Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 14. 1. 2022 – Bude aktuální odraz pokračovat?

[Bitcoin] Analýza 14. 1. 2022 – Bude aktuální odraz pokračovat?

[Bitcoin] Analýza 14. 1. 2022 – Bude aktuální odraz pokračovat?

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili o tom, že Bitcoin kolem 40 tis. USD nachází velmi důležitou akumulační úroveň a můžeme očekávat pohyb nahoru. Od té doby jsme sice dostali výběr stoplossů a pohyb ceny až k 39 500 USD, ale poté nastalo přesně to, o čem jsme se bavili – rychlý růst vstříc první rezistenci – ta se nachází na 44 tis. USD.

Je to jeden z mála okamžiků, kdy za celou dobu pádu Bitcoin vykazuje známky síly. A vzhledem ke kontextu, o kterém jsme se bavili minule, si myslím, že nás čeká ještě další vlna odrazu.

Očekávaný krátkodobý scénář vývoje ceny BTC
Očekávaný krátkodobý scénář vývoje ceny BTC

Jak vidíme na grafu výše, otestování 44 tis. USD vytvořilo na 4h grafu bullish strukturu, která má potenciál Bitcoin odrazit ještě ke 46 tis. USD, což by od aktuálních cen bylo kolem 10 % růstu.

Celý support je tvořený mezi 42800-41800 USD a invalidaci pohybu bychom měli pod předchozím low, tedy 39 650 USD dle ceny na Binance.

Situace na denním grafu

Poté, co Bitcoin dosáhne 46 tis. USD, se bude lámat chleba, zda vyhraje dlouhodobý support a opravdu půjdeme zpět do bullrunu, nebo bude korekce celého trhu pokračovat. Dosažení 46 tis. USD totiž nijak nemění trend na denním a týdenním grafu, který setrvává v downtrendu. Zde tedy navrhnu možnosti. 

Bullish scénář

Pokud se má trh řídit hlavním trendem z měsíčního grafu, 46 tis. USD by nemělo být problém překonat. Pravděpodobně bychom se zde zastavili jen na jeden/dva dny a bez problému bychom poté pokračovali až k 50 tis. USD. Následovat by měla by konsolidace nad 46 tis. a pokračování vzhůru k 57 a 61 tis. USD.

Bullish scénář Bitcoinu 
Bullish scénář Bitcoinu

Bearish scénář

Jak jsem ale napsal výše, dokud nepřekonáme 46 tis. USD, na denním grafu se pohybujeme v downtrendu a je možné dosažení nižších hodnot. A bylo by to právě ve stylu scénáře navrženého v minulých analýzách – otestování 46 tis. USD, a poté propad až na nejdůležitější support Bitcoinu, na 35 tis. USD.

Toto velmi pravděpodobně bude akumulační zóna, ale už by nám to dávalo velmi mnoho znaků, že Bitcoin může posléze přejít do bear marketu.

Doplnění bearish scénáře 
Doplnění bearish scénáře

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin se po naší poslední analýze velmi pěkně odrazil a vypadá to, že odraz bude mít minimálně ještě jednu vlnu, k 46 tis. USD. Zde bude kritická hranice, kterou buď překonáme a Bitcoin se opět může dostat zpět do bullmarketu na všech timeframech, anebo selže, a poté budeme hledat support až na 35 tis. USD.

Myslím si tedy, že je extrémně důležité svoje portfolio při dosažení 46 tis. USD zajistit, nebo aspoň zpozornět a sledovat strukturu na nižších timeframech.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$20 485
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,6%
Cena
$1 161
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,32%
Cena
$233,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo