Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Worldcoin oznámil integraci Minecraftu, Shopify, Redditu a dalších

Publikováno
Worldcoin oznámil integraci Minecraftu, Shopify, Redditu a dalších
Zdroj: worldcoin.org

Projekt Worldcoin (WLD) vizionářů Alexa Blania a Sama Altmana, jenž mimochodem také založil společnost OpenAI vyvíjející program ChatGPT, představil ve středu večer klíčový posun ve své misi, kterým je spuštění World ID 2.0, zcela nové verze digitálního pasu a svobodné banky pro kohokoli na světě.

Cena tokenu WLD na novinku okamžitě reagovala rychlou 8% pumpou, což přidalo k tržní kapitalizaci kryptoměny více než 20 milionů USD.

Integrace s populárními aplikacemi

World ID 2.0 navazuje na první verzi produktu skrz níž se ověřilo a digitální identitu získalo přes 2,6 milionu lidí. Ti museli poskytnout své osobní údaje, podstoupit sken oční duhovky a za odměnu získali kromě virtuálního dokladu i tokeny WLD.

Verze 2.0 přichází s řadou vylepšení. Worldcoin představil zcela nový App Store, ze kterého mohou uživatelé stahovat aplikace, ke kterým se lze přihlásit skrze World ID. V obchodu je ke stažení dostupný Minecraft, Reddit, Shopify, Discord, Telegram atd.

Zdroj: worldcoin.org
Přehled nově integrovaných aplikací

World ID 2.0 zjednodušeně žije ve smartphonu každého jednotlivce a nikdo jiný, žádná třetí strana k němu nemá přístup. Aplikace jej ověřují skrze technologii kryptografických důkazů Zero-Knowledge, která je oproti starší verzi až 24x rychlejší.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.