Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 technologické akcie, které by mohly vyletět až o 97 %

Technologické akcie už podle některých vystoupaly, kam mohly a jsou nyní drahé. Pořád ale existují tituly, které mají výrazný růst před sebou.

2 technologické akcie, které by mohly vyletět až o 97 %
Zdroj: Depositphotos.com

Nasdaq-100, index, který sleduje 100 největších technologických akcií, pokračuje v působivém vzestupu.

Letos dosáhl nového historického maxima již po devatenácté. Tato pozoruhodná série představuje jeho nejdelší vítěznou sérii od konce roku 2021.

Navzdory těmto vysokým hodnotám se analytici Wall Street domnívají, že několik vysoce postavených akcií v rámci Nasdaqu má stále značný prostor k růstu.

Předpokládaný růst o 69 %

Super Micro Computer, obecně známá jako Supermicro, je jednou z těchto akcií na burze Nasdaq se značným potenciálem růstu.

Supermicro se specializuje na nejmodernější servery vybavené špičkovými procesory nezbytnými pro aplikace umělé inteligence. Zaměření společnosti na energetickou účinnost a přizpůsobitelná řešení jí dává konkurenční výhodu.

Ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2024, které skončilo 31. března, vykázala společnost meziroční nárůst tržeb o 33 % na 1,36 miliardy USD. Upravený zisk na akcii vzrostl o 69 % na 3,57 USD.

Cílem společnosti je rozšíření výrobních kapacit, aby uspokojila rostoucí poptávku a potenciálně podpořila roční tržby ve výši 25 miliard USD.

Navzdory 300% nárůstu ceny akcií za poslední rok vidí analytici další prostor pro růst. Při ceně pouhého dvojnásobku tržeb v příštím roce (forward P/S = 2) se akcie jeví jako výhodná koupě.

Aktuální vývoj ceny akcií Super Micro Computer

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SMCI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Analytik společnosti Loop Capital, Ananda Baruah, stanovil cílovou cenu na 1 500 USD, což naznačuje 69% růst. Jako důvod vedoucí pozice Supermicro na trhu serverů s umělou inteligencí Baruah uvádí její schopnost zajistit komplexnost a rozsah.

Předpokládá také, že do konce fiskálního roku 2026 dosáhne společnost obratu 40 miliard USD, což značně převyšuje výhled společnosti pro letošní rok ve výši 15 miliard USD.

12 z 16 analytiků hodnotí akcie Supermicro jako buy nebo strong buy a žádný nedoporučil prodávat.

Potenciál pro 97% nárůst

Baidu, společnost často označovaná jako “čínský Google”, je další akcií Nasdaqu s velkým prostorem pro růst. Společnost dominuje čínskému trhu s internetovým vyhledáváním – podle StatCounter má více než 52% podíl na trhu.

Rozsáhlý datový fond společnosti je základem jejího podnikání v oblasti digitální reklamy, které generuje většinu jejích příjmů.

V prvním čtvrtletí se celkové příjmy Baidu meziročně zvýšily o 1 % na 4,4 miliardy USD. Zisk na akcii klesl o 6 % na 2,07 USD.

Navzdory zpomalující se čínské ekonomice společnost pokračuje ve velkých investicích do svého programu umělé inteligence, který podle ní v budoucnu podpoří růst tržeb a zisku.

Analytik společnosti Benchmark, Fawne Jiang, je ohledně vyhlídek Baidu optimistický a stanovil cílovou cenu na 180 USD, což znamená potenciální růst o 97 %.

Aktuální vývoj ceny akcií Baidu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Baidu Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jiang poukazuje na to, že první čtvrtletí je pro příjmy z reklamy obvykle sezónním minimem. Navíc bylo kompenzováno 12% růstem v oblasti cloudových služeb.

Tento segment představuje významnou příležitost k dalšímu růstu. Dokonce i mírné oživení čínské ekonomiky by mohlo akcie výrazně podpořit.

32 ze 36 analytiků, kteří se společností zabývají, ohodnotilo její akcie jako buy nebo strong buy a žádný nedoporučil akcie prodat.

Při ceně pouhého 12násobku zisku (P/E = 12) jsou akcie Baidu pravděpodobně podhodnocené.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.