Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 společnosti, které čerstvě zvýšily své dividendy - Naleznou místo i ve vašem portfoliu?

3 společnosti, které čerstvě zvýšily své dividendy - Naleznou místo i ve vašem portfoliu?

3 společnosti, které čerstvě zvýšily své dividendy - Naleznou místo i ve vašem portfoliu?
Zdroj: depositphotos.com

Mnozí dividendoví investoři mají rádi stabilitu. Žádné výrazné cenové pohyby, konsolidace trhu okolo jedné cenové úrovně nebo soustavný růst a to ideálně v řádu několika let. Takové tituly mají vždy své místo v investičním portfoliu. V tomto článku se podíváme na tři společnosti, které v listopadu zvýšily svojí dividendu, čímž jsou zase o něco více zajímavější. O jaké akcie se jedná a jaké jsou jejich další přednosti, se dočtete v tomto článku.

Dividendy jsou společností vypláceny obvykle v okamžiku, kdy firma generuje dostatečný zisk, má upevněnou svojí pozici na trhu a neplánuje žádné investice do inovací nebo expanze. Pokud se společnost nachází v tomto bodě, může představenstvo společnosti rozhodnout o vyplácení dividend, navýšení dividend, nebo dokonce o proplacení mimořádného podílu na zisku. Toto vše jsou důvody, proč mají investoři dividendové akcie v oblibě. Pomáhají jim budovat reziduální příjmy.

Nyní se již pojďme podívat na akcie společností, které kromě navýšení dividend svým investorům nabízejí také mnohaletou přítomnost na trhu, zázemí velké nadnárodní společnosti, a v současné době i dobrou cenu, protože se tyto akcie nacházejí v nákupním trendu po reakci na supportní úrovně.

1) Nike

Tato světoznámá obuvní společnost udělala 15. listopadu investorům velkou radost, protože oznámila navýšení svých dividend a to o velice zajímavých 12 % na hodnotu 0,34 USD za akcii. Nike je mezi investory známá tím, že pravidelně, v posledních 10 letech, zvyšuje každoročně hodnotu svých dividend, což je možné díky neustále rostoucím tržbám.

Dividendy snižují riziko investice a pomáhají budovat reziduální příjem.

Dokonce to i vypadá, že akcie Nike se vzpamatovávají ze svého letošního propadu. Poté, co trh otestoval silnou supportní zónu, tvořenou nejvýraznějším volume za poslední čtyři roky, se vydal vzhůru a to pomocí poměrně silné nákupní aktivity. Vzhledem k tomu, že tento support byl již testován, může být jeho podpůrná vlastnost v trhu při oslabení akcií výrazně snížena.

Měsíční akciový graf společnosti Nike
Měsíční akciový graf společnosti Nike
Zdroj: tradingview.com

2) Agilent Technologies

Tato mezinárodní společnost, podnikající v oblasti biologických věd, zvýšila v listopadu výši své dividendy o 7,1 % na současných 0,225 USD za akcii. Toto navýšení dividendy bylo dokonce nad rámec očekávání, protože společnost původně deklarovala navýšení pouze na částku 0,21 USD. I zde hrají významnou roli neustále rostoucí tržby společnosti, které mají v letošním roce dosáhnout hranice 6,76 miliard USD.

Akcie Agilent Technologies předvedly učebnicový test supportní zóny, tvořené historickým low, od kterého se po krátké konsolidaci odrazily směrem vzhůru. V současné době růstu akcií nebrání žádná výrazná rezistentní zóna, takže se investoři možná dočkají nového ATH.

Měsíční akciový graf společnosti Agilent Technologies
Měsíční akciový graf společnosti Agilent Technologies
Zdroj: tradingview.com

3) Motorola Solutions

Tato společnost v Q3 překonala odhad svých tržeb, což vyústilo v navýšení dividend o 11,4 % na hodnotu 0,88 USD za akcii. Takto vysoké procentuální navýšení je velmi výjimečným úkazem na poli technologických společností. I tato firma je pověstná svým stabilním navyšováním dividend, což bezpochyby souvisí i s akciovým růstem, který je i přes současnou krizi některých technologických gigantů téměř suverénní.

Akcie Motorola pomocí cenového výběžku v polovině letošního roku otestovaly supportní zónu, která byla navíc posílena konfluencí v podobě 38,2 % Fibonacciho retracementu. Aktuálně akcie atakují své maximální ceny z konce roku 2021 a díky síle aktuální poptávky není vyloučeno, že bude pokořena hranice 280 USD, která dříve zafungovala jako silná rezistence a vystavila tak stopku několikaletému růstu.

Měsíční akciový graf společnosti Motorola Solutions
Měsíční akciový graf společnosti Motorola Solutions
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnosti, jejichž akcie dlouhodobě rostou a navíc pravidelně navyšují výši svých dividend, působí na investory jako magnet. Růstový titul navíc s dividendou má místo v portfoliu snad každého investora. Nicméně i přes příval pozitivních fundamentálních zpráv by investor neměl podlehnout FOMO efektu a nezačít bezhlavě nakupovat akcie na jejich cenovém vrcholu.

Trpělivost růže přináší a počkat si na technickou korekci může mnohdy celou investici výrazně vylepšit.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo