Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

X Elona Muska spustilo účet pro platby. Cena Dogecoinu vystřelila

Nejnovější krok Elona Muska s X Payments vzbudil v kryptoměnové komunitě pozdvižení a spekulace. Bude mít X už brzy platby v kryptoměnách?

Publikováno
X Elona Muska spustilo účet pro platby. Cena Dogecoinu vystřelila
Zdroj: depositphotos.com

Sociální síť X (dříve Twitter) Elona Muska o víkendu rozvášnily zprávy o nové službě X Payments, která by mohla do platformy integrovat transakce v kryptoměnách. Ačkoli oficiálně nebylo nic oznámeno, na síti se objevil účet @XPayments označený zlatým odznakem označující ověřenou organizaci, v tomto případě X.

Účet dosud nepřidal žádné příspěvky a přesto si od pátku do doby psaní článku našel přes 110 tisíc sledujících. Přestože konkrétních podrobností o službě zatím není mnoho, tento krok je v souladu s Muskovou vizí přeměnit X na “aplikaci pro všechno”.

Reakce komunity

Kryptoměnový nadšenec Mason Versluis vyjádřil nadšení nad vyhlídkou, že kryptoměny s písmenem “X” v názvu, jako jsou Ripple (XRP), Stellar (XLM) a XDC Network (XDC), budou podporovány službou X Payments.

Jako nejpravděpodobnější pro začlenění do X Payments vidí však komunita minci Dogecoin (DOGE), kterou je možné platit i v merch e-shopu Muskovy Tesly.

Kromě četných příspěvků na X je podpora této teorie vidět i na ceně Dogecoinu. Ten se v průběhu minulého týdne pohyboval kolem ceny 0,08 USD a ke konci týdne i pod touto hranicí. Od pátečního večera je však na grafu vidět značný růst. Pár hodin po vytvoření účtu X Payments dosáhla cena 0,09 USD, což je nárůst o 13 %.

Kromě toho se objem obchodů s DOGE zvýšil o 19 %.

Podobnou pumpu zažil i token Floki Inu (FLOKI), altcoin pojmenovaný po psovi Elona Muska. Ten z ceny 0,000029 USD v závěru minulého týdne vystřelil o více než 20 % na cenu 0,000035 USD.

Zatímco konkrétní plány X Payments zůstávají nezveřejněny, společnost získala licence v několika státech USA k usnadnění peer-to-peer plateb a dalších peněžních převodů, což naznačuje připravenost na širší zavedení finančních služeb.

Tento vývoj povzbudil nejen komunitu Dogecoinu, ale také vyvolal širší zájem o to, jak by vstup X do oblasti plateb mohl změnit podobu digitální ekonomiky.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.