Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zásadní ekonomický zvrat, nebo pokračující růst! Jaké události budou tento týden hýbat americkým trhem?

Publikováno
Zásadní ekonomický zvrat, nebo pokračující růst! Jaké události budou tento týden hýbat americkým trhem?
Zdroj: depositphotos.com

Jaké události budou v tomto týdnu hýbat americkým akciovým trhem? 

V době, kdy se americký akciový trh snaží prodloužit svou růstovou rally, se v tomto týdnu bude pozornost investorů soustředit na ukazatel inflace Federálního rezervního systému. Očekává se, že jádrová inflace, která nezahrnuje potraviny a energie, vykáže v říjnu meziroční nárůst o 3,5 %, přičemž ekonomové předpovídají zvýšení o 0,2 % oproti předchozímu měsíci, což by mohlo odpovídat 2% inflačnímu cíli Fedu.

Ekonomický kalendář na tento týden je také plný aktuálních údajů o výrobě, spotřebitelské důvěře a cenách domů, stejně jako zpráv o hospodářských výsledcích společností Salesforce, Snowflake, Okta, Dollar Tree, Foot Locker, Kroger a Ulta Beauty.

Podle údajů CME Group se očekávání trhu ohledně dalšího zvýšení sazeb Fedu zmenšila. Michael Feroli, hlavní ekonom americké banky JPMorgan, naznačuje, že Fed může držet stabilní politiku, přičemž případné uvolnění se očekává až ve třetím čtvrtletí roku 2024.

Vývoj akcií Salesforce a Okta za poslední měsíc

Aktuální cena
Změna
Salesforce / CRM
Načítání
Načítání
Načítání
Okta / OKTA
Načítání
Načítání
Načítání

Hospodářské výsledky a makroekonomická data

Hospodářské výsledky podniků vrhnou světlo na spotřebitelské výdaje a poptávku po technologických produktech. Pod drobnohledem bude výhled společnosti Salesforce zejména co se týče tržeb z cloudových služeb a služby Slack, zatímco maloobchodníci nabídnou pohled na chování spotřebitelů v prostředí vysokých úrokových sazeb a změkčujícího se trhu práce.

Zveřejnění makroekonomických údajů v tomto týdnu by mohlo zamíchat americkým dolarem, přičemž futures na Fed Fund naznačují možné snížení sazeb do května 2024, což signalizuje konec cyklu zpřísňování sazeb Fedu.

Celkově lze říci, že nadcházející týden bude pro investory velmi důležitý, neboť klíčové ekonomické údaje a hospodářské výsledky podniků odhalí stav americké ekonomiky. Tyto události buď posílí důvěru ve stabilní ekonomický vývoj, nebo vyvolají nové obavy ohledně inflace a růstu.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎