Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4 důvody, proč může Nvidia stále zdvojnásobit hodnotu vaší investice!

Růst ceny akci Nvidia založený na umělé inteligenci se nejspíš nechystá v nejbližší době zastavit. V dnešním článku vám prozradíme proč.

4 důvody, proč může Nvidia stále zdvojnásobit hodnotu vaší investice!
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia se postavila do pozice podporovatele i významného příjemce probíhající revoluce umělé inteligence.

Její prudký nárůst lze přičíst rychlému rozvoji a širokému rozšíření aplikací generativní umělé inteligence a velkých jazykových modelů, který nebývale zvýšil poptávku po čipech a systémech Nvidie, které umělou inteligenci podporují.

Akcie polovodičového gigantu zaznamenaly astronomický růst a za poslední rok posílily o více než 200 %. Růst však pravděpodobně není u konce. Jaké důvody mohou vést až ke zdvojnásobení vaší současné investice?

Aktuální vývoj cen akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Skvělé čtvrtletní výsledky i výhled

První čtvrtletí fiskálního roku 2025, které skončilo 28. dubna, přineslo Nvidii hvězdné výsledky. Tržby a zisk meziročně vzrostly o 262 %, respektive 690 %.

Analytici jsou ohledně fiskálního roku společnosti optimističtí a očekávají, že tržby vzrostou o 97 % na 120 miliard dolarů a zisk na akcii (EPS) se zvýší o 109 % na 2,71 dolarů.

Tato čísla podtrhují solidní krátkodobý výhled a vytvářejí předpoklady pro dlouhodobý růst.

Klíčovým faktorem úspěchu Nvidie je její podnikání v oblasti datových center, které v prvním fiskálním čtvrtletí zaznamenalo meziroční nárůst tržeb o 427 % na 22,6 miliardy dolarů. Tento segment se na tržbách společnosti podílel neuvěřitelnými 87 % a je klíčový pro její budoucí růst.

Hyperscaleři (velcí poskytovatelé cloudové infrastruktury), podniky z různých odvětví a vlády po celém světě investují biliony dolarů do modernizace infrastruktury svých datových center pomocí výpočetního hardwaru od Nvidie.

Tato infrastruktura je nezbytná pro trénování a inferenci velkých jazykových modelů a dalších aplikací generativních umělé inteligence.

Modernizace rychlejším krokem

Nvidia předpokládá, že podniky budou v modernizaci své výpočetní infrastruktury pokračovat. Přecházejí ze současných čipů Hopper architektury H100 na čipy Hopper H200 nové generace a čipy architektury Blackwell.

Ekonomický přínos pro klienty, zejména poskytovatele cloudových služeb, je značný. Podle jednoho z vedoucích pracovníků Nvidie ho lze kvantifikovat takto:

Dolar vynaložený na infrastrukturu NVIDIA AI přinese poskytovatelům cloudových služeb během čtyř let 5 dolarů v podobě příjmů z hostingu GPU.

Přestože se Nvidia zaměřuje na rozšiřování výrobních kapacit čipů, jako jsou H100 a Grace Hopper, je po AI grafických procesorech tak vysoká poptávka, že se do příštího roku očekává nedostatek nabídky.

Tato nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou zajišťuje, že si Nvidia udrží svou cenovou sílu, i když konkurence v odvětví čipů roste.

Komplexní AI platforma

Společnost se vyvinula z pouhého dodavatele čipů v komplexního poskytovatele “full stack” AI platformy. Nabízí řadu hardwaru, včetně GPU, DPU (jednotek pro zpracování dat) a CPU, spolu s kompletním softwarovým balíčkem (CUDA, AI enterprise software, inferenční mikroslužby, Omniverse).

Poskytuje také vysokorychlostní síťové komponenty (InfiniBand, Ethernet) a servery pro budování “továren na umělou inteligenci”. Tyto továrny na umělou inteligenci jsou základní infrastrukturou, kterou klienti budují pro produkci umělé inteligence a která generuje multimodální výstupy, jako je text, obrázky, zvuk a video.

Poznámka

V prvním fiskálním čtvrtletí Nvidia spolupracovala s více než 100 zákazníky na budování AI továren, jejichž velikost se pohybuje od stovek až po 100 000 GPU.

Grafické procesory Nvidia a podpůrný softwarový balík Compute Unified Device Architecture (CUDA) se podílely na mnoha průlomových objevech v oblasti umělé inteligence.

Patří mezi ně transformační modely, učení bez dohledu i základní modely, jako je GPT-4 a Llama od Meta Platforms.

V budoucnu příležitostí přibyde

Aby si Nvidia udržela konkurenční výhodu, zrychlila kadenci vydávání svých produktů z jednou za dva roky na jednou ročně.

Společnost také vybudovala rozsáhlý ekosystém partnerů, včetně technologických gigantů, startupů v oblasti umělé inteligence a významných poskytovatelů cloudových služeb.

To dále upevňuje její konkurenční pozici v rozvíjející se oblasti AI.

Nvidia využívá svou platformu AI k rozšíření oslovitelného trhu do nových oblastí, jako je “suverénní AI”, automobilový průmysl a fyzikální AI.

Suverenní AI

Suverénní AI představuje významnou příležitost k růstu, protože země po celém světě budují své domácí kapacity v oblasti AI.

Nvidia spolupracuje s vládami a místními hráči a poskytuje jim komplexní infrastrukturu AI. Vedení společnosti očekává, že příspěvek suverénní AI (sovereign AI) k tržbám vzroste z nuly ve fiskálním roce 2024 na jednotky miliard ve fiskálním roce 2025.

Silnou poptávku zaznamenává také platforma Drive, která integruje hardwarová a softwarová řešení pro autonomní vozidla a pokročilé asistenční systémy pro řidiče.

Kromě toho společnost Nvidia předpokládá, že fyzická AI, včetně robotů s umělou inteligencí, bude hlavním motorem dlouhodobého růstu. Společnost vyvíjí komplexní robotické platformy pro továrny, sklady a humanoidní roboty.

Přestože se cena akcií Nvidie blíží svému historickému maximu, výše uvedené faktory růstu mohou být pro investory přesvědčivým argumentem.

Forwardový poměr ceny k zisku (P/E) společnosti ve výši 33,93 sice není nízký, vzhledem k solidnímu růstu fundamentálních ukazatelů, jejímu odhodlání inovovat a rychle se rozšiřujícím tržním příležitostem se však zdá být opodstatněný.

Uvažujete o investování do akcií Nvidia? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.