Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 dividendových akcií, které stojí za to sledovat

Publikováno
5 dividendových akcií, které stojí za to sledovat
Zdroj: depositphotos.com

Dividendové akcie zaujímají v nejednom investičním portfoliu významné místo. Pro svoji distribuci příjmů jsou často vyhledávány investory, kteří chtějí budovat pasivní příjem, zajistit se na důchod v době, kdy přestanou být výdělečně činní nebo si zvýšit životní standard.

Pro ostatní investory mohou dividendové akcie sloužit jako stabilizační prvek jejich portfolia, protože dividendu obvykle vyplácí vyspělé společnosti v dobrém finančním zdraví, které už přestály nejednu finanční krizi.

Při investování do společností vyplácejících dividendu sleduje většina investorů hlavně dividendový výnos. Je třeba mít na paměti, že vysoký výnos je sice atraktivní, ale musí být také udržitelný do budoucna. Kromě výnosu samotného je potřeba sledovat také to, zda společnost stabilně a dlouhodobě roste a jaký má růstový potenciál do budoucna.

Které dividendové akcie jsou natolik atraktivní, že mají na to růst i během současné koronavirové krize?

Vsaďte na jedničku farmaceutického průmyslu

abbvie-allergan-logoV roce 2013 se od společnosti Abbot Laboratories oddělila společnost AbbVie a od té doby zvyšuje vyplácenou dividendu každý rok. V současné době je dividendový výnos 5,6 %.

Není se čemu divit, může si dovolit hýčkat své akcionáře. Její produkt Humira trhá rekordy v prodejích a velmi dobře si vedou i její léky proti rakovině. Díky mnoha růstovým příležitostem, které se společnosti aktuálně nabízí např. s léky Rinvoq, Skyrizi nebo Imbruvica, lze očekávat, že AbbVie bude schopná vyplácet podobně silnou dividendu i v následující letech.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AbbVie Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

5G je budoucnost

Verizon-logoTelekomunikace jsou pro investory velmi atraktivním oborem, protože slibují stabilní a kontinuální nárůst. Jednou ze společností, která stojí za pozornost, je telekomunikační gigant Verizon, který spoléhá na nasazení sítě 5G.

Fyzické vybudování infrastruktury pro 5G sítě s sebou nese značné kapitálové investice, což může odradit konkurenci od vstupu do tohoto odvětví a přihrát tak nemalou konkurenční výhodu právě této společnost. To ji zaručí stabilitu a šanci udržet si vedoucí pozici na trhu i v následujících letech.

Pro investory je velmi přitažlivá skutečnost, že dividenda byla v posledních 14 letech neustále zvyšována, až na současných 4,2 % a má potenciál v tomto trendu pokračovat.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Verizon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Bez plastů to zatím nejde

LyondellBasell-logoPřestože tlak ekologie je neúprosný a v posledních letech je snaha spotřebu plastů omezit, stále mají v některých odvětvích nezastupitelné místo.

LyondellBasell, jedna z největších společností působících v chemickém průmyslu, zabývá se výrobou plastu do téměř každého sektoru ekonomiky. Přestože této společnosti připravila pandemie koronaviru nelehké okamžiky, analytici očekávají uspokojivé výsledky už v roce 2021.

Přestože akcie LyondellBasell nemají dlouhou historii výplat dividend, aktuální výnos 5,6 % by mohl přilákat investory a vytvořit tak dobrý základ do budoucna.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LYB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Zemědělství žije

CF-Industries-logoMožná toto odvětví není na první pohled atraktivní, ale opak je pravdou.

Celosvětový růst populace vyvíjí tlak na zemědělce, na rychlejší produkci a díky tomu se zvyšuje poptávka po dusíkatých hnojivech.

V Severní Americe je vyrábí společnost CF Industries a svým investorům k tomu nabízí lákavý dividendový výnos 4,4 %. Analytici předpokládají stabilní výnosy i v následujících letech.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CF Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Alternativní nákup nemovitostí

Realty-Income-corporation-logoInvestování do nemovitostí je již po staletí velice oblíbené. Zajímavou alternativou k tradičnímu investování do nemovitostí jsou realitní investiční fondy.

Společnost Realty Income má v portfoliu více než 6.500 komerčních nemovitostí ve více než 50 různých průmyslových odvětvích. Tyto komerční nemovitosti jsou strategicky zaměřené a jsou vybírány tak, aby se co nejvíce eliminovalo riziko porušení nájemních smluv.

I díky tomu mohou akcie Realty Income nabídnout měsíční výplatu dividend s atraktivním výnosem 4,8 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Závěr

Než se rozhodnete investovat do dividendových akcií, měli byste zvážit, jak vypadá Vaše aktuální portfolio, jaký je Váš finanční plán a Vaše cíle.

Akcie s vysokou dividendou mohou být vhodným stabilizačním prvkem minimalizujícím investiční riziko, přinášet Vám příjem i v době krize a medvědích trhů nebo po odchodu do důchodu.

Pokud zvolíte finančně zdravé, stabilní společnosti s historií, mohou být zdrojem velmi zajímavých dividendových příjmů a vhodně doplnit investiční portfolio.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.