Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 neobyčejné růstové akcie obchodované se značnou slevou!

Řada investorů se bojí v současných tržních podmínkách nakupovat. Akcie dosahují svých maxim a ocenění je vysoké, není tomu však u všech akcií. Příležitosti na trhu stále najdete.

3 neobyčejné růstové akcie obchodované se značnou slevou!
Zdroj: depositphotos.com

Nedávné oživení Wall Street opět zdůraznilo její schopnost generovat bohatství, a to i přes její známou nestálost.

Příkladem tohoto charakteru je Nasdaq 100, burzovní index technologických akcií, který během medvědího trhu v roce 2022 zažil výrazný pokles, aby se od začátku roku 2023 zvedl o více než 60 % a dosáhl nového historického maxima.

Vývoj indexu Nasdaq 100 od začátku roku 2023

Toto oživení znamenalo nástup nového býčího trhu, přičemž klíčovou roli při vzestupu Nasdaqu sehrály konkrétní klíčové akcie, známé jako “velkolepá sedmička”.

I přes aktuálně vysoké ceny akcií, existují příležitosti k výrazným ziskům.

Díky svým jedinečným konkurenčním výhodám a strategickému postavení vynikají tyto společnosti jako potenciální generátory bohatství na mladém býčím trhu – i kvůli tomu, že jejich ohodnocení není nesmyslně vysoké.

Digitální peněženka

Digitální platby jsou celosvětově rostoucí segment a nedá se očekávat, že by se trend otočil. Průkopník mezi platformami pro digitální transakce PayPal má tak rozhodně kam růst.

Akcie společnosti se navíc obchodují za historicky nízké ocenění, poměr ceny k zisku (P/E) odhadovaný na příští rok je jen něco málo přes 11.

Aktuální vývoj ceny akcií PayPal

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PayPal Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Výsledky společnosti ukazují na silnou konkurenční výhodu – celkový objem plateb vzrostl v uplynulém roce o 12 % na 1,53 bilionu dolarů a výrazně se zvýšil počet platebních transakcí na jeden aktivní účet. Z průměru 41 transakcí v roce 2020 na 58,7 vloni.

Tyto faktory jsou pozitivními ukazateli pro marže PayPalu, protože jeho obchodní model je založen na transakčních poplatcích.

Freelance tržiště

Další pozoruhodnou akcií je Fiverr International, online tržiště pro freelancing. Společnost nejvíce profitovala v postcovidových letech, kdy se řada lidí nevrátila do svých kanceláří a začala pracovat na dálku a na sebe.

Po žních však ještě rozhodně nemá. Na rozdíl od konkurence, která dokáže z dohod na svých platformách pro sebe vytěžit 15-19 % ceny zakázky, u Fiverru se v posledním čtvrtletí roku 2023 podíl vyšplhal na 31,8 %.

Jedním z důvodů může být, že na této platformě je odměna úkolová, čímž se liší od řady konkurenčních platforem, kde se práce freelancerů oceňuje hodinově. Transparentnější způsob odměňování se zjevně firmám líbí a množství peněz, které na Fiverru utratí každé čtvrtletí roste.

Aktuální vývoj ceny akcií Fiverr

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Fiverr Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Obava z negativního vlivu umělé inteligence (AI) právě na freelancing se zatím nepotvrdily. Naopak AI Fiverru pomáhá.

Firma totiž do umělé inteligence zainvestovala a její platforma je díky tomu schopna lépe filtrovat freelancery a projekty a propojit tak zadavatele s těmi pravými zpracovateli úkolů.

Nejlepší akcie z velkolepé sedmičky

A konečně, Alphabet, mateřská společnost Googlu a člen “velkolepé sedmičky”, kterou asi není třeba dlouze představovat.

Navzdory problémům na reklamním trhu podporuje dominantní postavení Alphabetu v oblasti internetového vyhledávání, rychlý růst služby Google Cloud a funkce “Shorts” na YouTube její růstový příběh.

S historicky nízkými násobky ceny v poměru k ziskům a cash flow představuje akcie aktuálně velmi zajímavou investiční příležitost. Pokud vás zajímá, proč je Alphabet v tuto chvíli pravděpodobně akcií nejlepší z velkolepé sedmičky, přečtěte si náš nedávný článek.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.