Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 perspektivní energetické penny stocks – aneb malé centové akcie, které se mohou stát velkými hráči na poli energií

Publikováno
3 perspektivní energetické penny stocks – aneb malé centové akcie, které se mohou stát velkými hráči na poli energií
Zdroj: ideahuntr.com

Asi vás nepřekvapíme tvrzením, že energetický sektor v současnosti prochází revolucí. Fosilní paliva jsou definitivně na ústupu, do popředí se dere tzv. čistá energie a spalovací motory jsou postupně vytlačovány bateriemi a agregáty poháněnými elektřinou.

Takovýto vývoj je velmi špatnou zprávou pro energetické giganty minulosti, u nichž je patrná snaha udržet si skomírající přízeň investorů mimořádně zajímavou dividendou (více na téma dividendové akcie). V tomto článku se však nebudeme věnovat společnostem, jež by soumrak ropné éry mohl srazit na kolena, nýbrž opačné straně mince – firmám, které by přechod na zelenou energii mohl brzy vystřelit do závratných výšin.

Ačkoliv se jedná o zdánlivě nezastavitelnou tendenci současnosti, úsilí o nulovou uhlíkovou stopu doprovází řada těžkostí – kapacita úložišť elektrické energie je mnohdy nedostačující, náklady na skladování příliš vysoké a dodávky energie často nespolehlivé.

Co se týče elektromobility, nabídka baterií je stále poměrně omezená, jednotlivé akumulátory jsou drahé, a pokud opravdu mají být hlavním zdrojem energie pro přepravu v budoucnu, musí se zvýšit jejich kapacita i životnost. Nehledě na to, že by nebylo na škodu mít takovýchto zdrojů energie k zelené přepravě více.

Z výše zmíněných nedostatků by mohly těžit mladé energetické firmy, které v současnosti aktivně pracují na jejich řešení. Pokud bude jejich úsilí úspěšné, rázem by se z nich mohli stát důležití hráči v energetickém sektoru.

Minimálně tři společnosti už přitom začínají vystrkovat růžky – pojďme se tedy na tyto penny stocks podívat a říct si, proč by nás měly zajímat.

1) SunHydrogen (OTCMKTS: HYSR)

SunHydrogen logo

Začneme společností SunHydrogen, která se do hledáčku penny stocks investorů dostala díky svému vývoji technologie nízkonákladové výroby obnovitelného vodíku pomocí sluneční energie a libovolného zdroje vody (včetně mořské a odpadní).

Společnost se nechala slyšet, že je její technologie mimořádně levná a že by brzy mohla zastínit velké elektrolyzéry, jež se dnes běžně používají za tímto účelem. A jelikož by vodíkový pohon mohl být zajímavou alternativou k pohonu elektrickému, investoři na tyto sliby slyší.

Co se týče personálního složení, SunHydrogen se může opřít hned o dvě důležité skupiny pracovníků. První z nich je kvalitní tým vědců v čele s Dr. Joun Lee, která se zabývá využitím nových 1-d nanomateriálů pro fotovoltaiku a fotosyntetické systémy. Kromě toho vede společnost kvalitní management s dlouholetými zkušenostmi třeba z Time Warner nebo SK Innovation.

Na tomto místě je vhodné zdůraznit, že investice do firem vyvíjejících nové technologie je vždy riskantní. Pokud ale ve vodíku jako ve zdroji energie vidíte potenciál, firma SunHydrogen by určitě neměla uniknout vaší pozornosti.

2) OZOP Energy Solutions (OTCMKTS: OZSC)

OZOP Energy Solutions logo

Od vodíku se přesouváme k nabíjecím systémům pro elektromobily. Společnost OZOP Energy se snaží řešit hlavní potíže spojené s nezbytnou infrastrukturou – tvrdí, že je její systémy možné nasadit během několika dnů, nikoliv měsíců, jako je tomu u konkurence. Rychlost instalace zařízení přitom napovídá, že systémy OZOP budou patřit k těm levnějším.

Společnost navíc pracuje na propojení svých nabíjecích stanic do sítě, jež nazývá „NeoGrid Modular Network“. Tento krok by dle jejího mínění měl výrazně změnit to, jak dnes funguje napájení, skladování a dodávka elektrické energie. Systém OZOP Energy například umožní firmám prodat část energie vygenerované solárními panely, kterou by jinak nevyužily.

Ačkoliv firma spadá do kategorie tzv. penny stocks, nedá se říct, že by se jednalo o malého hráče. Své technologie totiž dodává americké armádě a NASA, stejně jako firmám Ford, General Motors nebo Caterpillar.

3) Zinc8 Energy Solutions (OTCMKTS: MGXRF)

Zinc8 Energy Solutions

Nakonec zde máme Zinc8 Energy Solutions, společnost zabývající se vývojem palivových článků pro skladování elektřiny s využitím zinku. Systém společnosti využívá elektřinu k výrobě „zinkových částic“, které jsou skladovány a později smíchávány s kyslíkem, což vede ke vzniku elektřiny.

Firma tvrdí, že ke zvýšení množství skladované energie v případě jejího systému stačí jednoduše zvětšit palivovou nádrž – oproti lithium-iontovým bateriím tedy rozšíření stávajících kapacit nebude vyžadovat akvizici nových zařízení.

V dubnu letošního roku Zinc8 oznámila, že se k testům jejího systémů chystá jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů cloudových řešení na trhu.

Údajně chce zjistit, zda by systém firmy mohl nalézt využití jako záložní zdroj energie pro jeho datová centra.

Nakonec je třeba zmínit, že společnost drží 20 patentů v USA a že si jí v posledních měsících začínají všímat také americké vládní instituce.

Závěrem

Jak už bylo řečeno v rámci představení společnosti SunHydrogen, investice do nových a nevyzkoušených technologií jsou ze své podstaty vysoce rizikové. Navíc jsou zde významné překážky administrativní povahy – zmíněné tři penny stocks lze v současnosti obchodovat pouze OTC, takže je nebude nabízet zdaleka každý broker.

Zelená energie však nadále zůstává odvětvím, jež se neustále mění a nabízí spoustu potenciálu. Je proto možné, že bychom o těchto třech společnostech mohli ještě v budoucnu uslyšet.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.