Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vyplatí se sázka na těžbu Bitcoinu? Kdo takto využívá přebytek energie?

Pákistánská vláda oznámila přelomový plán na využití přebytečné energie k těžbě bitcoinů. Změní to budoucnost země, která se potýká s problémem plýtvání energií?

Vyplatí se sázka na těžbu Bitcoinu? Kdo takto využívá přebytek energie?

Pákistán projevil zájem o kryptoměny – podle aktuálních zpráv je připraven využít přebytek energie k těžbě bitcoinů.

Tato změna kurzu by mohla být přelomovým momentem pro pákistánskou ekonomiku, která se potýká se surovinovými a energetickými problémy.

Chcete investovat do kryptoměn? Zvažte jednu z námi recenzovaných burz!

Favorit redakce

Výhody
  • Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
  • Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
  • Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
  • Platforma může působit složitě

Další země sází na Bitcoin

Agentura Reuters uvedla, že Pákistán je připraven využít přebytečnou energii na podporu těžby bitcoinů a datových center umělé inteligence.

Doposud největší podíl elektřiny v Pákistánu spotřebovávaly domácnosti, následované průmyslem, zemědělstvím a komerčním sektorem.

Bilal bin Saqib, šéf pákistánské rady pro kryptoměny, změnu postoje vlády a její plány zahájit těžbu bitcoinů potvrdil.

Strategická partnerství jsou na spadnutí

Některé zdroje také tvrdí, že pákistánská vláda je v úzkém kontaktu s předními společnostmi zabývajícími se těžbou bitcoinu a dalších kryptoměn.

Cílem těchto jednání je povzbudit podniky, aby v Pákistánu zakládaly své dceřiné společnosti, což by mohlo zemi přinést významný hospodářský prospěch.

Je všeobecně známo, že se Pákistán potýká s vážným problémem plýtvání energií, což vede ke značným finančním ztrátám.

Bitcoin nyní prochází korekcí

Trh kryptoměn v Pákistánu rapidně roste

Trh s kryptoměnami v Pákistánu v posledních letech trvale roste. Očekává se, že do konce roku 2025 dosáhne 27,01 milionu uživatelů.

Přímý nebo nepřímý kontakt s digitálními aktivy má nyní 16 až 20 milionů Pákistánců, což svědčí o rostoucím zájmu o tuto technologii.

Očekává se, že průměrný příjem na uživatele v Pákistánu v roce 2025 dosáhne 59,9 USD, a společnosti jako Pursa, Binance a OKX již v tomto regionu zahájily svou působnost.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Redaktor a investor s více než sedmiletou praxí, proponent dlouhodobého investování, velký fanoušek investičního mága Petera Lynche.

O svět investování se začal zajímat v roce 2017, kdy si stejně jako spousta dalších prošel fází aktivního tradingu v oblasti Forexu. Tato osobní zkušenost jej transformovala v dlouhodobého investora a studenta strategií, na kterých stojí investiční přístupy Warrena Buffetta a Benjamina Grahama.

Bogdan je přesvědčený, že úspěch na finančních trzích si musíte zasloužit pílí a svědomitým přístupem. Příslib finanční nezávislosti za to však stojí.

„The person that turns over the most rocks wins the game. And that’s always been my philosophy.“ – Peter Lynch.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat