Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 17. 9. 2021 – Dosahujeme rezistence. Jak se zařídit?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se bavili o tom, že kurz Bitcoinu porušil předchozí rostoucí strukturu a při cestě z 53 na 43 tis. USD vytvořil podmínku pro to, že může začít downtrend a pokračování k cca 40 tis. USD.

To hlavní v minulé analýze ale bylo, že to nebude ihned. Bitcoin nejprve potřebuje vybudovat strukturu, takže jsme nejprve očekávali pullback k 48 800 – 50 500 USD – ten nám probíhá během celého týdne.

Scénář minulého týdne
Scénář minulého týdne
Fraktální porovnání grafů BTC
Fraktální porovnání grafů BTC

Evidentně není jakýkoli důvod pro změnu v našem hlavním scénáři, protože stále probíhá do puntíku přesně.

Je zajímavé, jak přesně nyní Bitcoin kopíruje také otočku trendu z května, která předznamenávala propad o 50 % níže – až k 30 tis. USD.

Kam tedy Bitcoin může spadnout nyní?

Teď je na grafu velmi mnoho scénářů a nikdo reálně neví, který z nich přijde. Jediné, co jde s určitostí říct, je, že ceny kolem 49 tis. USD jsou důležitá distribuční zóna. Potom je to otevřené, ale zkusím to zde zjednodušit na 3 možnosti:

1. Hluboký propad

Jak jsem psal již v poslední analýze, ceny kolem 40 tis. USD jsou hlavní akumulační úrovně. Jak ale víme, pokud přijde hlubší propad, je u Bitcoinu dobré být připravený i na extrémní scénáře – tedy, že půjdeme otestovat nižší supporty. V takovém případě by se Bitcoin podíval až na 35 a 32 tis. USDT.

Nejvíc bearish scénář
Nejvíc bearish scénář

2. Pokračování bullrunu

Je tu malá možnost, že býci na Bitcoinu budou moc silní a protlačí cenu přes rezistenci. Byť má tato možnost asi 20% šancí, že se odehraje, je dobré ji zmínit.

Býčí scénář
Býčí scénář

3. Konsolidační fáze

Jako poslední možnost zde máme tu, které z hlediska kontextu dávám největší pravděpodobnost – že odraz z naší distribuční zóny přijde, ale pouze pro otestování nejbližších supportů a vytvoření ploché konsolidace mezi 46-50 tis. USD.

Tedy reakce z naší distribuční zóny přijde, ale nebude tak, jak někteří očekávají.

Konsolidace BTC
Konsolidace BTC

Závěr

Jak vidíte, scénářů je mnoho a odhadnout, co přesně na rezistenci proběhne, nelze. My se můžeme soustředit pouze na první krok, a to odraz dolů z cen kolem 49 tis. USD. O tom můžeme říct, že má cca 80% pravděpodobnost, že se odehraje, takže je možné ho s celkem dobrou jistotou obchodovat.

Pokud se toto splní, bude třeba sledovat reakci na supportech a to, zda je Bitcoin bude prorážet dolů, nebo naopak spíše uvidíme konsolidaci. O tom ale až příště, budeme mít data – dost možná už za týden.

Líbil se vám tento článek?
12
3

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (6 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Klára Vítková

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je tady někdo ze skusenostmi s firmou BESTVOUCHER? Děkuji za odpověď Klára.

Redakce Finex

Dobrý den, Kláro. Doporučujeme Vám přečíst si náš článek, který se touto problematikou zajímá: recenze the best vouchers.

Martin

Dobrý den, jako drobný investor, má význam, abych sledoval vývoj ceny Bitcoinu a obchodoval s ním? Od jaké investice v Kč, už se to vyplatí (tisíce, desetitisíce, nebo statisíce) investovaných Kč.
Děkuji Martin.

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Na Vaší otázku není možné konkrétně odpovědět. :-) Známe i takové investory, kteří si doslova hrají pouze s pár desítkami dolarů, ale také jsou takoví, kteří v tom mají milióny a více. Pokud s BTC teprve začínáte, určitě bychom doporučili začít postupně, a uvidíte sám, zda Vás to baví a zda je to něco, u čeho chcete zůstat.

Martin

Proč by měla cena klesat, když tu byl nedávno článek, jak je rekordně málo bitcoinů k dispozici a že se začne zvedat tlak na cenu?

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Jak je vidět – sto lidí, sto chutí. Každý analytik přistupuje ke svým predikcím a odhadům jinak. Andrej, autor této analýzy, využívá zejména technickou analýzu z linií a vzorců na grafu. To, o čem mluvíte Vy, a o čem jsme zde na Finexu také psali, je on-chain analýza. Ne vždy musí jejich závěry být v souladu a je proto vždy na jednotlivci, k jakému závěru dojde. Přijde nám však důležité situaci popisovat vždy z více úhlů.