Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin + Altcoiny] Analýza 17. 6. 2022 – Jak velký problém Bitcoin má?

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 17. 6. 2022 – Jak velký problém Bitcoin má?

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 17. 6. 2022 – Jak velký problém Bitcoin má?

Ahoj tradeři, za poslední týden jsme na celém kryptotrhu viděli obrovský propad, kdy Bitcoin odepsal 30 % své ceny a Ethereum dokonce o 40 % ke svému minimu. Jak víte, toto nebyl můj primární scénář a spíše jsem počítal s odrazem od 29 tis. USD směrem nahoru.

Naše potvrzení scénáře – tedy denní uzávěr nad 32 600 USD, po kterém bylo možné otevírat longy, ale nepřišlo. Místo toho trh udělal přesně to, co platilo za invalidace scénáře – týdenní uzávěr pod 28 800 USD. A přesně po tomto uzávěru jsme viděli obří lavinu propadu, která poslala Bitcoin až k aktuálnímu dnu kolem 21 000 USD.

Tím se nám naprosto mění celá situace, takže se pojďme podívat napříč timeframy, což nám může objasnit, co očekávat v nejbližší době.

Týdenní graf Bitcoinu

Jako první si musíme uvědomit, že Bitcoin při propadu od 48 tis. USD nedokázal na týdenním grafu vytvořit žádnou signifikantní strukturu, takže po nynějším propadu se nacházíme v downtrendu, dokud BTC nepřekoná 48 200 USD. To by znamenalo od aktuální ceny růst 130 % a je vysoce nepravděpodobné, že by takový růst BTC dokázal vyprodukovat bez nějaké podstatnější akumulace.

Musíme se tedy dívat, kde je další dlouhodobý support. Ten máme mezi cenami 19 900 a 16 200 USD. Jde o poměrně širokou zónu, ve které považuji za nejdůležitější levely 19 175 USD a 18 185 USD, jakožto týdenní akumulační úrovně.

Nejdůležitější týdenní úrovně Bitcoinu
Nejdůležitější týdenní úrovně Bitcoinu

Je tedy pravděpodobné, že odtud BTC uvidí dříve nebo později odraz vedoucí k našim rezistencím. Ty máme také vyznačené na grafu výše. Jde o ceny:

  • 28 800 USD
  • 35 000 USD
  • 38 000-40 000 USD

Je důležité, že dokud BTC neudělá nějakou mezistrukturu, všechny tyto rezistence se nacházejí pod 48 tis. USD, takže by jejich návštěva stále znamenala pravděpodobný odraz dolů, potenciálně na nová minima pod 16k.

Denní graf Bitcoinu

Vidíme, že Bitcoin se zatím zastavil přesně nad supportem. Je nepravděpodobné, že by BTC vytvořil dno v tomto meziprostoru, takže bych stále očekával, že dno není vytvořené celé a měli bychom navštívit přinejmenším 19 175 USD, jakožto první týdenní akumulační level.

Poté můžeme hledat obrat trendu a pravděpodobný návrat minimálně k 28 800 USD.

Pravděpodobný scénář Bitcoinu 
Pravděpodobný scénář Bitcoinu

Významné je předchozí maximum (označené jako D high) na ceně 23 363 USD. Pokud by BTC uzavřel denní svíci nad touto cenou, je možný odraz již nyní, ale jak jsem psal výše – aktuálně velmi nepravděpodobné.

Situace u altcoinů

Ačkoliv jsem se mýlil s Bitcoinem, altcoiny jdou přesně podle předpokladu. V předešlém týdnu jsme viděli silnou reakci na naši rezistenční zónu Bitcoin dominance a respektování scénáře.

Altcoiny tak byly silnější než BTC během tohoto propadu a je pravděpodobné, že stále vydrží relativně silné – měli bychom vidět otestování minimálně poloviny range – kolem 44 % BTC dominance.

Scénář BTC dominance 
Scénář BTC dominance

Závěr k aktuální situaci na kryptoměnovém trhu

Za poslední týden se ve struktuře HTF grafu změnilo extrémně moc věcí. Budoucnost dalších měsíců je nejistá – nevíme, zda BTC dokáže obnovit uptrend z cen kolem 20 tis. USD, nebo bude muset jít akumulovat daleko hlouběji.

Co si myslím, že je celkem jasné je, že ceny kolem 16-20 tis. USD poskytnou minimálně krátkodobý support a odrazí Bitcoin výše. Nebude to hned a čím déle to bude trvat, tím bolestivější to pro hodlery bude. Podle toho, jak se zde Bitcoin bude chovat v dalších týdnech, dokážeme určit, zda to může být dlouhodobé minimum, nebo jen přechodné minimum, po kterém bude následovat další dump.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,41%
Cena
$19 162
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,55%
Cena
$1 052
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,34%
Cena
$217,3

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo