Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 výrobci léků s největším potenciálem: Eli Lilly a Novo Nordisk drtí konkurenci!

Stabilita je u velkých farmaceutických firem očekávaná vlastnost. Eli Lilly a Novo Nordisk k ní ale přidávají i velmi rychlý růst a skvělou výkonnost akcií.

Publikováno
2 výrobci léků s největším potenciálem: Eli Lilly a Novo Nordisk drtí konkurenci!
Zdroj: depositphotos.com

Farmaceutický průmysl je často považován za útočiště stabilních, ale skromných výnosů.

Eli Lilly a Novo Nordisk však vynikají jako akcie s vysokým růstem, které překonávají trh. Tito giganti jsou lídry odvětví a mají nejlepší předpoklady v tom pokračovat i nadále.

Rivalita podporuje inovace

Společnosti Eli Lilly a Novo Nordisk jsou na trhu s léčbou cukrovky soupeři již desítky let. Tato konkurence nutí obě společnosti k neustálým inovacím, jejichž výsledkem jsou převratné léčebné postupy.

Příkladem této inovace je lék Mounjaro od Eli Lilly, schválený v USA v květnu 2022. Během prvního celého roku prodeje dosáhl přípravek obratu 5 miliard dolarů, což dokládá jeho rychlé přijetí i účinnost.

Aktuální vývoj ceny akcií Eli Lilly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LLY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Působivý růst zaznamenal také přípravek Ozempic od Novo Nordisk. V prvním čtvrtletí přinesl Ozempic společnosti 4 miliardy dolarů, což představuje 42% meziroční nárůst.

Očekává se, že jak Mounjaro, tak Ozempic budou do roku 2030 hlavními tahouny růstu obou gigantických farmaceutických společností.

Tučné zisky

Kromě cukrovky jsou společnosti Eli Lilly a Novo Nordisk lídry také na rostoucím trhu s léčbou obezity.

Přípravek Zepbound od Eli Lilly i přípravek Wegovy od Novo Nordisku se staly světoznámými. Předpokládá se, že trh s léky na hubnutí vzroste z 2,5 miliardy dolarů v roce 2022 na 44 miliard dolarů do roku 2030.

Navzdory nevyhnutelnému vstupu nových konkurentů mají Eli Lilly a Novo Nordisk díky své inovační zdatnosti a zavedeným výsledkům na tomto lukrativním trhu dominantní postavení a pravděpodobně i nadále mít budou.

Obě společnosti navíc vykazují solidní finanční výkonnost a tento trend bude pravděpodobně pokračovat.

V prvním čtvrtletí Eli Lilly vykázala 26% meziroční nárůst celkových příjmů, které dosáhly 8,8 miliardy dolarů.

Tržby Novo Nordisk za stejné období dosáhly přibližně 9,5 miliardy dolarů, což představuje 22% nárůst oproti předchozímu roku.

Aktuální vývoj ceny akcií Novo Nordisk

Načítání
Načítání
Kupte si akcie NOVOB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Takové tempo růstu je u farmaceutických společností jejich velikosti pozoruhodné. Tržní kapitalizace Eli Lilly činí 767 miliard dolarů, zatímco u Novo Nordisku je to 447 miliard dolarů – mj. se jedná o největších evropskou veřejně obchodovanou společnost před LVMH a ASML.

Diverzifikace a vyhlídky do budoucna

Ačkoli obě společnosti výrazně investují do léčby cukrovky a obezity, diverzifikovanější portfolio společnosti Eli Lilly jí dává mírnou výhodu.

Eli Lilly je na pokraji potenciálního schválení léčebného přípravku na Alzheimerovu chorobu. Kromě toho v loňském roce uvedla na trh dva významné léky: Jaypirca, lék na rakovinu, a Omvoh, lék na ulcerózní kolitidu.

Starší produkty, jako je Verzenio, lék proti rakovině, a Taltz, imunosupresivum, si rovněž nadále vedou dobře.

Novo Nordisk, který se více zaměřuje na své hlavní terapeutické oblasti, ale také činí pokroky v diverzifikaci své nabídky. Společnost vyvíjí léčbu Alzheimerovy choroby a několika vzácných onemocnění s vysokou mírou neuspokojených potřeb, jako je srpkovitá anemie.

Kromě toho Novo Nordisk pokračuje v inovacích v oblasti léků na hubnutí a nedávno oznámila slibné výsledky první fáze testování perorálního přípravku proti diabetu.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.