Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

7 zajímavých akcií na vzestupu, které stojí pár korun

Publikováno
7 zajímavých akcií na vzestupu, které stojí pár korun
Zdroj: world-grain.com

Penny stocks (centové akcie) se obvykle obchodují za méně než 5 dolarů – takže je opravdu koupíte za pár korun – a jsou oblíbené u investorů či spíše traderů, kteří dávají přednost dennímu obchodování. Mezi klíčové ukazatele, které obchodníci s penny stocks používají, aby zjistili, zda se investice vyplatí, patří objem obchodů, pohyb cen, fundamentální analýza a přicházející katalyzátory růstu ceny. Nezapomínají však samozřejmě na technickou analýzu s využitím grafů a ukazatelů, které umožňují určit budoucí cenový pohyb cenného papíru.

Penny stocks jsou často atraktivní pro investory, kteří chtějí rychle vydělat peníze a usilují o vysoké výnosy, protože tyto akcie mají často nízkou cenu a i malé cenové pohyby mohou investorům přinést velké procentuální zisky. Nakupujete-li však penny stocks dlouhodobě, umožňují také diverzifikaci portfolia, protože mnohé z těchto akcií nejsou úzce korelovány s širším akciovým trhem.

Mezi penny stocks, které se vzepřely tržním šancím a dosáhly velkého úspěchu, patří i takové tituly jako Advanced Micro Devices, Amazon nebo Tesla. Pojďme se na některé ze současných penny stocks, které charakterizují jednoznačné katalyzátory růstu podívat v tomto článku.

1. Cazoo Group (CZOO)

Zdroj: finance.yahoo.com
Vývoj ceny akcií Cazoo Group (CZOO) za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií Cazoo Group (CZOO) za posledních 12 měsíců

Společnost Cazoo Group působí jako online prodejce automobilů ve Spojeném království a ve zbytku Evropy. Umožňuje zákazníkům nákup a financování automobilu online. V letošním roce se společnost zaměřuje na další zlepšení hospodaření prostřednictvím snížení fixních nákladů a maximalizace využití volné hotovosti. V roce 2023 společnost očekává, že zprostředkuje nákup 40 000-50 000 vozů – podobné číslo jako v roce 2022, přičemž tržby společnosti v minulém roce činily 1,25 milionu liber.

Při oznamování výsledků za první pololetí roku 2022 vedení společnosti prokázalo významný obrat ve strategii, když oznámilo potenciální odchod z evropských aktivit. Takový krok sníží finanční náročnost podnikání společnosti a umožní jí lépe řídit podnikání ve Velké Británii a v konečném důsledku generovat mnohem větší hodnotu pro akcionáře. Akcie v současné době neodrážejí hodnotu tohoto kroku, který představuje klíčový pozitivní katalyzátor, jenž se může projevit ve velmi blízké době.

2. Zomedica (ZOM)

Zdroj: finance.yahoo.com
Vývoj ceny akcií Zomedica (ZOM) za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií Zomedica (ZOM) za posledních 12 měsíců

Společnost Zomedica je michiganská veterinární společnost, která se specializuje na neuspokojené potřeby klinických veterinárních lékařů vývojem produktů pro zvířata. Dne 18. ledna společnost oznámila, že mění stávající dohody o vývoji a komercializaci produktů řady Truforma se společností Qorvo Biotechnologies. Zomedica nyní převezme kontrolu nad všemi aspekty produktové řady Truforma, z nichž některé dříve zajišťovala společnost Qorvo, včetně vývoje nových testů a výroby přístrojů i kazet s testy.

Zomedica se díky změně ve své strategii staví do pozice předního dodavatele široké škály produktů a služeb pro mnohamiliardový globální veterinární trh. Krom toho nedávné akvizice a hotovost v rozvaze dělají ze společnosti potenciálního budoucího lídra ve veterinární oblasti.

3. Matinas BioPharma (MTNB)

Zdroj: finance.yahoo.com
Vývoj ceny akcií Matinas BioPharma (MTNB) za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií Matinas BioPharma (MTNB) za posledních 12 měsíců

Matinas BioPharma je biofarmaceutická společnost se sídlem v New Jersey, která je v klinické fázi vývoje a zaměřuje se na objevování a vývoj různých kandidátských produktů s využitím technologie platformy lipidových nanokrystalů (LNC). Její hlavní kandidáti na léky se zaměřují na léčbu kardiovaskulárních, bakteriálních a metabolických onemocnění.

Dne 12. ledna společnost oznámila spolupráci se společností National Resilience s cílem vyhodnocení své technologie platformy pro podávání lipidových nanokrystalů (LNC) pro různé nukleové kyseliny. Obě společnosti podepsaly dohodu o předávání a hodnocení materiálu s cílem prozkoumat potenciál pro perorální podávání identifikovaných nukleových kyselin. To by mohlo být pro společnost Matinas BioPharma pozitivním katalyzátorem, který z ní činí jednu z nejlepších penny akcií, do nichž lze investovat.

4. The Beachbody Company (BODY)

Zdroj: finance.yahoo.com
Vývoj ceny akcií The Beachbody Company (BODY) za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií The Beachbody Company (BODY) za posledních 12 měsíců

The Beachbody Company je kalifornská společnost působící jako platforma pro zdraví a wellness, která poskytuje programy pro fitness, výživu a snižování stresu. Společnost provozuje dvě digitální platformy – Beachbody on Demand a Openfit. Beachbody on Demand je digitální předplatitelská platforma, která poskytuje přístup ke knihovně živého obsahu a obsahu o fitness a výživě na vyžádání. Naproti tomu Openfit je digitální streamovací platforma, která poskytuje digitální fitness a wellness zdroje.

Společnost kvartálně utrží přibližně 150 milionů dolarů při ztrátě 10 – 15 milionů dolarů. Disponuje však dostatkem hotovosti v rozvaze a její podnikání je poháněno velmi populární trendem zdravého životního stylu.

5. Genius Brands International (GNUS)

Načítání
Načítání Načítání

Genius Brands International je společnost se sídlem v Kalifornii, která vytváří a licencuje multimediální obsah pro batolata až dospívající mládež po celém světě. Společnost nabízí hry Rainbow Rangers, Llama Llama, SpacePop, Thomas Edison’s Secret Lab, Warren Buffet’s Secret Millionaire’s Club, Superhero Kindergarten a Baby Genius.

Dne 18. ledna společnost spustila novou divizi, která se věnuje zpeněžování její hudební knihovny. Nová jednotka, Genius Music, bude usilovat o více zdrojů příjmů prostřednictvím produkce a distribuce hudebních soundtracků v rámci svého portfolia duševního vlastnictví, včetně aktiv společností Kartoon Channel, WOW Unlimited Media a německé Your Family Entertainment.

6. PyroGenesis Canada (PYR)

Zdroj: finance.yahoo.com
Vývoj ceny akcií PyroGenesis Canada (PYR) za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií PyroGenesis Canada (PYR) za posledních 12 měsíců

Společnost PyroGenesis Canada sídlí v Montrealu a navrhuje, vyvíjí, vyrábí a komercializuje plazmové procesy a systémy v Kanadě i na mezinárodní úrovni. Společnost rovněž poskytuje inženýrské a výrobní odborné znalosti, smluvní výzkum a balíčky procesních zařízení na klíč pro obranný, metalurgický, těžební, výrobní, ropný a plynárenský průmysl a životní prostředí.

Dne 11. ledna společnost oznámila, že získala zakázku ve výši přibližně 6 milionů dolarů na dodání svého systému SPARC na likvidaci odpadních chladiv pro nejmenovanou materiálovou společnost. Systém SPARC snižuje uhlíkovou stopu provozovatele a zároveň eliminuje látky poškozující ozónovou vrstvu. Předpokládaná doba výroby a dodání projektu je 18 měsíců.

7. Organigram Holdings (OGI)

Společnost Organigram Holdings byla založena v roce 2010 a sídlí v kanadském Torontu. Společnost se zabývá výrobou a prodejem konopí a produktů z konopí v Kanadě, včetně produktů z léčebného konopí, konopných květů, žvýkaček, konopných olejů, vaporizérů, produktů z konopných poživatin a koncentrátů.

Dne 12. ledna společnost vykázala za 4. čtvrtletí roku 2022 čistý zisk ve výši 5,33 milionu dolarů a tržby ve výši 43,3 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst o 42,4 % a překonání tržních odhadů o 10,89 milionu dolarů. Společnost rovněž očekává, že tržby za Q1 2023 budou vyšší než ve stejném období loňského roku. Organigram Holdings se aktuálně těší i výrazné oblibě analytiků, zejména kvůli tomu, že překonala očekávání a vygenerovala značnou hotovost. Iniciativy společnosti v oblasti rozšiřování výroby a inovací zkrátka přinášejí ovoce.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎