Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Wall Street vs. Bitcoin: Kdo zvládá volatilitu lépe?

Investoři se stahují z amerických aktiv kvůli obchodní politice Donalda Trumpa. Výsledkem je růst výnosů státních dluhopisů a pokles amerického dolaru. Může z toho těžit Bitcoin?

Wall Street vs. Bitcoin: Kdo zvládá volatilitu lépe?

Investoři se stahují z amerických aktiv, což způsobuje růst výnosů státních dluhopisů a pokles dolarového indexu včetně amerických akcií.

Tento posun je důsledkem agresivní obchodní politiky prezidenta Donalda Trumpa, která zásadně mění investiční prostředí. V důsledku toho finanční trhy zažívají volatilitu na úrovni nevídané od počátku pandemie koronaviru.

 

Krypto newsletter

Co se aktuálně děje na krypto trzích? Do jakých projektů může být zajímavé investovat a na co se připravit? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic důležitého neuteče. 

 

Přihlášením vyjadřujete souhlas s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

 

Děkujeme za Váš zájem.

Váš email byl přidán do naší databáze ✅


(Odhlásit se můžete kdykoli kliknutím na odkaz, který naleznet v patičce všech našich emailů.)


Ačkoliv Wall Street dlouho kritizoval Bitcoin za jeho volatilitu, situace se změnila.

Sedmidenní realizovaná volatilita indexu S&P 500 vzrostla z 50 % na 169 % v ročním vyjádření. Tento nárůst souvisí s Trumpovým oznámením o clech z 2. dubna, které posílilo obavy z obchodní války.

Aktuální cenový vývoj Bitcoinu a indexu S&P 500

Aktuální cena
Změna
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Kupte si Bitcoin!

Logo sponzora Koupit!

Mezitím se volatilita Bitcoinu zdvojnásobila na 83 %, přesto zůstává hluboko pod úrovní volatility indexu S&P 500. To signalizuje, že by se Bitcoin mohl stát zajištěním proti tradičním akciím s nižší betou.

James Butterfill ze společnosti CoinShares položil řečnickou otázku, zda by se měli investoři spíše spoléhat na aktiva ovlivnitelná politikou nebo na aktivum, které funguje na základě matematiky.

TIP

Ryan Lee, hlavní analytik Bitget Research, dodává, že v nestabilním klimatu není překvapením, že jsou aktiva jako Bitcoin opět v centru pozornosti.

Jeho decentralizace a omezená nabídka jej činí atraktivním jako pojistku proti inflaci a nedostatkům tradičních fiat systémů. Problémem je však volatilita, která je stále jeho velkou součástí.

Proto podle Leeho může být strategie, jako je průměrování nákladů (DCA), chytrým způsobem, jak postupně budovat expozici vůči kryptoměnám, aniž by investoři najednou podstupovali příliš velké riziko.

Pokles akciových indexů

Index S&P 500 se za necelé dva měsíce propadl o 14 %. S podobným poklesem se potýkaly i další indexy jako Nasdaq nebo Dow Jones Industrial Average, které také zaznamenaly masivní volatilitu.

Obvykle by taková situace vedla investory k relokaci kapitálu do státních dluhopisů a amerického dolaru, které jsou považovány za bezpečné přístavy. Došlo však k pravému opaku.

Investoři se od pátku zbavují státních dluhopisů, což zvýšilo jejich výnosy, zatímco dolarový index klesl na 100, což je nejnižší hodnota od konce září.

Zdroj: tradingview.com
Vývoj výnosů 10letých a 30leých amerických státních dluhopisů
Vývoj výnosů 10letých a 30leých amerických státních dluhopisů

Výnos desetiletých dluhopisů vyskočil o 62 bazických bodů na 4,45 %. Za normálních okolností by rostoucí výnosy měnu posilovaly, ale obavy z amerického dluhu vedly k opačnému vývoji.

Americký dolar tedy oslabuje, i když výnosy rostou, což je jev běžný na rozvíjejících se trzích. Společnost Evercore upozorňuje na tento vývoj v USA, který se za posledních 30 let vyskytl pouze čtyřikrát.

Podle společnosti tato reakce odráží sníženou atraktivitu amerických aktiv v důsledku nevyzpytatelných rozhodnutí americké administrativy.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.