Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie Roblox hledají dno po neuspokojivých výsledcích za Q1

Akcie Roblox hledají dno po neuspokojivých výsledcích za Q1

Akcie Roblox hledají dno po neuspokojivých výsledcích za Q1
Zdroj: depositphotos.com

Ikonická společnost Roblox, která je průkopníkem v odvětí Metaverse, a která nabízí svým klientům software pro vývoj alternativních světů, se nachází v krizi. Její akcie se obchodují pod hodnotou IPO a od začátku roku došlo již k odepsání téměř 85% jejich hodnoty.

Co způsobilo tento dramatický pád, jinak nadějné společnosti? Jak vypadá technická a fundamentální analýza tohoto akciového titulu a jak vlastě společnost Roblox hospodařila v prvním kvartále letošního roku?

Hlavním důvodem, proč se akcie této společnosti tak výrazně propadají, je nejistota ohledně trhu s kryptoměnami. Tato digitální aktiva byla v posledních několika letech silným způsobem financována, aniž by prošla výraznějším testem stability. Tento test právě nyní probíhá a kryptoměny si v něm moc dobře nevedou. S tímto tržním segmentem úzce souvisí i hlavní předmět podnikání společnosti Roblox, což je vývoj metaverzních 3D světů, který je právě připravován na digitalizaci ekonomiky.

Dalším důvodem akciového "výplachu" společnosti Roblox jsou samozřejmě její hospodářské výsledky. Respektive společnost nedokáže v klesajícím kryptoměnové trhu generovat predikované výsledky, což akcionáři neradi vidí. Společnost vykázala tržby za Q1 632,1 milionu USD, což zaostává za očekáváním o 1,88 %. Výhled tržeb na rok počítá s nárůstem o necelou 1 miliardu USD na hodnotu 2,86 miliard dolarů.

Vzhledem k současnému stavu akciového trhu a trhu s kryptoměnami bude pro společnost velmi obtížné tyto predikce plnit, přičemž může dojít i ke snížení ročního výhledu, což by ovšem znamenalo vodu na mlýn padajícím akciím.

Technická analýza

Akcie Roblox od konce roku 2021 vykazují pouze klesající trend s občasnými nákupními korekcemi. Tyto korekční zóny budou v případném rostoucím trhu fungovat jako rezistence a budou bránit v akciovém růstu. Sílu těchto úrovní je v současné době velmi složité predikovat, protože trh stále hledá své dno, takže nelze použít cyklických indikátorů, jako je například Fibonacciho Retracement. Akcie se obchodují pod hodnotou největšího Volume, které se nachází na ceně 49 USD za akcii. Akcie Roblox se také obchodují pod hodnotou svého IPO, které bylo na ceně 65 USD a vůči kterému společnost ztratila již 66 % hodnoty svých akcií.

Týdenní akciový graf společnosti Roblox
Týdenní akciový graf společnosti Roblox
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Akcie této dříve velmi nadějné společnosti prozatím nenašly své dno. K jeho hledání bylo ztraceno již 85 % hodnoty akcií Roblox a je velmi pravděpodobné, že vzhledem k situaci na akciovém a kryptoměnovém trhu bude jejich výprodej pokračovat. Společnost rovněž zaostává za kvartálními predikcemi tržeb a je dosti pravděpodobné, že v Q2 dojde ke snížení i ročních výhledů. Společnost Roblox doplácí spíše na současnou ekonomickou situaci, než na špatné vnitropodnikové prostředí nebo pokles zájmů o jejich produkty.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo