Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 10. 9. 2021 – Čeká nás zastavení růstu?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se v analýze bavili o tom, že BTC by měl směřovat k hlavní rezistenci na ceně 53 tis. USD, což by měl doprovázet i vzestup tržní kapitalizace kryptoměn na rezistenci 2,4 biliony dolarů.

Výsledek je ten, že tržní kapitalizace (na grafu vlevo) si rezistenci velmi přesně otestovala a Bitcoin (vpravo) se dostal velmi blízko k našemu levelu, ale nedosáhl jej asi o 300 USD.

Otestované rezistence z minulé analýzy
Otestované rezistence z minulé analýzy

Jak jsem psal již minule, pohybujeme se velmi blízko maxim tržní kapitalizace celého trhu, takže je na místě si dávat pozor. A jak vidíme, po otestování rezistencí se celý trh otřásl a v úterý cena Bitcoinu spadla k uzavírací ceně o 11 % a k úplnému minimu téměř 20 %.

Tím, že Bitcoin poté uzavřel několik denních svící pod předchozím minimem, se potenciálně dostáváme do obratu trhu – je tedy možné, že nás čeká hlubší a komplexnější korekce celého trhu.

Nejpravděpodobnější scénář dalšího pohybu
Nejpravděpodobnější scénář dalšího pohybu

Jak tedy vidíme na grafu, pokud Bitcoin nyní půjde navštívit ceny kolem 49 tis. USD, půjde o velmi důležitou distribuční zónu a je velmi pravděpodobné, že odtud bude pokračovat pohyb dolů.

Nejbližším supportem na grafu, jsou ceny 41 500 – 39 000 USD. Toto je nyní hlavní support uptrendu. To samozřejmě neznamená, že by BTC nemohl jít níž, ale v těchto cenách můžeme vidět první známky býčí aktivity.

Hlavní support Bitcoinu
Hlavní support Bitcoinu

Samozřejmě, stejně jako vždy, i tento scénář může být invalidovaný. Stalo by se tak, pokud bychom porušili vytvořené cenové maximum z úterka. V takovém případě by BTC nejspíš pokračoval rovnou k 55-57 tis. USD.

Bullish scénář BTC
Bullish scénář BTC

Závěr

BTC poté, co téměř trefil nejdůležitější rezistenci, spadnul o cca 20 % níže, čímž porušil svoji bullish strukturu na denním grafu. Dalším logickým krokem tedy je pokračování dolů na ceny kolem 40 tis. USD. Jediný způsob, jak na tomto pohybu profitovat je, pokud uvidíme nejprve návrat do distribuční zóny, na cenové úrovni cca 49 tis. USD, kde by mělo být možné shortovat.

Vzhledem k tomu, že je celý trh stále velmi optimistický, se může stát, že se nám scénář invaliduje – to by proběhlo při proražení předchozího high na asi 53 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
11
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.