Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 5 nejlepších technologických akcií na dlouhodobé investování – Máte je už v portfoliu?

5 nejlepších technologických akcií na dlouhodobé investování – Máte je už v portfoliu?

5 nejlepších technologických akcií na dlouhodobé investování – Máte je už v portfoliu?
Zdroj: depositphotos.com

V žádné éře lidských dějin nebyly podnikání a technologie tak nerozlučně spojeny jako v současnosti. Význam toho lze odhadnout z nedávné zprávy, která nastiňuje šest trendů v roce 2022. Všechny se překrývají s technologickým prostorem. Mezi tato odvětví patří vesmírné technologie, biotechnologie, neurotechnika, robotická technologie a energetická technologie.

Tyto trendy přetrvaly navzdory rozsáhlému makroekonomickému zpomalení na trhu, které upřednostňovalo hodnotové akcie, protože investoři přehodnocovali své rizikové profily ve světle obav z recese.

Analytici předvídají, že přední poskytovatele technologií budou hrát klíčovou roli při pomoci podnikům používat inovativní technologie k překonání současných bouří a narušení. Využívání technologií jako bezpečného přístavu v době recese, zejména v sektoru služeb, pravděpodobně v nadcházejících letech také půjde do popředí zájmů.

Metodika výběru

Do seznamu byly vybrány společnosti, které mají dlouhodobý růstový katalyzátor a působí v technologickém sektoru. Zvláštní důraz byl kladen na nastínění obchodních základů a hodnocení analytiků pro každou firmu, aby čtenáři získali určitý kontext, aby mohli činit informovanější investiční rozhodnutí. Mějte ale stále na paměti, že akcie níže slouží pouze spíše jako inspirace, tedy byste je měli podrobit vlastní podrobné analýze, než byste se rozhodli k nákupu.

Nejlepší technologické akcie pro dlouhodobé investice

5. PayPal Holdings, Inc. (NASDAQ: PYPL)

Vývoj akcií PayPal v posledních 12 měsících
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

PayPal Holdings, Inc. (NASDAQ: PYPL) provozuje technologickou platformu, která umožňuje digitální platby jménem obchodníků a spotřebitelů po celém světě. Firma v posledních několika měsících prokázala, že volné peněžní toky, které vytváří, jsou více než schopné odolat recesním tlakům. Díky tomu se tato akcie zdá ideální pro dlouhodobé držení, protože má několik možností růstu v digitálním prostoru.

To v kombinaci s odolností vůči recesi potenciálně vede k velmi vyváženému růstu a hodnotovému profilu.

Mayar Capital, společnost zabývající se správou aktiv, ve svém dopise pro investory uvádí, že: "V tomto čtvrtletí jsme koupili akcie PayPal. PayPal byl v posledních několika měsících jednou z nejsledovanějších obětí brutální bezohlednosti trhu a akcie klesly o více než dvě třetiny od svého vrcholu v červenci do začátku března tohoto roku. Avšak jakmile jsme PayPal prošli Mayar Checklist Procesem, identifikovali jsme podnik s vedoucí pozicí na strukturálně rostoucím trhu."

4. Apple Inc. (NASDAQ: AAPL)

Vývoj akcií Apple v posledních 12 měsících
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) navrhuje, vyrábí a prodává chytré telefony, osobní počítače, tablety, nositelná zařízení a příslušenství. Apple je jednou z největších společností na světě a vybudoval značku, kterou vlastní a vědí o ní miliardy lidí po celém světě.

Firmě se podařilo zvýšit výnosy i při globálním pomalení a má důvěru legendárních hodnotových investorů, jako je Warren Buffett.

Velká korekce ceny akcií Apple kvůli obavám z recese také způsobila, že profil rizika a výnosů akcií byl v posledních několika měsících vyváženější, a jak se trh zotavuje, akcie se zdají být připraveny na růst. Firma má forwardový P/E poměr kolem 21 a návratnost vloženého kapitálu kolem 100 %. Akcie mohou v dlouhodobém horizontu vrátit investorům ročně více než 10 %. Historie firmy na akciovém trhu tyto předpovědi podporuje.

Na konci třetího čtvrtletí roku 2022 drželo 140 hedgeových fondů v databázi Insider Monkey podíly v hodnotě 144 miliard USD ve společnosti Apple Inc. (NASDAQ: AAPL), oproti 128 v předchozím čtvrtletí v hodnotě 143 miliard USD.

3. Mastercard Incorporated (NYSE: MA)

Vývoj akcií Mastercard v posledních 12 měsících
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Mastercard Incorporated (NYSE: MA) je technologická společnost, která zpracovává transakci a další produkty i služby související s platbami. Umožňuje okamžitou platbu dodavatelských faktur pomocí strojového učení a přímého procesu. Integrace zdůrazňuje důležitost, kterou společnost přikládá inovacím, a zároveň si i nadále udržuje solidní obchodní profil, který jí v posledních jedenácti letech pomohl vyplácet rostoucí dividendu akcionářům.

Dne 1. listopadu si analytik Mizuho Dan Dolev udržel rating Buy na akciích Mastercard Incorporated (NYSE:MA) a snížil cílovou cenu na 380 USD z 385 USD, přičemž poznamenal, že odhady pro rok 2022 byly zvýšeny, ale očekávání pro příští rok byla snížena.

"V rámci plateb přinesla největší hodnotu nižší expozice tomuto zaostávajícímu tématu a lepší výkonnost Mastercard Incorporated. Tyto globální platební sítě jsou považovány za bezpečné útočiště během poklesu trhu, ale také těží z odolných objemů plateb a prudkého oživení v mezinárodním cestování," uvedla společnost Baron Funds ve svém dopise pro investory.

2. Visa Inc. (NYSE: V)

Vývoj akcií Visa v posledních 12 měsících
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Visa Inc. (NYSE: V) působí jako společnost zabývající se platebními technologiemi po celém světě. Jeden z předních platebních gigantů. Firma je také spolehlivou dividendovou akcií s více než čtrnáctiletou historií v oboru.

Dne 2. prosince udržel analytik Wells Fargo Donald Fandetti nadhodnocený rating akciím Visa Inc. a zvýšil cílovou cenu na 250 USD z 225 USD s tím, že se má za to, že se společnost ještě více zakořenila v globálních pohybových ekosystémem peněz s jejich novými produkty, takže je ještě obtížnější je jakýmkoliv smysluplným způsobem zrušit.

"Tyto globální platební sítě jsou považovány za bezpečné útočiště během poklesu trhu, ale také těží z odolných objemů plateb a prudkého oživení v mezinárodním cestování," uvedla Baron Funds, společnost zabývající se správou aktiv.

1. Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT)

Vývoj akcií Microsoft v posledních 12 měsících
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT) vyvíjí, licencuje a podpůrný software, služby, zařízení a řešení po celém světě. 12. prosince Microsoft podepsal desetiletou obchodní smlouvu s London Stock Exchange Group o migraci výměnné datové platformy do cloudu. V rámci transakce tato technologická společnost umožní digitální transformaci technologické infrastruktury LSEG a platforem Refinitiv na Microsoft Cloud a výměnou získá 4% podíl ve finanční firmě, která vlastní londýnskou burzu.

Dne 26. října si analytik RBC Capital Rishi Jaluria udržel lepší hodnocení akcií společnosti Microsoft Corporation, ale snížil cílovou cenu na 310 USD z 380 USD, přičemž nyní očekává, že několik krátkodobých protivětrů bude ve finančním roce 2023 tlačit na provozní marže, u kterých vedení Microsoftu nyní očekává, že se dočasně sníží.

Na konci třetího čtvrtletí roku 2022 drželo 269 hedgeových fondů v databázi Insider Monkey podíly v hodnotě 61,2 miliardy USD ve společnosti Microsoft Corporation, ve srovnání s 258 v předchozím čtvrtletí v hodnotě 56 miliard USD.

"Akcie společnosti Microsoft klesly ve 4. čtvrtletí o 16,6 % spolu s širší softwarovou skupinou a také kvůli rostoucím obavám z potenciálního zpomalení způsobeného makroekonomickými faktory. A to navzdory tomu, že společnost vykazuje silné čtvrtletní finanční výsledky.

Společnost zaznamenala 21% růst tržeb, 23% růst provozních příjmů a 35% růst Microsoft Cloudu, což nyní představuje 47 % celkových tržeb," uvedla Baron Funds v dopise pro investory.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo