Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 23. 12. 2022 – Nová minima na obzoru?

Publikováno

Ahoj tradeři, během posledních dvou týdnů jsme na trhu viděli vytvoření extrémně důležité struktury, na kterou jsme čekali v několika předchozích analýzách! Pojďme se podívat, co od BTC dále očekávat.

Nejprve je potřeba ještě jednou shrnout kontext, ze kterého vždy vycházíme. Tím je hlavní downtrendový směr, ve kterém Bitcoin setrvává již od léta. Šipkami jsou na grafu označené nižší swingová minima a maxima, která tvoří trend.

Hlavní trend BTC 
Hlavní trend BTC

Tento kontext byl jedním z hlavních faktorů, proč jsem v předchozích analýzách očekával, že ikdyž BTC zasáhne nad 18 tis. USD, pravděpodobně půjde pouze o korekci a trh bude poté stále pokračovat níže.

Jak vidíme na následujícím grafu, Bitcoin udělal přesně to, co jsme před 14 dny očekávali, tedy vybral likviditu nad lokálním maximem a nyní byla i krátkodobá struktura prolomená na downtrend.

Lokální struktura BTC 
Lokální struktura BTC

Kdo už sleduje mé analýzy delší dobu, tak ví, co znamená, když se lokální a swingová struktura spojí do jednoho směru – vzniká velmi vysoká pravděpodobnost pokračování trendu, v tomto případě směrem dolů.

Hlavní plán pro Bitcoin 
Hlavní plán pro Bitcoin

Dokud tedy BTC setrvává pod cenou 18 400 USD, primární scénář by měl být s tvorbou nižšího vrcholu a směřování na level 16175 USD. Pokud tento support selže, mohli bychom v dalších týdnech vidět až ceny pod 14 tis. USD.

Závěr

Za poslední týdny jsme zažili růst BTC až nad 18 tis. USD, ale nakonec se ukázalo, že růst byl (aspoň prozatím) omezený. A dokud cena zůstává pod 18 400 USD, musíme uvažovat primárně o směru dolů, na nová minima. 

Líbil se vám tento článek?
21
2

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.