Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Alternativa Worldcoinu spustila. Bude mít stejný úspěch?

Nová aplikace používá důkazy s nulovou znalostí k ověření digitální identity bez sdílení osobních údajů. Je to budoucnost online soukromí?

Alternativa Worldcoinu spustila. Bude mít stejný úspěch?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Rarimo spustila aplikaci RariMe, která je konkurentem Worldcoinu (WLD) a jejímž cílem je zvýšit soukromí při ověřování digitální identity.

RariMe: digitální peněženka identity

Aplikace využívá důkazů s nulovou znalostí (z anglického zero-knowledge proofs) k ověření jedinečnosti uživatelů. Tím se tento inovativní přístup odklání od tradičního schvalování třetí stranou. Díky tomu je totožnost ověřena bez sdílení osobních údajů třetí straně, čímž je zachována anonymita uživatele.

Zdroj: rarime.com
Ukázka aplikace RariMe
Ukázka aplikace RariMe

Na rozdíl od Worldcoinu, který k ověření totožnosti využívá skenování oční duhovky, RariMe jde klasičtější cestou a žádá o nafocení cestovního pasu chytrým telefonem. Aplikace jde stáhnout na Android i iPhone nebo jako Snap do MetaMasku.

Decentralizovaným aplikacím se tak otevírají nové možnosti. RariMe jim umožňuje implementovat různé formy ověřování totožnosti, aniž by bylo ohroženo soukromí uživatelů.

Rarimo není v oboru nováčkem

Závazek společnosti Rarimo k ochraně soukromí a anonymitě není nový. Tento technologický tým již dříve spustil anonymní referendum o legitimitě vítězství Vladimira Putina v ruských volbách, které bylo poháněno blockchainem, a to na začátku tohoto roku.

Iniciativa ukázala odborné znalosti týmu v oblasti vytváření bezpečných, anonymních digitálních platforem pro citlivé informace.

První demonstrační případ použití RariMe bude zahrnovat airdrop, který uživatelé obdrží na základě informace o občanství z jejich pasu. Půjde o humanitární airdrop pro občany Ukrajiny a bude ve formě Glo Dollaru (USDGLO) a USD Coinu (USDC).

“Soukromí je svoboda a v online prostoru již neexistuje,” prohlásil Lasha Antadze, spoluzakladatel společnosti Rarilabs. “RariMe se to snaží změnit. Umožní uživatelům přejít na inkognito a komunikovat skutečně anonymně napříč Web3.”

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.