Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 17. 2. 2023 – Stále bullish, ale opatrně!

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu byl Bitcoin v poklesu a v naší analýze jsme se bavili, že nákupní ceny pod 21 600 USD jsou velmi zajímavou možností, od které pravděpodobně uvidíme silný odraz. Za posledních 7 dní si Bitcoin lehce sáhnul do naší supportní zóny, vytvořil dno na ceně 21 350 USD a od té doby vidíme růst nahoru o krásných 18 %.

Aktuální situace BTC
Aktuální situace BTC

Nyní Bitcoin testuje horní hranu celého range, a tedy ceny, které jsme naposledy viděli v létě 2022.

Celkový trend

Díky akci posledních dní se nám vyrýsoval naprosto precizní trend, kde poslední swingové minimum je na ceně 21 350 USD. Dokud toto low nebude prolomené, BTC velmi pravděpodobně bude pokračovat výše, k HTF targetům na 28 tis. USD.

Trend BTC a jeho invalidace 
Trend BTC a jeho invalidace

Supportní levely

Pokud máme jasný trend s jasnou invalidací a cílem, jediné na čem záleží, jsou úrovně, na kterých vstoupit. Zde je to složitější, ale obecně se přikláním ke dvěma oblastem, které by mohly poskytnout solidní podporu pro ceny:

  • 23 300 – 23 100 USD
  • 22 750 USD
Support BTC
Support BTC

Horní level z těchto dvou byl dnes již téměř otestovaný a cena se zastavila jen pár dolarů nad zónou, takže je s otazníkem, zde nemůže být dno již vytvořené. Spíše se ale kloním k názoru, že minimálně ještě jednu nohu dolů uvidíme.

Závěr

Bitcoin má čistý trend směrem nahoru s targetem nad 28 tis. USD, což dává velmi zajímavý potenciál pro longové obchody. Ke každému trendu ale náleží invalidace, která je nyní u Bitcoinu na ceně 21 350 USD. Jakékoli uzavření 4h svíce pod touto cenou a BTC má velký problém, vzhledem k tomu, že podkladové trendy (týdenní a denní) jsou stále směrem dolů.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.