Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10 největších světových společností pro správu investic

Publikováno
10 největších světových společností pro správu investic
Zdroj: depositphotos.com

Které investiční společnosti jsou těmi světově největšími? To se dozvíte v následujícím žebříčku největších investičních společností, které jsou srovnávány na základě objemu spravovaných investic.

Když jednotlivci či instituce chtějí investovat své peníze, často tak činí pomocí společnosti pro správu investic, které nad investovanými prostředky převezmou kontrolu a v ideálním případě je dobře zhodnotí, nejčastěji prostřednictvím podílových fondů a dalších nástrojů.

Které z těchto společností spravující cizí kapitál patří k těm největším?

1. BlackRock

Výše spravovaných aktiv: 6,84 bilionu dolarů

Společnost BlackRock je největším správcem aktiv na světě a také jednou z vůbec největších finančních institucí. Její historie sahá až do roku 1988, kdy byla založena. Na burzu pak vstoupila rok před začátkem nového milénia. BlackRock měla vliv na podporu růstu fondů obchodovaných na burze (ETF), a to prostřednictvím svých produktů iShares, které tvoří více než čtvrtinu spravovaných aktiv společnosti.

2. The Vanguard Group

Výše spravovaných aktiv: 6,2 bilionu dolarů

Vanguard se stal synonymem pro strategii pasivního investování. Tato společnost svým klientům dokáže nabídnout poměrně nízké poplatky a také řadu dalších služeb – v portfoliu The Vanguard Group jsou zahrnuty makléřské služby, finanční plánování, anuity a další služby.

3. UBS Group

Výše spravovaných aktiv: 3,26 bilionu dolarů

Švýcarská UBS Group zahrnuje celkem čtyři nezávislé divize, které působí po celém světě. Kromě správy aktiv se zabývá také tak zvaným wealth managementem, což je služba, která má za cíl uspokojit investiční potřeby zámožných klientů. Celkově UBS Group spravuje v rámci wealth managementu majetek v hodnotě kolem 2,3 bilionu dolarů a ve správě aktiv pak 903 miliard dolarů.

4. State Street Global Advisors

Výše spravovaných aktiv: 3,12 bilionu dolarů

State Street Boston je dceřinou společností State Street Corporation. Spravuje investice pro celou řadu klientů z řad institucí, ať už jde o neziskové organizace, místí samosprávy či různá sdružení

5. Fidelity

Výše spravovaných aktiv: 3,2 bilionu dolarů

Fidelity je správcem aktiv s více než 27 miliony klientů. Nabízí online platformu pro jednotlivé investory k nákupu a prodeji cenných papírů a také spravuje celá portfolia jménem svých klientů.

V létě roku 2018 společnost způsobila rozruch, když začala nabízet podílové fondy s nulovými poplatky a minimálním požadavkem na výši investice.

6. Allianz

Výše spravovaných aktiv: 2,36 bilionu dolarů

Původem německou společnost Allianz všichni známe jako pojišťovnu, což je také její primární role. Kromě toho ale provozuje i dvě divize správy aktiv, a to Allianz Global Advisors a PIMCO. Druhá zmiňovaná divize má pod správou 1,76 bilionu dolarů.

7. JPMorgan Chase

Výše spravovaných aktiv: 1,9 bilionu dolarů

Většina lidí JPMorgan Chase zná jako investiční banku. Má ale také poměrně silný byznys právě v oblasti aktiv – před čtyřmi lety společnost získala v rámci dohody o úschově aktiv investice v hodnotě 1,3 miliardy dolarů od společnosti BlackRock, která vévodí našemu žebříčku.

8. Bank of New York Mellon

Výše spravovaných investic: 1,9 bilionu dolarů

Historie společnosti Bank of New York Mellon spadá až do dob jednoho z amerických „Otců zakladatelů“ Alexandra Hamiltona. Od té doby, tedy o více než 230 let později, Bank of New York Mellon spravuje investice v 35 zemích po celém světě.

9. Capital Group

Výše spravovaných investic: 1,8 bilionu dolarů

Tato americká firma patří mezi ty nejstarší na světě – založena byla už v roce 1931. Ve své nabídce má více než 40 podílových fondů prostřednictvím své dceřiné společnosti American Funds Distributors.

10. PIMCO

Výše spravovaných investic: 1,76 bilionu dolarů

Jak už jsme uvedli výše, PIMCO je dceřinou společností Allianz. I přes svůj německý původ sídlí v Kalifornii. S plněním investičních cílů pomáhá milionům svých klientů už 50 let.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

K tématu financí jsem se dostala tak trochu oklikou. Studovat jsem se vydala bohemistiku na pražské „fildě“, což se světem financí nijak nesouvisí. Ekonomika mě ale bavila už na střední, a tak mi bylo trochu líto, že se jí nijak nevěnuji. Během mých studií ovšem přišla nabídka začít pracovat jako externí copywriter pro jednu banku. Neváhala jsem, prošla výběrovým řízením a začala se rozkoukávat ve světě finančních produktů. Díky této „praxi“ mám největší zkušenosti právě v oblasti finančních produktů a osobních financí. Postupně se ale snažím proniknout také do světa investování.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎