Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Výběr 10 velmi slibných akcií, které nás mohou v letošním roce pěkně překvapit

Publikováno
Výběr 10 velmi slibných akcií, které nás mohou v letošním roce pěkně překvapit
Zdroj: depositphotos.com

Hledáte akcie, které mají potenciál (nejen) v letošním roce překonat průměr akciového trhu? Začít můžete nastudováním největších investičních trendů, které budou hýbat trhy v letošním roce. Případně můžete přistoupit rovnou ke konkrétním společnostem, jejichž vyhlídky jsou více než slibné.

Pojďme se podívat na seznam nejlepších 10 akcií ke koupi pro letošní rok, seřazených od těch nejmenších až po ty s největší tržní kapitalizací a na závěr se seznámíme s ještě jedním bonusovým tipem.

1. Fiverr

akcie fiverr
logo fiverr

Dynamicky rostoucí online tržiště celosvětově propojuje nezávislé profesionály působící na volné noze s podniky poptávající jejich služby. Na Fiverru objevíte „volnonožce“ s téměř jakoukoliv dovedností – vývojáři, copywriteři, grafikové nebo dokonce učitelé gamingu.

Fiverr tak podobně jako jeho větší konkurent Upwork těží z jednoho z megatrendů současnosti – růstu gig ekonomiky. Fiverr však momentálně vykazuje vyšší tempo růstu.

2. Beyond Meat

Logo Beyond Meat
Logo Beyond Meat

Společnost vyrábí a prodává rostlinné náhražky masa z geneticky modifikovaných potravin. Jejich produkty přitom představují z nutričního hlediska plnohodnotnou náhradu masa. Beyond Meat se přitom veze dlouhodobě na trendech udržitelnosti životního prostředí a starosti o vlastní zdraví.

Jeho náhražky masa jsou nejenom zdravější, ale také více ekologicky šetrné než jídlo z živočišných zdrojů. Podnikání běží na plné obrátky, a tak se společnosti daří distribuovat produkty do supermarketů, restaurací i přímo koncovým uživatelům. Generované tržby jsou proto velmi diverzifikované.

Existuje jen málo trhů, které jsou větší než globální trh s masem a Beyond Meat se ho chystá doslova převrátit naruby.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BYND Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Etsy

akcie etsy
Logo Etsy

Etsy nabízí svým uživatelům mnohem více než klasickou e-commerce platformu. Nabízí jim zcela unikátní produkty, možnost prodeje rukodělných výrobků a neustále se zdokonalující systém personalizovaného vyhledávání produktů.

Během pandemie se veškerý online prodej vezl na růstové vlně, ale Etsy rostlo dvojnásobnou rychlostí než toto dynamické odvětví jako celek. Vedení společnosti nyní odhaduje, že je schopné oslovit trh o velikosti bilion dolarů. Díky síle značky, která zejména v USA velmi rezonuje, a zcela unikátní platformě se mu to zcela jistě může povést.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Etsy Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

4. Pinterest

Logo Pinterest
Logo Pinterest

Pinterest představuje doslova oázu pozitivity v prostředí sociálních sítí, které je stále depresivnější a rozporuplnější.

To částečně vyplývá z toho, co uživatelé na platformě zveřejňují. Ať už se jedná o stavění vysněného bydlení, pečení narozeninového dortu nebo aktualizaci šatníku, Pinterest přináší lidem vizuální inspiraci pro cokoliv, co chtějí udělat.

Pinterest se chlubí již více než 442 miliony uživatelů, které se mu zatím nedaří příliš monetizovat. Chybí mu však už jenom maličkost – vytvoření platformy, která by spojila malé podniky se zákazníky. Následně může začít vydělávat obrovský objem peněz na inzerci. Nejedná se o nic většího než o byznys model, který funguje na dalších sociálních sítích.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pinterest Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

5. Roku

Logo Roku
Logo Roku

Streamovací služby posouvají zážitek ze sledování televize na úplně jinou dimenzi a Roku se mezi nimi profiluje jako naprosto vítězná platforma.

Roku jde přitom za hranice klasických streamovacích služeb, když se mu daří integrovat svůj software přímo do televizorů, čímž společnost zajišťuje, že se její obsah dostává ke stále širšímu počtu lidí. Roku tak roste úžasným tempem, když poslední 3 roky vykazuje více než 50% růst tržeb. Hledáte-li další Netflix, rozhodně se nabízí jeden kandidát.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Roku Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

6. Intuitive Surgical

Logo Intuitive Surgical

Chirurgičtí roboti svou precizností poráží lidské chirurgy na plné čáře. Netrpí stresem, neklepou se jim ruce a jsou takřka bezchybní. Intuitive Surgical si od svého založení v roce 1995 vybojovalo dominantní postavení na trhu.

Před společností jsou nyní otevřené zajímavé růstové příležitosti, neboť využití robotů při operacích stále stoupá a pokud se nějaká americká nemocnice rozhodne pro nákup robotického asistenta, nejčastěji se obrátí právě na kalifornskou společnost.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ISRG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

7. Square

Logo Square
Logo Square

Fintech společnost Square, jejímž ředitelem je rovněž zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, nabízí produkty a služby, které umožňují podnikům provozovat online prodej.

Aplikace společnosti Cash App s 30 miliony uživatelů pomalu, ale jistě, začíná konkurovat nesporně většímu PayPalu. V rámci Cash App je navíc možné nakupovat, prodávat a měnit bitcoin. To znamená, že společnost může rovněž těžit z aktuálního boomu obklopující největší kryptoměnu.

Za zmínku pak určitě stojí i nákup bitcoinu o hodnotě 50 milionů dolarů, který společnost realizovala na podzim loňského roku a nyní tak tvoří kryptoměna 1 % aktiv společnosti.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Block Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

8. salesforce.com

salesforce akcie
Logo Salesforce

Salesforce je proslulé svými frekventovanými akvizicemi. Za posledních 10 let koupila v průměru 4 podniky ročně. Spoleh na akvizice jiných podniků nemusí být ideální cestou k budoucímu růstu.

Jak je ale vidět, dlouhodobý úspěch Salesforce na trhu softwarových služeb ukazuje, že je společnost schopná akvizice efektivně integrovat. Salesforce se obchoduje za poměrně vysokou cenu, ale má nabito ostrými. Díky nedávné akvizici společnosti Slack má společnost mnohem více možností, jak růst, než konkurence.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Salesforce Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

9. Walt Disney

Logo Walt Disney
Logo Walt Disney

Jak se loni ukázalo, akcie Walt Disney jsou schopné obstát v jakýchkoliv tržních podmínkách. Ačkoliv měla pandemie negativní vliv na její proslulé zábavní parky a filmové novinky, společnosti se dařilo poměrně dobře.

Ztráty dokázala vyrovnat růstem streamovací platformy Disney+, která si našla od prosince 2019 už 80 milionů předplatitelů – cíl, který chtěla společnost dosáhnou po 5 letech fungování platformy. Oprávněně se tak nyní zaměřuje na další růst svého podnikání v oblasti streamingu.

Významné značky, které Walt Disney vlastní – Marvel, Star Wars, ESPN, Pixar a Disney – pak společnost opravňují stát se kandidátem, jehož akcie budete držet po celá desetiletí.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DIS Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

10. Amazon

Logo Amazon
Logo Amazon

Kdo by chtěl v oblasti e-commerce konkurovat Jeffu Bezosovi a jeho Amazonu? Pokud byste se tohoto kolosu děsili, možná byste do něj měli zainvestovat. Amazon je celosvětovým lídrem online prodeje, a kromě toho jeho akcie nabízejí i další významné katalyzátory růstu.

Hledáte-li top místo, kam byste mohli investovat peníze a nechat je tam pár let zhodnocovat, pak může být právě Amazon správnou volbou. Výrazný dvouciferný růst ceny akcií bude pravděpodobně ještě pár let pokračovat. Alternativně se nabízí menší akcie Target, které rovněž stojí za pozornost.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na závěr jeden tip navíc – Bitcoin

Bitcoin samozřejmě není akcie, ale možná by stálo za to zauvažovat o něm jako o pravidelné investici. Jediné, co o jeho budoucnosti můžeme s jistotou říci je, že můžeme očekávat významnou volatilitu.

S pravidelnými nákupy by vás však nemusely výkyvy ceny největší kryptoměny příliš znepokojovat. Bitcoin vám může poskytnout diverzifikaci nad rámec tradičních aktiv.

Kdyby na vás byla volatilita bitcoinu moc, můžete získat expozici vůči bitcoinu i jinou cestou – nákupem akcií společností, které se podílejí na jeho adaptaci, ať už zmiňované Square, PayPal nebo Visa.

Slovo závěrem

I když je u každé ze zmíněných akcií pravděpodobný v letošním roce výrazný růst, padl o nich pouze zlomek informací. Využijte tak tento seznam chytře. Můžete ho brát jako vstupní bod, od kterého se lze odpíchnout ke studiu jednotlivých akcií.

Klidně začněte s akciemi, které vás nejvíce oslovily, a pak postupujte k dalším. Než však uděláte jakékoliv investiční rozhodnutí, je důležité provést vlastní důkladnou investiční analýzu.

Líbil se vám tento článek?
26
4

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎