Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 IT cloudové společnosti nabízející vysoký potenciál zhodnocení – Přišel čas obratových akcií?

Publikováno
3 IT cloudové společnosti nabízející vysoký potenciál zhodnocení – Přišel čas obratových akcií?
Zdroj: depositphotos.com

Loňský rok zanechal mnoho šrámů nejen na obchodních zůstatcích mnoha investorů, ale také na jejich sebevědomí. Začátkem nového roku ovšem akciový trh hraje zcela odlišnou píseň, při které akcie mnoha společností rostou. Tato situace vyhovuje těm investorům, kteří se nebáli během loňského akciového propadu nakupovat, čímž mohli získat kvalitní akcie, za velmi příznivou cenu.

V tomto článku se podíváme do sektoru cloudové IT infrastruktur a představíme si 3 společnosti, jejichž akcie nabízejí růstový potenciál v řádu desítek (i stovek) procent.

Kdy nakupovat kvalitní akcie výhodněji, než při jejich cenovém propadu?

Investoři obvykle rozlišují dva základní druhy akcií. Prvním druhem jsou akcie hodnotové, u kterých investor zkoumá a stanovuje tzv. vnitřní hodnotu, kterou následně porovnává s aktuální tržní cenou, která je buď přeceněna nebo podceněna. Tyto akcie obvykle nabízejí investorům zajímavé dividendy a jejich cena zpravidla nevykazuje výrazné volatilní pohyby.

Ovšem existují také akcie růstové, u kterých investor nevyhledává vnitřní hodnotu, ani neočekává dividendu, ale zajímá jej především růstový potenciál těchto akcií. Zisk je tedy generován na základě levného nákupu a drahého prodeje. Aby dokázal investor růstové akcie kvalitně pořídit, musí mít přehled o technické a fundamentální analýze a vhodně identifikovat čas, kdy je akcie vhodné alokovat do svého portfolia.

Na dalších řádcích se podíváme na 3 růstové akcie, které vykazují výrazný potenciál růstu jak po straně technické, tak i po straně fundamentální.

1) Upstart Holdings

Specializací této společnosti je nabízení úvěrů pomocí cloudu. Upstart při stanovování rizik využívá umělou inteligenci a metody strojového učení pro stanovování rizik nesplacení půjčky, což mu umožňuje efektivnější správu pohledávek. V roce 2021 tato společnost zaznamenala nejvyšší tržby v historii, které v letošním roce mají klesnout o cca 20 milionů na 830 milionů dolarů. Upstart nevyplácí akcionářům dividendy.

Po roce a půl trvajícím akciovém propadu se akcie Upstart obchodují na svých minimálních hodnotách, přičemž od začátku letošního roku vykazují snahu k růstu. Zároveň ovšem existuje vysoký potenciál jejich zhodnocení, protože první rezistence se nachází až na hodnotě 100 USD za akcii, což by znamenalo růst téměř 400 %.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Upstart Holdings
Týdenní akciový graf společnosti Upstart Holdings

2) Fastly

Tato společnost provozuje cloudovou platformu, která umožňuje vývojářům vytvářet, zabezpečovat a poskytovat digitální produkty a služby zákazníkům. Tržby této společnosti pravidelně rostou, přičemž v roce 2020 společnost inkasovala 290 milionů dolarů a pro letošní rok se očekávají tržby 430 milionů dolarů. Ani Fastly nevyplácí akcionářům dividendy.

Ani akcie Fastly neunikly loňskému medvědímu trhu, který srazil hodnotu jejich akcií na samotná minima. Klesající trend se držel pod úrovní klesající trendové čáry, která bude plnit roli první technické rezistence v případě akciového růstu. Pokud bude trendová čára trhem testována, bude to značit růst akcií o 90 %. K hodnotě další rezistence, kterou tvoří výrazné volume, to značí potenciál růstu 210 %.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní cenový graf společnosti Fastly
Týdenní cenový graf společnosti Fastly

3) CrowdStrike Holdings

Akcie CrowdStrike se během loňského roku obchodovaly v klesajícím trendovém kanále. Ovšem začátkem nového kalendářního roku se pokles akcií zpomalil, což souvisí s tím, že trh právě testuje supportní zónu z roku 2020. I v tomto případě existuje zajímavý potenciál zhodnocení, protože trh může dosáhnout 54% růstu, než bude testovat nejbližší rezistenci, kterou tvoří konfluence mezi klesající trendovou čárou a silnou volume oblastí.

Meziroční tržby této cloudové společnosti, poskytující IT ochranu, vzrostly o 58 % na 2,2 miliard dolarů. Ještě výraznější růst se očekává v letošním roce, který by měl skončit tržbami v hodnotě téměř 3 miliard USD. Ovšem ani tato společnost nevyplácí akcionářům dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní cenový graf CrowdStrike Holdings
Týdenní cenový graf CrowdStrike Holdings

Závěr

Akciový propad přináší příležitost k pořízení zajímavých akcií, za dobrou cenu. Pokud dokáže investor správně identifikovat potenciál akciové společnosti, může mu jeho investice do jejich akcií v budoucnu přinést zajímavé zisky.

V tomto článku jsme se podívali na 3 akcie z velmi perspektivného oboru IT a představili si kandidáty na zajímavý akciový růst. Ke správnému načasování nákupu růstových akcií přispívá technická a fundamentální analýza, která hraje důležitou roli i na příkladech uvedených v tomto článku.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎