Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 technologické akcie k nákupu a dlouhodobému držení – Čím jsou tak zajímavé?

Publikováno
2 technologické akcie k nákupu a dlouhodobému držení – Čím jsou tak zajímavé?
Zdroj: depositphotos.com

Loňský cenový propad sice nepotěšil majitele mnoha akciových titulů, ale dal možnost investorům tyto tituly pořídit za levnější cenu. Jedním z nejpostiženějších tržních segmentů, na kterém se loňská vysoká inflace a stále přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích podepsaly, je technologický segment. Právě mezi technologickými akciemi budeme hledat zajímavé tituly, které je možné pořídit za dobrou cenu a zároveň za nimi stojí silný fundament.

CrowdStrike / CRWD
Načítání
Načítání
Načítání
Micron Technology / MU
Načítání
Načítání
Načítání

Investovat je jako plout lodí přes oceán. Víte kam chcete doplout, ale nevíte přesně kudy vaše cesta povede. Také se po cestě musíte potýkat s mnoha problémy v podobě silných protiproudů nebo změn větru, ale nakonec do svého cíle doplujete. Velmi podobné to je i v dlouhodobém investování. Je potřeba mít jasně daný cíl a nenechat se zviklat možnými protitrendy, které mohou cíl zdánlivě oddalovat.

Výhodou dlouhodobého investování je “pohoda”. Investor totiž nemusí řešit žádné fundamentální dění, geopolitické excesy, dokonce ani krize, protože čas všechny tyto události z cesty odstraní. Proto si v tomto článku představíme dvě technologické společnosti, jejichž akcie v posledních letech klesaly, což dává možnost jejich pořízení k účelům dlouhodobé investice. Pojďme se na ně podívat blíže.

TIP: Odvětví hedgeových fondů ztratilo v roce 2022 aktiva v hodnotě 125 miliard dolarů
TIP: Odvětví hedgeových fondů ztratilo v roce 2022 aktiva v hodnotě 125 miliard dolarů

1) CrowdStrike

Tato společnost se zabývá kyberbezpečností a ochranou dat. CrowdStrike má za sebou velmi úspěšný rok, kdy dokázala navýšit své tržby o 58,3 %. Co se týče příjmů společnosti, tak se čeká ještě lepší bilance na konci letošního roku, kdy mají tržby dosahovat 2,23 miliard USD, a v roce 2024 mají vyskočit dokonce až na 3 miliardy dolarů. Ovšem tato společnost nevyplácí investorům dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční cenový graf společnosti CrowdStrike
Měsíční cenový graf společnosti CrowdStrike

Co se daří na poli podnikání, to se ovšem nedaří na poli akcií. CrowdStrike v loňském roce zažil jejich výrazný pokles, který byl možná nyní ukončen na hodnotě silného supportu. V pádu Akcie CrowdStrike zastavila cenová úroveň podpořená nejsilnějším volume. Pokud by se mělo hovořit o růstové náladě těchto akcií, musely by nejprve překonat hodnotu dolů mířící trendové čáry a ideálně také rezistentní zónu na ceně 170 USD.

Zdroj: tipranks.com
Prognóza akciového vývoje u společnosti CrowdStrike
Prognóza akciového vývoje u společnosti CrowdStrike

Tento scénář by mohl být podle analytiků z Wall Street zcela reálný, protože pozitivní predikce pro tuto společnost počítají s akciovým růstem až na hodnotu 235 USD. Trochu střízlivější odhady počítají s akciovým růstem ke 160 USD za akcii, což značí test již zmíněné rezistence. Žádný ze 37 analytiků neočekává pokračující propad akcií CrowdStrike.

2) Micron Technology

Společnost na trh dodává paměťová uložiště a to jak pro mobilní, tak pro stacionární zařízení a výpočetní techniku. Společnost po silném roce, kdy vygenerovala tržby 30,8 miliard USD, očekává v letošním roce výrazný propad a to k hodnotě 16,6 miliard USD. Společnost se právě nachází v reorganizaci vedení a firemní struktury, se kterou také souvisí snižování platů a to jak u zaměstnanců, tak i členů vedení společnosti. Společnost vyplácí dividendy ve výši 0,12 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Micron Technology
Měsíční akciový graf společnosti Micron Technology

Akcie Micron Technology se od začátku letošního rou obchodují v postranním trendu, jehož prolomení by znamenalo pád na nižší cenové úrovně, které jsou ovšem typické absencí supportních zón. Z horní hrany postranního trendu je trh v růstu limitován silnou rezistencí, jejíž prolomení by naopak znamenalo cestu na vyšší ceny.

Zdroj: tipranks.com
Prognóza akciového vývoje u společnosti Micron Technology
Prognóza akciového vývoje u společnosti Micron Technology

I u této společnosti se analytici shodují na akciovém růstu, který by měl podle optimistického scénáře dosáhnout ceny 100 USD, což by znamenalo dorovnání současných cenových maxim. Pouze dva analytici očekávají pokles akcií a to na hodnotu 45 USD, což by znamenalo riziko breakoutu současného supportu a nasměrování akcií Micron Technology do negativního sentimentu.

TIP: 3 dividendové tituly, které si aktuálně říkají o koupi
TIP: 3 dividendové tituly, které si aktuálně říkají o koupi

Závěr

Technologické akcie jsou investory velmi bedlivě sledovány, protože nikdo neví, odkud se na svět vynoří nová technologie, která lidstvo posune opět o krok v před. Proto tento segment může nabízet mnohanásobné zhodnocení investice.

Výše popsané akciové společnosti si prošly silným cenovým propadem a v současné době se nacházejí na dlouhodobých supportech. Analytici z Wall Street očekávají od těchto akcií silné nákupní pohyby, které by je mohly opět vrátit na jejich dlouhodobá cenová maxima.

Líbil se vám tento článek?
12
7

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎