Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zaplatit daně Bitcoinem? V Panamě představili zajímavý návrh zákona!

Publikováno
Zaplatit daně Bitcoinem? V Panamě představili zajímavý návrh zákona!
Zdroj: sahiwal.tv

Nový zákon v Panamě má za cíl uznat bitcoin a další kryptoměny jako alternativní metodu placení a umožnit svobodné používání kryptoměn v ekonomice. Podle návrhu chce být země kompatibilní s blockchainem, krypto aktivy a internetem. Rýsuje se nám další El Salvador? V této zemi totiž 7. září vešel v platnost zákon, který stanovil BTC jako zákonné platidlo.

Státy Latinské Ameriky nechtějí zůstat pozadu

V době, kdy v El Salvadoru probíhal proces legalizace tohoto digitálního aktiva, se kongresman Panamského národního shromáždění, Gabriel Silva, nechal slyšet, že navrhne příznivou legislativu pro Bitcoin a řekl:

Panama v tomto ohledu nemůže zůstat pozadu.

Paraguayský politik, Carlito Srejala, již v červnu vyjádřil podporu Bitcoinu změnou profilového obrázku na sociální síti Twitter, kde použil tzv. laser eyes. Společně s touto změnou také upustil drobeček o kryptoměně a společnosti PayPal, jež poskytuje finanční služby.

Ve státě Honduras (ve Střední Americe) byl pozdního srpna nainstalován první automat na kryptoměny, který zájemcům umožňuje nakoupit digitální aktiva pomocí místních fiat měn.

Uvedení zákona

Zmiňovaný kongresman Gabriel Silva zdůraznil, že nová právní iniciativa má potenciál generovat tisíce pracovních míst, vytvářet nové investiční zdroje a také učinit vládu transparentnější. Nicméně návrh zákona se od toho v El Salvadoru zásadně liší tím, že přijímání BTC by nebylo povinné a místní by tak měli na výběr.

Znění zákona

Nový návrh zákona byl připraven ve spolupráci s panamskými občany a multidisciplinárním týmem, včetně odborníků z průmyslu a technologií. Legislativa byla vytvořena s přihlédnutím k důležitým pokynům poskytovaným mezinárodními organizacemi.

Nejvýraznější částí návrhu zákona o kryptoměnách v Panamě je však to, že země umožní svým občanům platit daně v krypto aktivech, jako jsou např. bitcoin a ether. To lze považovat za nejdůležitější informaci, neboť vláda sama je ochotna přijímat digitální měny.

Autoři návrhu zákona zdůraznili, že kryptoměny poskytují rychlé a levné platby, což jim umožňuje dokončit finanční transakci bez ohledu na vzdálenost mezi stranami a objem transakcí.

Gabriel Silva ještě dodal, že pokud budou zákony schváleny, uznají Bitcoin jako alternativní globální platební metodu pro jakoukoliv civilní nebo obchodní operaci, která není zakázána zákony panamské republiky.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.