Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 13. 1. 2023 – Bitcoin na své největší rezistenci!

Publikováno

Ahoj tradeři, po mnoha týdnech pohybu v jednom utaženém range, nám BTC za poslední dny konečně předvedl relativně velký pohyb. Od otevírací ceny tohoto týdne, se nyní pohybujeme asi +10 %, což je na krypto za poslední dobu velmi solidní.

Zároveň se tak BTC dostal do zóny, o které jsme psali v mnoha předchozích analýzách jako ideální dlouhodobý level pro otestování. Pojďme se podívat blíže:

Hlavní trend BTC

Bitcoin se již od léta 2022 pohybuje v technickém downtrendu – šipkami jsou označená swingová maxima a minima. Vidíme jasnou a konzistentní tvorbu nižších maxim a nižších minim, přičemž poslední swingové maximum, se nám vytvořilo před listopadovým propadem, který způsobil krach FTX.

Hlavní trend BTC
Hlavní trend BTC

Dokud je platný trend, nejpravděpodobnější pohyb je stále ve směru trendu, takže na nová minima a jako tradeři musíme hledat rezistence, ze kterých by BTC mohl být zamítnutý.

Je potřeba říct, že invalidace trendu se nachází nad 21 500 USD, takže pokud by BTC vyrostl takto vysoko, můžeme se bavit o začátcích uptrendu.

Rezistence BTC

Hlavní rezistence vycházejí z range, které jsou tvořené pohybem v roce 2017/18 a hlavní rezistence je na cenách 18900 USD? což je přesně level, který BTC nyní testuje. Dokud zůstáváme pod rezistencí, ideální scénář je nadále směr dolů a sestup potenciálně až na ceny kolem 14 tis. USD.

Důležité levely BTC
Důležité levely BTC

Krátkodobá situace

Když se díváme na 4h graf, je tu velmi solidní range mezi 18 400 – 16 250 USD. Pokud má BTC potvrdit celkový HTF bearish scénář, je třeba, aby se cena dostala zpět pod 18 400 a ideálně propadla i pod 17900 USD, kde by došlo k rozbití lokální bullish struktury.

Toto by bylo jasné znamení, že bearish scénář se odehrává a BTC může pokračovat k 16 250 USD a potenciálně ke zmíněným 14 tis. USD v následujících týdnech.

Lokální bearish scénář
Lokální bearish scénář

Závěr

BTC nám poslední dny roste, ale struktura zůstává stejná. Jediná možnost uptrendu a dlouhodobých long obchodů, se nabízí až při překonání 21 500 USD. Do té doby je třeba uvažovat ve směru trendu, který je dolů. 

Bitcoin včerejším pohybem otestoval ideální dlouhodobou rezistenci, ze které by mohlo dojít k zamítnutí a propadu vstříc novým minimům, takže je rozumné se proti tomu zabezpečit, pokud jste náhodou silně pozicovaní v trhu.

Toto vše je ale pouhá domněnka a hra pravděpodobností, dokud neuvidíme BTC pod 17900 USD. Pokud tam nyní cena půjde, pravděpodobnosti pro 16 a 14 tis. USD se obřím způsobem zvýší.

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.