Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » 10 největších světových společností pro správu investic

10 největších světových společností pro správu investic

10 největších světových společností pro správu investic
Zdroj: depositphotos.com

Které investiční společnosti jsou těmi světově největšími? To se dozvíte v následujícím žebříčku největších investičních společností, které jsou srovnávány na základě objemu spravovaných investic.

Když jednotlivci či instituce chtějí investovat své peníze, často tak činí pomocí společnosti pro správu investic, které nad investovanými prostředky převezmou kontrolu a v ideálním případě je dobře zhodnotí, nejčastěji prostřednictvím podílových fondů a dalších nástrojů.

Které z těchto společností spravující cizí kapitál patří k těm největším?

1. BlackRock

Výše spravovaných aktiv: 6,84 bilionu dolarů

Společnost BlackRock je největším správcem aktiv na světě a také jednou z vůbec největších finančních institucí. Její historie sahá až do roku 1988, kdy byla založena. Na burzu pak vstoupila rok před začátkem nového milénia. BlackRock měla vliv na podporu růstu fondů obchodovaných na burze (ETF), a to prostřednictvím svých produktů iShares, které tvoří více než čtvrtinu spravovaných aktiv společnosti.

2. The Vanguard Group

Výše spravovaných aktiv: 6,2 bilionu dolarů

Vanguard se stal synonymem pro strategii pasivního investování. Tato společnost svým klientům dokáže nabídnout poměrně nízké poplatky a také řadu dalších služeb – v portfoliu The Vanguard Group jsou zahrnuty makléřské služby, finanční plánování, anuity a další služby.

3. UBS Group

Výše spravovaných aktiv: 3,26 bilionu dolarů

Švýcarská UBS Group zahrnuje celkem čtyři nezávislé divize, které působí po celém světě. Kromě správy aktiv se zabývá také tak zvaným wealth managementem, což je služba, která má za cíl uspokojit investiční potřeby zámožných klientů. Celkově UBS Group spravuje v rámci wealth managementu majetek v hodnotě kolem 2,3 bilionu dolarů a ve správě aktiv pak 903 miliard dolarů.

4. State Street Global Advisors

Výše spravovaných aktiv: 3,12 bilionu dolarů

State Street Boston je dceřinou společností State Street Corporation. Spravuje investice pro celou řadu klientů z řad institucí, ať už jde o neziskové organizace, místí samosprávy či různá sdružení

5. Fidelity

Výše spravovaných aktiv: 3,2 bilionu dolarů

Fidelity je správcem aktiv s více než 27 miliony klientů. Nabízí online platformu pro jednotlivé investory k nákupu a prodeji cenných papírů a také spravuje celá portfolia jménem svých klientů.

V létě roku 2018 společnost způsobila rozruch, když začala nabízet podílové fondy s nulovými poplatky a minimálním požadavkem na výši investice.

6. Allianz

Výše spravovaných aktiv: 2,36 bilionu dolarů

Původem německou společnost Allianz všichni známe jako pojišťovnu, což je také její primární role. Kromě toho ale provozuje i dvě divize správy aktiv, a to Allianz Global Advisors a PIMCO. Druhá zmiňovaná divize má pod správou 1,76 bilionu dolarů.

7. JPMorgan Chase

Výše spravovaných aktiv: 1,9 bilionu dolarů

Většina lidí JPMorgan Chase zná jako investiční banku. Má ale také poměrně silný byznys právě v oblasti aktiv – před čtyřmi lety společnost získala v rámci dohody o úschově aktiv investice v hodnotě 1,3 miliardy dolarů od společnosti BlackRock, která vévodí našemu žebříčku.

8. Bank of New York Mellon

Výše spravovaných investic: 1,9 bilionu dolarů

Historie společnosti Bank of New York Mellon spadá až do dob jednoho z amerických „Otců zakladatelů“ Alexandra Hamiltona. Od té doby, tedy o více než 230 let později, Bank of New York Mellon spravuje investice v 35 zemích po celém světě.

9. Capital Group

Výše spravovaných investic: 1,8 bilionu dolarů

Tato americká firma patří mezi ty nejstarší na světě – založena byla už v roce 1931. Ve své nabídce má více než 40 podílových fondů prostřednictvím své dceřiné společnosti American Funds Distributors.

10. PIMCO

Výše spravovaných investic: 1,76 bilionu dolarů

Jak už jsme uvedli výše, PIMCO je dceřinou společností Allianz. I přes svůj německý původ sídlí v Kalifornii. S plněním investičních cílů pomáhá milionům svých klientů už 50 let.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo