Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Nvidia se za pouhé 3 dny propadly o 13 %! Počátek konce, nebo příležitost k nákupu ve slevě?

Technologický sektor nenačal týden vůbec dobře. Někteří odborníci tvrdí, že jde o korekci, která přijít musela. Jiní zase vidí šanci levněji nakoupit.

Akcie Nvidia se za pouhé 3 dny propadly o 13 %! Počátek konce, nebo příležitost k nákupu ve slevě?
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia, která se minulý týden na krátkou dobu stala nejhodnotnější společností na světě, zaznamenala v posledních třech obchodních dnech překvapivý a poměrně masivní pokles.

Akcie firmy, která stojí v čele revoluce umělé inteligence (AI), se od svého maxima propadly o 13 %.

V pondělí akcie Nvidie klesly o 6,7 % a uzavřely na úrovni 118,11 USD, což představuje druhý nejprudší pokles, který společnost letos zažila.

Cena akcií Nvidie v posledním týdnu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Technologické akcie šly dolů

Pokles však nepostihl pouze Nvidii, ale vyvolal vlny v celém technologickém sektoru, zejména mezi společnostmi úzce spojenými s boomem umělé inteligence.

Super Micro Computer, známá svými servery pro umělou inteligenci, zaznamenala pokles akcií o 8,7 %.

Podobně Dell, který Super Micro konkuruje ve stejném tržním prostoru, viděl své akcie klesnout o 5,2 %.

Pondělní pokles akcií Dell a Super Micro Computer

Aktuální cena
Změna
Super Micro Computer / SMCI
Načítání
Načítání
Načítání
Dell / DELL
Načítání
Načítání
Načítání

Ušetřeni nebyli ani další technologičtí giganti; výrobce čipů Arm zaznamenal pokles o 5,8 %, zatímco lídři v oblasti polovodičů Qualcomm a Broadcom klesly o 5,5 %, resp. 3,7 %.

Propad ARM, Qualcomm a Broadcom

Aktuální cena
Změna
Qualcomm / QCOM
Načítání
Načítání
Načítání
Broadcom / AVGO
Načítání
Načítání
Načítání
Arm Holdings / ARM
Načítání
Načítání
Načítání

Tyto společnosti patřily v posledních měsících k největším vítězům, a to zejména díky důvěře investorů, že budou hlavními příjemci zvýšených výdajů na umělou inteligenci.

Například společnost Super Micro Computer jen v roce 2024 vzrostla o téměř 200 %, což ukazuje celkovou pozitivní trajektorii firem zabývajících se AI technologiemi.

Vybírání zisků přineslo korekci

Nvidia zaznamenala za poslední rok téměř trojnásobný nárůst hodnoty, a to i po posledním propadu.

Pondělní pokles akcií z ní učinil čtvrtého největšího poraženého v indexu S&P 500 a lze ho přičíst tomu, že investoři chtějí po několika měsících působivé výkonnosti realizovat zisky.

Minulý týden společnost na krátkou dobu předstihla Apple a Microsoft a stala se nejhodnotnější americkou společností, která se pyšní tržní kapitalizací přes 3 biliony USD, než část této hodnoty odepsala.

Stephanie Linková ze společnosti Hightower v televizi CNBC zmínila, že ačkoli Nvidia zažila mimořádný rozjezd, existují jiné oblasti technologií, které mohou v současné době nabídnout atraktivnější poměr rizika a výnosu.

Akcie Nvidie označila za “přehnaně milované” a naznačila, že tento pokles může být přirozenou korekcí na jinak býčím trhu.

Výhled je stále pozitivní

Budoucnost Nvidie však zůstává slibná. Společnost hlásí trvale vysokou poptávku po svých grafických procesorech (GPU) pro AI, přičemž technologičtí giganti jako Microsoft, Google, Amazon, Oracle a Meta nakupují tyto čipy za miliardy USD, aby posílili svá datová centra a cloudové služby.

Ještě letos se Nvidia chystá uvést na trh novou generaci čipů pro umělou inteligenci, známou pod názvem Blackwell. Analytici jsou optimističtí a věří, že nová řada čipů by mohla spustit další významný růstový cyklus společnosti i jejích partnerů.

Ray Wang, zakladatel společnosti Constellation Research, vyjádřil důvěru v dlouhodobé vyhlídky Nvidie a pokles vnímá spíš jako šanci.

Propad by mohl být pro investory vhodným okamžikem k nákupu.

Wangův názor sdílí mnoho lidí z oboru, kteří věří, že akcie Nvidie budou v příštích 18-24 měsících pokračovat v růstové trajektorii. Očekává se, že uvedení čipů Blackwell ještě více upevní pozici společnosti jako lídra trhu.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.