viděli vytvoření extrémně důležité struktury, na kterou jsme čekali v několika předchozích analýzách! Pojďme se podívat, co od BTC dále očekávat.

Nejprve je potřeba ještě jednou shrnout kontext, ze kterého vždy vycházíme. Tím je hlavní downtrendový směr, ve kterém Bitcoin setrvává již od léta. Šipkami jsou na grafu označené nižší swingová minima a maxima, která tvoří trend.

Hlavní trend BTC 
Hlavní trend BTC

Tento kontext byl jedním z hlavních faktorů, proč jsem v předchozích analýzách očekával, že ikdyž BTC zasáhne nad 18 tis. USD, pravděpodobně půjde pouze o korekci a trh bude poté stále pokračovat níže.

Jak vidíme na následujícím grafu, Bitcoin udělal přesně to, co jsme před 14 dny očekávali, tedy vybral likviditu nad lokálním maximem a nyní byla i krátkodobá struktura prolomená na downtrend.

Lokální struktura BTC 
Lokální struktura BTC

Kdo už sleduje mé analýzy delší dobu, tak ví, co znamená, když se lokální a swingová struktura spojí do jednoho směru – vzniká velmi vysoká pravděpodobnost pokračování trendu, v tomto případě směrem dolů.

Hlavní plán pro Bitcoin 
Hlavní plán pro Bitcoin

Dokud tedy BTC setrvává pod cenou 18 400 USD, primární scénář by měl být s tvorbou nižšího vrcholu a směřování na level 16175 USD. Pokud tento support selže, mohli bychom v dalších týdnech vidět až ceny pod 14 tis. USD.

Závěr

Za poslední týdny jsme zažili růst BTC až nad 18 tis. USD, ale nakonec se ukázalo, že růst byl (aspoň prozatím) omezený. A dokud cena zůstává pod 18 400 USD, musíme uvažovat primárně o směru dolů, na nová minima. 

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo