Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 5 dividendových akcií, které stojí za to sledovat

5 dividendových akcií, které stojí za to sledovat

5 dividendových akcií, které stojí za to sledovat
Zdroj: depositphotos.com

Dividendové akcie zaujímají v nejednom investičním portfoliu významné místo. Pro svoji distribuci příjmů jsou často vyhledávány investory, kteří chtějí budovat pasivní příjem, zajistit se na důchod v době, kdy přestanou být výdělečně činní nebo si zvýšit životní standard.

Pro ostatní investory mohou dividendové akcie sloužit jako stabilizační prvek jejich portfolia, protože dividendu obvykle vyplácí vyspělé společnosti v dobrém finančním zdraví, které už přestály nejednu finanční krizi.

Při investování do společností vyplácejících dividendu sleduje většina investorů hlavně dividendový výnos. Je třeba mít na paměti, že vysoký výnos je sice atraktivní, ale musí být také udržitelný do budoucna. Kromě výnosu samotného je potřeba sledovat také to, zda společnost stabilně a dlouhodobě roste a jaký má růstový potenciál do budoucna.

Které dividendové akcie jsou natolik atraktivní, že mají na to růst i během současné koronavirové krize?

Vsaďte na jedničku farmaceutického průmyslu

abbvie-allergan-logoV roce 2013 se od společnosti Abbot Laboratories oddělila společnost AbbVie a od té doby zvyšuje vyplácenou dividendu každý rok. V současné době je dividendový výnos 5,6 %.

Není se čemu divit, může si dovolit hýčkat své akcionáře. Její produkt Humira trhá rekordy v prodejích a velmi dobře si vedou i její léky proti rakovině. Díky mnoha růstovým příležitostem, které se společnosti aktuálně nabízí např. s léky Rinvoq, Skyrizi nebo Imbruvica, lze očekávat, že AbbVie bude schopná vyplácet podobně silnou dividendu i v následující letech.

Vývoj ceny akcií společnosti Abbvie
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

5G je budoucnost

Verizon-logoTelekomunikace jsou pro investory velmi atraktivním oborem, protože slibují stabilní a kontinuální nárůst. Jednou ze společností, která stojí za pozornost, je telekomunikační gigant Verizon, který spoléhá na nasazení sítě 5G.

Fyzické vybudování infrastruktury pro 5G sítě s sebou nese značné kapitálové investice, což může odradit konkurenci od vstupu do tohoto odvětví a přihrát tak nemalou konkurenční výhodu právě této společnost. To ji zaručí stabilitu a šanci udržet si vedoucí pozici na trhu i v následujících letech.

Pro investory je velmi přitažlivá skutečnost, že dividenda byla v posledních 14 letech neustále zvyšována, až na současných 4,2 % a má potenciál v tomto trendu pokračovat.

Vývoj ceny akcií společnosti Verizon Communications Inc.
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Bez plastů to zatím nejde

LyondellBasell-logoPřestože tlak ekologie je neúprosný a v posledních letech je snaha spotřebu plastů omezit, stále mají v některých odvětvích nezastupitelné místo.

LyondellBasell, jedna z největších společností působících v chemickém průmyslu, zabývá se výrobou plastu do téměř každého sektoru ekonomiky. Přestože této společnosti připravila pandemie koronaviru nelehké okamžiky, analytici očekávají uspokojivé výsledky už v roce 2021.

Přestože akcie LyondellBasell nemají dlouhou historii výplat dividend, aktuální výnos 5,6 % by mohl přilákat investory a vytvořit tak dobrý základ do budoucna.

Vývoj ceny akcií společnosti LyondellBsell
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Zemědělství žije

CF-Industries-logoMožná toto odvětví není na první pohled atraktivní, ale opak je pravdou.

Celosvětový růst populace vyvíjí tlak na zemědělce, na rychlejší produkci a díky tomu se zvyšuje poptávka po dusíkatých hnojivech.

V Severní Americe je vyrábí společnost CF Industries a svým investorům k tomu nabízí lákavý dividendový výnos 4,4 %. Analytici předpokládají stabilní výnosy i v následujících letech.

Vývoj ceny akcií společnosti CF Industries
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Alternativní nákup nemovitostí

Realty-Income-corporation-logoInvestování do nemovitostí je již po staletí velice oblíbené. Zajímavou alternativou k tradičnímu investování do nemovitostí jsou realitní investiční fondy.

Společnost Realty Income má v portfoliu více než 6.500 komerčních nemovitostí ve více než 50 různých průmyslových odvětvích. Tyto komerční nemovitosti jsou strategicky zaměřené a jsou vybírány tak, aby se co nejvíce eliminovalo riziko porušení nájemních smluv.

I díky tomu mohou akcie Realty Income nabídnout měsíční výplatu dividend s atraktivním výnosem 4,8 %.

Vývoj ceny akcií společnosti Realty Income
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Závěr

Než se rozhodnete investovat do dividendových akcií, měli byste zvážit, jak vypadá Vaše aktuální portfolio, jaký je Váš finanční plán a Vaše cíle.

Akcie s vysokou dividendou mohou být vhodným stabilizačním prvkem minimalizujícím investiční riziko, přinášet Vám příjem i v době krize a medvědích trhů nebo po odchodu do důchodu.

Pokud zvolíte finančně zdravé, stabilní společnosti s historií, mohou být zdrojem velmi zajímavých dividendových příjmů a vhodně doplnit investiční portfolio.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo