Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » 5 zajímavých centových akcií, do kterých investují i přední hedgeové fondy – Proč do nich investovat také?

5 zajímavých centových akcií, do kterých investují i přední hedgeové fondy - Proč do nich investovat také?

5 zajímavých centových akcií, do kterých investují i přední hedgeové fondy - Proč do nich investovat také?
Zdroj: depositphotos.com

Ne každý má možnost investovat do akcií tisíce dolarů, což ale neznamená, že byste se jim měli vyhnout obloukem. Na trhu je možné najít hned několik kvalitních titulů, jejichž cena se pohybuje pod hranicí 5 či 10 dolarů za kus.

Kde ale takové akcie najít? Nízká cena akcií málokdy budí na důvěryhodnosti, a proto není od věci si nechat trochu poradit. V tomto případě můžete vsadit na hedge fondy, a především jejich portfolia, ve kterých můžete najít hned několik kvalitních a zároveň levných akcií.

Právě proto vám dnes představíme 5 levných akcií, jejichž cena se pohybuje pod hranicí 10 dolarů.

1. Zynga (ZNGA)

Graf ceny akcií Zynga
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Zynga je předním vývojářem her, které se dočkaly celosvětového úspěchu. Mezi jeho nejznámější díla se řadí Farmville a Zynga Poker. Společnosti také značně pomohla pandemie koronaviru, kdy většina lidí trávila svůj volný čas hraním her.

Ke druhému čtvrtletí letošního roku investovalo do společnosti celkem 49 hedgeových fondů, přičemž jejich celkový podíl dosáhl hodnoty 1,27 miliardy dolarů (o 47 % více než v minulém roce). Společnosti by se podle všeho mělo brzy podařit překročit hranici 10 dolarů za akcii. Tento růst by měl pokračovat i v příštím roce.

2. eMagin Corporation (EMAN)

Graf ceny akcií eMagin Corporation.
Graf ceny akcií eMagin Corporation
Zdroj: Google.com

eMagin Corporation se zabývá vývojem a prodejem organických diod emitujících světlo a jim podobných produktů. Svoji historii začala psát již v roce 1996, přičemž od té doby její tržní hodnota vzrostla téměř na 200 milion dolarů. Podle analytiků by cena akcií měla jen v několika následujících měsících vzrůst ze 3-4 dolarů na 5-6 dolarů.

Předpokladem k tomuto růstu je její vysoký potenciál v odvětví virtuální reality. Toho si všimly i hedgeové fondy, jejichž počet od minulého roku vzrostl ze 4 na 9 fondů, které v ní drží podíl dohromady ve výši 5,9 milionu dolarů.

3. Paysafe Limited (PSFE)

Graf ceny akcií Paysafe Limited
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Paysafe Limited je londýnská společnost specializující se na vývoj své vlastní platební metody, kterou využívají společnosti po celém světě. Roční objem transakcí se aktuálně pohybuje okolo 100 miliard dolarů. Zajímavou informací je i fakt, že se společnost ke svému vstupu na burzu prostřednictvím SPAC odvážila teprve v minulém roce (2020).

Podle posledních dat z druhého čtvrtletí letošního roku do ní investovalo 50 hedgeových fondů, jejíchž podíl celkem představoval 1,12 miliard dolarů (přibližně 19,1 % tržní hodnoty společnosti). Největší potenciál má společnost v americkém gamblingovém průmyslu, který by měl v budoucnu vzrůst až o 50 %. Paysafe se chce angažovat i do kryptoměn, a to pomocí své nové kryptoměnové peněženky.

4. iQIYI (IQ)

Graf ceny akcií iQIYI
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

iQIYI je streamovací platforma nabízející převážně asijské filmy a seriály, která se ve své podstatě silně podobá populárnímu Netflixu. Aktuálně se může chlubit 500 miliony aktivních uživatelů měsíčně. Jen pro porovnání Netflix disponuje 209 miliony uživatelů po celém světě.

Ve druhém čtvrtletí letošního roku vlastnilo ve společnosti podíl 27 hedgeových fondů, které do něj investovaly okolo 1,1 miliardy dolarů. Ve stejném čtvrtletí se společnosti podařilo vygenerovat výnosy ve výši 1,18 miliardy dolarů a ve třetím čtvrtletí 1,25 miliardy dolarů (o 2 miliardy více než analytici předpokládali). Společnosti hraje do karet i rychle rostoucí popularita korejských seriálů a filmů, díky kterým by se brzy mohla začít jeho základna uživatelů rozrůstat o uživatele z celého světa.

5. Clover Health Investments (CLOV)

Graf ceny akcií Clover Health Investments
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Clover Health Investments je americká pojišťovací společnost se sídlem v Tennessee, která nabízí zdravotní pojištění pro seniory. Ke vstupu na burzu se odhodlala teprve v červnu letošního roku, kdy se mezi její přední investory zařadil i známý Alphabet.

Ke konci druhého čtvrtletí vlastnilo akcie této společnosti 23 hedgeových fondů, které do ní investovaly přes 1,4 miliardy dolarů (téměř 70 % tržní hodnoty společnosti). Dobrou správou pro společnost je i předpokládaný růst počtu Američanů ve věku 65 let a více, jejichž počet by do roku 2040 měl dosáhnout až 80 milionů. Clover Health Investments tak bude mít pravděpodobně o zákazníky postaráno, což se odrazí i na jeho profitabilitě.

Shrnutí

Jak je možné vidět, většina z vybraných titulů má velký potenciál k budoucímu růstu. Toho si samozřejmě všímají i hedgeové fondy, které sází na to, že se cena některých akcií dokáže až zdvojnásobit. Všechny ze zmíněných společností si navíc budují poměrně silné základy ve svém odvětví, díky čemuž by brzy mohly dosahovat poměrně slušné konkurenceschopnosti.

Ještě předtím, než se rozhodnete do některého z těchto titulů investovat, udělejte si svůj vlastní průzkum a zhodnoťte, zda je pro vás opravdu vhodnou investicí. Z našeho úhlu pohledu se určitě jedná o nadějné akcie, které však s sebou nesou vždy určitou míru investičního rizika.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo