Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 18. 2. 2022 – Primárně nyní počítejte s poklesem!

[Bitcoin] Analýza 18. 2. 2022 – Primárně nyní počítejte s poklesem!

[Bitcoin] Analýza 18. 2. 2022 – Primárně nyní počítejte s poklesem!

Ahoj tradeři, v článku minulý týden jsme se bavili o tom, že BTC pravděpodobně na chvíli pozastaví svůj růst a měli bychom vidět návrat k cenám 40 500 USD, možná dokonce i 39-38 tis. USD.

Začátkem týdne to tak nevypadalo, protože kurz Bitcoinu velmi silně vyrazil nahoru a spousta lidí si myslela, že přichází další bullish vlna – struktura trhu je ale neúprosná, proto tento výpad nahoru skončil pouze jako bearish retest a nyní vidíme, že nám přes noc Bitcoin vyklesal až na zmíněných 40500 USD.

Scénáře z minulého týdne 
Scénáře z minulého týdne

Vidíme, že předpoklad je odraz z jednoho ze supportů, protože na denním grafu se nám mění struktura trendu a bias by nyní měl být spíše bullish.

Nicméně pokud toto má být pravda, rozhodně by se BTC měl odrazit nejpozději z našeho supportu kolem 38 tis. USD, protože níže už bychom se pravděpodobně dívali na nová minima. O tom ale až dále, nyní se pojďme podívat na pravděpodobný vývoj v nejbližších dnech.

Krátkodobý scénář Bitcoinu
Krátkodobý scénář Bitcoinu

Vzhledem k tomu, jak agresivně BTC šel dolů a uzavřel zde denní svíci pod předchozím minimem, je pravděpodobné, že finální low se zde ještě nevytvořilo. Očekávám tedy během víkendu, nebo začátku příštího týdne pokračování poklesu a dosažení našeho supportu 39-38 tis. USD, což je nyní ta nejdůležitější zóna na grafu.

Jak je znázorněno na grafu výše, je možné, že do té doby BTC uvidí nějaký range, nebo pomalé stoupání do rezistenční zony kolem 42 tis. USD, ale primárně bychom se zde měli dívat na short pozice.

Může jít Bitcoin na nové low?

Vzhledem k tomu, že se na denním grafu mění struktura trendu, uvažuju primárně další růst. Nelze ale vynechat fakt, že na týdenním grafu žádnou změnu nemáme, takže kontext z tohoto timeframu nadále ukazuje dolů.

Za velmi podstatné také považuji to, že se BTC pohybuje v rangi a zatím neotestoval jeho spodní hranici. Z tohoto pohledu je tedy možné udělat argument i pro to, že z 38 tis. USD můžeme vidět pouze dočasný odraz a z hlediska dlouhodobějšího vývoje ještě můžeme vidět nové dno kolem 30 tis. USD na range low.

Bearish scénář 
Bearish scénář

Závěr k aktuální situaci

Na BTC se nám objevuje hodně možných scénářů a je potřeba hlavně pochopit, jak se chovat v rámci toho, co mám za strategii.

Tradeři mají nyní jediné dvě možné hranice, které sledovat – ceny kolem 42 tis. na shorty a 38 tis. na longy. Právě až po reakci z těchto zón je možné očekávat, co za pohyb přijde dál.

Pro hodlery se Bitcoin opět dostává na velmi atraktivní ceny – byť se stále bavíme o tom, že v bearish scénáři Bitcoin může ztratit až 25 % současné ceny, stále se z makro pohledu jedná o spodní hranici range, která by z dlouhodobějšího pohledu měla poskytnout dobré RR pro nákupy.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-4%
Cena
$29 035
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,5%
Cena
$1 943
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-2,2%
Cena
$299,3

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo