Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie Credit Suisse klesly na nové rekordní minimum - Obavy investorů rostou

Akcie Credit Suisse klesly na nové rekordní minimum - Obavy investorů rostou

Akcie Credit Suisse klesly na nové rekordní minimum - Obavy investorů rostou
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Credit Suisse se v pondělí propadly na nové rekordní minimum, když na švýcarskou banku zaměřili svou pozornost nervózní investoři. Akcie společnosti z Curychu v pondělí klesly o více než 8 % na přibližně 3,68 dolaru za akcii.

Ačkoliv se během úterý částečně zotavily, stále se obchodují za cenu jen lehce nad 4 dolary za akcii, což představuje od začátku roku oslabení o 55 %.

Věřitele v posledních letech trápila řada skandálů a regulatorních pochybení, které firmu stály miliardy dolarů a vedly k výměně nejvyššího vedení. Po páteční zprávě zaměstnancům generálního ředitele Ulricha Körnera však čelí další nevyžádané publicitě. Körner se snažil ujistit kolegy o finančním zdraví banky předtím, než koncem tohoto měsíce představí plán restrukturalizace.

"Vím, že není snadné zůstat soustředěný uprostřed mnoha příběhů, které čtete v médiích, zejména vzhledem k mnoha fakticky nepřesným tvrzením, která se objevují. Přesto věřím, že nezaměňujete naše každodenní výsledky z oblasti vývoje cen akcií se silnou kapitálovou základnou a likvidní pozicí banky," sdělil svým podřízeným.

Vývoj ceny akcií Credit Suisse od začátku roku 2022
Vývoj ceny akcií Credit Suisse od začátku roku 2022
Zdroj: google.com/finance

Přesto se zdá, že memorandum obavy o banku ještě posílilo, místo aby je utlumilo. Jeden z ukazatelů úvěrového rizika banky v příštích pěti letech vystřelil prudce vzhůru. Banka však zdůraznila, že stále stojí na pevných základech. Pokud však klienti zneklidní a začnou stahovat své peníze z běžných a investičních účtů, může to vytvořit škodlivou zpětnou vazbu.

Financial Times pak uvedl, že vrcholní manažeři strávili víkend rozhovory s velkými klienty, protistranami a investory a ujišťovali je, že se není čeho obávat. Nervózní akcioví spekulanti jsou však aktuálně na pozoru před jakýmikoliv slabými místy na trhu. Index CNN Business Fear & Greed, který sleduje náladu na trhu, je v oblasti "extrémního strachu".

Fear & Greed Index CNN vyjadřující náladu investorů na trzích
Fear & Greed Index CNN vyjadřující náladu investorů na trzích
Zdroj: cnn.com

Credit Suisse se podle generálního ředitele nachází v kritickém okamžiku, kdy se banka připravuje na poslední reorganizaci

Kromě toho, že generální ředitel Credit Suisse Ulrich Koerner zdůraznil, že je banka stále finančně silná uvedl také, že se banka nachází v kritickém okamžiku, kdy se připravuje na svou poslední reorganizaci. Credit Suisse se nachází v procesu, který by měl být rozsáhlou restrukturalizací investiční banky, neboť se Koerner snaží vrátit švýcarský finanční dům k ziskovosti a ukončit řadu skandálů.

Generální ředitel sice připustil, že v bance i mimo ni panuje spousta nejistoty a spekulací, ale zároveň uvedl, že až do 27. října, kdy budou známy výsledky strategické revize, bude zaměstnancům zasílat pravidelně aktuální informace, jak vyplývá z memoranda. Koerner požádal zaměstnance, aby zůstali disciplinovaní a otevření vůči klientům navzdory veškeré mediální pozornosti, které se bance dostává.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo